Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pielęgniczka kakadu  (Przeczytany 1746 razy)
vcres
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52


« : Kwiecień 19, 2009, 11:02:19 »

Witam. Chcialem sie pozalic ze mam nienormalne ryby. mam parke kakadu- samiec wyrośniety ładny strzelisty okolo 5 cm a samiczka o poł mniejsza mala cichutka. no ale co zauwazylem. Ta wątła samiczka ma ochote na co neico z samcem.. podplywa do neigo szturcha go delikatnie probuje go zaczepic czy nawet sie z nim trzeć Wink ale mam chyba samca impotenta bo nawet na nia nei popatrzy Sad woli zajmowac sie odganianiem proporczykowca ;( czy to normalne ze on moze jeszzce nei jest gotów czy jest coś z nim nie tak?? Wink Pozdrawiam.
Zapisane
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 19, 2009, 11:43:25 »

moze poprostu nie pasować mu. Ja na Twoim miejscu kupił bym jednego samca jesli chcesz mieć małe.  Wink
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 19, 2009, 11:54:53 »

Ja na Twoim miejscu kupił bym jednego samca jesli chcesz mieć małe.  Wink
Kiepski pomysł. Pomijając już fakt że kakadu żyją w haremach, to dwa samce w zbiorniku to gwarancja ciągłych walk i przepychanek, szczególnie w baniaku o długości mniejszej niż 90-100 cm. Ja bym proponował dokupić jeszcze jedną samicę, a jeśli warunki lokalowe na to pozwolą (baniak o długości  80-100 cm) to nawet dwie.
Druga sprawa to zagospodarowanie dna. Kakadu musi mieć gdzie się schować lub złożyć ikrę (robi to na sklepieniu jaskini, groty itp.)
Zapisane

vcres
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 19, 2009, 12:51:28 »

Myslalem o samiczce i pewnie tak zrobie.. kryjowek maja mnostwo bo pobilem duza doniczke i do tego mam dwa kokosy wiec z tym nie ma problemu.. ta moja samiczka ociera sie o przedmioty i o samca karmie ich ochotkami no ale nie wiem co z tego bedzie.. mam akwarium 60 cm ;(
Zapisane
vcres
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 21, 2009, 11:34:17 »

Przepraszam za spamowanie.. ale tak sobie pomyslalem.. moze ona nie chce sie trzec czy co tam.. moze ona jest chora ??;/ teraz tak dziwnie i bez niego drga ociera sie o przedmioty i wygina.. poza tym jakby jej łuski zmatowialy.. ale czy mozeliwe to zeby tylko jedna