Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA  (Przeczytany 104797 razy)
swoje2
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 313



« Odpowiedz #300 : Styczeń 13, 2012, 09:51:05 »

Napisałeś, że jako podłoże zastosowałeś piasek i żwir.  Możesz podać granulację ?

« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2012, 10:13:11 wysłane przez swoje2 » Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #301 : Styczeń 14, 2012, 21:05:09 »

Dobraf się nie obrazi Smiley

pewnie, że się nie obrazi Wink

Napisałeś, że jako podłoże zastosowałeś piasek i żwir.  Możesz podać granulację ?

piasek zwykły budowlany gradacji nie znam, bardzo drobny, żwir 4-6 mm.


Btw, w bańce z nowym rokiem nastały kłopoty, jestem w trakcie zmian a przed godziną walnęła mi grzałka - hałas i kupa smrodu w pierwszej chwili myślałem, że to baniak pękł... W dodatku zgubiłem paragon od grzałki ale jest podbita karta gwarancyjna także powinno być ok.

pzdr
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #302 : Styczeń 14, 2012, 21:38:39 »

Btw, w bańce z nowym rokiem nastały kłopoty, jestem w trakcie zmian a przed godziną walnęła mi grzałka - hałas i kupa smrodu w pierwszej chwili myślałem, że to baniak pękł... W dodatku zgubiłem paragon od grzałki ale jest podbita karta gwarancyjna także powinno być ok.
Masz na myśli kłopoty związane z grzałką czy coś jeszcze się dzieje?
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #303 : Styczeń 14, 2012, 22:05:03 »

W dodatku zgubiłem paragon od grzałki ale jest podbita karta gwarancyjna także powinno być ok.
Jak by sklep marudził to się nie daj! nie masz obowiązku trzymać paragonu, oni powinni go zresztą mieć. Ty masz tylko udowodnić, że u nich kupiłeś, a karta jest przecież takim dowodem. Nie wiedziałem, że grzałki potrafią tak spektakularnie kończyć żywot. Mi tylko żarnik hqi eksplodował kiedyś Smiley
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #304 : Styczeń 15, 2012, 14:16:52 »

grzałę oddałem marudzili o paragon ale poszło.


a propos grzałka aquaela, która walnęła kosztowała mnie 116 zł i ma 200 wat i 2-letnią gwarancję natomiast grzałka atmana, którą dziś nabyłem, ma 250 wat, 3-letnią gwarancję i kosztowała mnie 50,30 zł. Nie opłaca się kupować drogich rzeczy...

w bańce po kłopotach zmiany - jak wszystko ogarnę to za 3-4 tyg. zrobię aktualizację.

pzdr
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #305 : Styczeń 27, 2012, 21:04:31 »

obiecana aktualizacja.



- tak obecnie wygląda mój baniak, mam parę zbrojników, prawdopodobnie 2 samice kiryśnika no i obstawiam na 1 samca i 3 samice żagli ale czas pokaże. W baniaku pojawiły się również nowe badyle - to wierzba docelowo będzie przesunięta ku tyłowi zbrojnika tfu zbiornika i przesunięta w pionie tak aby badyle sięgały podłoża jednocześnie robiąc więcej miejsca z przodu bańki... - póki co muszą namoknąć.

Dodatkiem, które imho mocno uatrakcyjnia bańkę jest tło skrzynkowe (zrobię krótką fotorelację) w skrócie czas pracy ok. 4 h koszt niecałe 20 zł. Efekt live zajebisty choć na zdjęciach nie widać całego uroku.

Wracając do żagli, są 4 szt. z różnych źródeł dołożę jeszcze dwie i zobaczę co się będzie działo. Wszystkie są tożsame z tzw. formą wyjściową - 4 pasy, jeden przez oko, dwa przez tułów i jeden u nasady płetwy ogonowej - żadne hodowlane wariacje kompletnie mnie nie kręcą, choćby pokryte były szczerym złotem czy z marmuru Wink Swoją drogą trochę musiałem się nakombinować aby dobrać wedle powyższego...

pzdr
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #306 : Styczeń 27, 2012, 21:27:57 »

Obawiam się, że przy takiej aranżacji zbiornika gdy żagle dorosną będzie sporo roboty żeby wszystko ogarnąć.
240l to nie jest baniak dla żagli - przez pryzmat forum - przekonalem się o tym ja, przekonał się Rodia, przekonasz się i Ty Smiley
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #307 : Styczeń 27, 2012, 21:41:23 »

jak pewnie zauważyłeś baniaki u mnie dostosowują się do ryb, także za pewne tak będzie i tym razem.

btw, rozwiń myśl:

240l to nie jest baniak dla żagli

no i co tam działo się u Rodii? - ostatnio rzadko odwiedzam forum także jakbyś mógł naświetlić
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2012, 06:11:52 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #308 : Styczeń 28, 2012, 09:22:31 »

jak pewnie zauważyłeś baniaki u mnie dostosowują się do ryb, także za pewne tak będzie i tym razem.
Pewnych rzeczy nie przeszkoczysz - w tym przypadku litrażu Smiley
No, ale przekonaj sie sam Smiley

no i co tam działo się u Rodii? - ostatnio rzadko odwiedzam forum także jakbyś mógł naświetlić
Przeleć wątek Rodii - kilka ostatnich postów.
Nie bez powodu Rodia oddał ryby do 450l zbiornika.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #309 : Styczeń 28, 2012, 13:42:39 »

Korzenie i gałęzie czyli to co najbardziej lubię.
Wrzuć może na dno ze dwa lignity, klimat będzie jeszcze lepszy.
Ciekawie się zapowiada i podoba mi się.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #310 : Styczeń 28, 2012, 20:53:37 »

jak pewnie zauważyłeś baniaki u mnie dostosowują się do ryb, także za pewne tak będzie i tym razem.
Pewnych rzeczy nie przeszkoczysz - w tym przypadku litrażu Smiley
No, ale przekonaj sie sam Smiley

stary ja tutaj nie muszę się o niczym przekonywać... po prostu pewne rzeczy wiem i tyle.


Przeleć wątek Rodii - kilka ostatnich postów.
Nie bez powodu Rodia oddał ryby do 450l zbiornika.

co do wątka Rodii to mam dwa obrazy - zbyt mocno zachwaszczony zbiornik (sprawiedliwość trza oddać, iż baniak ładnie się prezentuje) i sztuczny wychów narybku co mnie odepchnęło skutecznie od dalszego zagłębiania.

Btw, sądzisz, że owa 450-tka jest aż tak zbawienna dla tych żagli? Tj. w tym przypadku tylko 30 cm więcej.

Korzenie i gałęzie czyli to co najbardziej lubię.
Wrzuć może na dno ze dwa lignity, klimat będzie jeszcze lepszy.
Ciekawie się zapowiada i podoba mi się.

o dokładaniu czegokolwiek nie ma mowy, w grę wchodzi jedynie raczej "poluzowanie" wystroju.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2012, 20:59:09 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #311 : Styczeń 28, 2012, 22:50:26 »

stary ja tutaj nie muszę się o niczym przekonywać... po prostu pewne rzeczy wiem i tyle.
To może zdradzisz Dobrafie co wiesz?
Też chciałbym się dowiedzieć.
Bardzo chętnie podyskutuje z kimś kto ma doświadczenie w prowadzeniu zbiorników.

co do wątka Rodii to mam dwa obrazy - zbyt mocno zachwaszczony zbiornik (sprawiedliwość trza oddać, iż baniak ładnie się prezentuje) i sztuczny wychów narybku co mnie odepchnęło skutecznie od dalszego zagłębiania.
Generalnie to chodzi o to, że w pewnym momencie – nazwijmy ich „dominantami” - stają się nie do zniesienie dla reszty obsady w zbyt ciasnym zbiorniku.
Sądze, że Rodia – co byś o nim nie myślał- zdał sobie w końcu sprawę z tego, że 300’tka to jednak zbyt mało dla stadka żagli.

Btw, sądzisz, że owa 450-tka jest aż tak zbawienna dla tych żagli? Tj. w tym przypadku tylko 30 cm więcej.
No oddaj królowi to co królewskie.
30cm na długości 10cm na szerokości i 10cm na wysokości.
„Tylko 30cm” na długości i tylko 10cm na wysokości i szerokości sprawia, że wody jest dwa razy więcej.
Moje zdanie jest następujące:
- dla Leopoldów absolutne minimum 240l,
- dla żagli absolutne minimum 375L,
- dla albumów absolutne minimum – sam nie wiem: 150-50-60, choć sam bardziej skłaniałbym się ku 160x60x60.
To oczywiście moje zdanie i nikt z nim zgadzać się nie musi, ale powtarzam – to, że 240l to za mało przekonała się już nie jedna osoba – i nie ma tu znaczenie czy ktoś coś w teorii wie czy też nie. Zaczną się wojny to sam się przekonasz na co stać żagle i gwarantuje Ci, że często inne pielęgnice przy nich to przedszkole. Żałuje tylko, że nie nagrałem filmiku jak reszta stada kładła się plackiem pod liściami bo „dominanci” mieli tarło.
Powtarzam – przekonasz się sam.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2012, 22:52:11 wysłane przez mrs » Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #312 : Styczeń 29, 2012, 10:10:30 »

stary ja tutaj nie muszę się o niczym przekonywać... po prostu pewne rzeczy wiem i tyle.
To może zdradzisz Dobrafie co wiesz?

moje pielęgnice - wszystkie, które miałem uświadomiły mi jak bardzo są to nieprzewidywalne ryby. Nie można robić sztywnych założeń typu 4 żagle pociągną w 200 l lub 4 żagle nie pociągną w 200 l (pomijamy tu oczywiście skrajne przypadki), jest zbyt dużo czynników jak: rozkład płci, temperament danego gatunku (również różny w obrębie taksonu), ewentualny wystrój i urządzenie zbiornika, ewentualne towarzystwo (ryby rozpraszające), stopień agresji ewentualnego dominanta, jak ewentualna agresja rozkładać się będzie na inne osobniki...

Czy twierdzę, że kilka żagli przyjmijmy 4 będą normalnie koegzystować w mojej bańce to czas pokaże ale zakładanie z góry, że skończy się to tak jak u Ciebie i Rodii wobec powyższego uważam za błędne.

Btw, sądzisz, że owa 450-tka jest aż tak zbawienna dla tych żagli? Tj. w tym przypadku tylko 30 cm więcej.

No oddaj królowi to co królewskie.

oczywiście to prawie 2 razy więcej wody, jednakże zbiornik jest niewiele dłuższy - a wedle mnie długość zbiornika (w związku z tym odległość między rewirami) ma często decydujące znaczenie w przypadku hodowli więcej niż jednego gatunku czy więcej niż jednej pary.

Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #313 : Styczeń 29, 2012, 10:32:24 »

moje pielęgnice - wszystkie, które miałem uświadomiły mi jak bardzo są to nieprzewidywalne ryby. Nie można robić sztywnych założeń typu 4 żagle pociągną w 200 l lub 4 żagle nie pociągną w 200 l (pomijamy tu oczywiście skrajne przypadki), jest zbyt dużo czynników jak: rozkład płci, temperament danego gatunku (również różny w obrębie taksonu), ewentualny wystrój i urządzenie zbiornika, ewentualne towarzystwo (ryby rozpraszające), stopień agresji ewentualnego dominanta, jak ewentualna agresja rozkładać się będzie na inne osobniki...
Pewnie, że przy pielęgnicach nie ma sztywnych reguł, niemniej pewne minimalne wymagania powinny być zachowane.

Temperament żagli poniżej pewnego poziomu nie schodzi. To są charakterne ryby i tyle 
Nie ma całkowicie spokojnych egzemplarzy. Do tego dochodzi bardzo duża nieprzewidywalność tych ryb. Potrafią sobie pływać spokojnie przez rok, aż nagle przychodzi taki dzień gdy postanawiają rozstawić wszystkich i wszystko po kątach.

W zbyt małych zbiornikach król jest tylko jeden. A królem jest dominujący samiec i nic z tym nie zrobisz, żadne zabiegi w postaci rozpraszaczy (w które ja nie wierze) czy redukcji stada nie pomogą, dlaczego? Bo jeśli żagli jest większa ilość, mogą Ci się trafić np. dwie pary – lub więcej. A jeśli ryb jest mniej to dominująca para podporządkuje sobie wszystko co się tylko rusza w baniaku. Z czasem będziesz musiał zredukować stadko do jednej pary, a w przypadku tych ryb nie o to chodzi, prawda?
Miałem stadko i miałem przez chwile jedną parke. Zachowanie pary bez towarzystwa – nawet jeśli służyło tylko do gnębienia – jest zupełnie inne niż zachowanie w grupie, bo to są ryby które potrzebują własnego towarzystwa.

Dobrafie, to były moje ulubione ryby. Kurde, nie ma dnia żeby mi nie brakowało żagli – cholernie sympatyczne, przywiązujące się do człowieka, charakterne stworzenia. Jeśli tylko kiedyś uda mi się postawić jakiś większy baniak, z pewnością do nich wrócę. Ale nie w 240l bo to dla nich męczarnia. A pisząc, że taki baniak jest zbyt mały, nie robie tego złośliwie – po prostu widziałem na własne oczy przez długi czas żagle w takim litrażu i to dla nich męczarnia.

Czy twierdzę, że kilka żagli przyjmijmy 4 będą normalnie koegzystować w mojej bańce to czas pokaże ale zakładanie z góry, że skończy się to tak jak u Ciebie i Rodii wobec powyższego uważam za błędne.
Skończy się – bez dwóch zdań.
Na początku to i 10 sztuk będzie się dogadywać.
Poczekaj do pierwszego tarła Wink


oczywiście to prawie 2 razy więcej wody, jednakże zbiornik jest niewiele dłuższy - a wedle mnie długość zbiornika (w związku z tym odległość między rewirami) ma często decydujące znaczenie w przypadku hodowli więcej niż jednego gatunku czy więcej niż jednej pary.
30 cm mimo wszystko robi różnice – dla wielu pielęgnic jest to już rewir.
Z resztą nie ma co porównywać zbiornika 240l do choćby 375l – gołym okiem widać, że ten 2 jest zdecydowanie większy.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #314 : Styczeń 29, 2012, 20:49:07 »

mrs właśnie doczytałem jeden z poprzednich Twoich postów - inne pielęgnice przy żaglach to przedszkole? Bądź poważny, żagle i dyski to jedne z najspokojniejszych pielęgnic, jak dla mnie stary kompromitacja (miałeś jakieś inne pielęgnice poza skalarami?). Do tego twierdzisz, że baniak tej wielkości bardziej nadaje się dla dysków jak dla żagli - dla mnie herezja, chociażby ze względu na osiągane rozmiary...(btw, zerknąłem na wątek Rodii)

240 l to dla żagli męczarnia?, możesz się na mnie gniewać ale fantazja Cię chyba ostatnio ponosi...
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28
  Drukuj  
 
Skocz do: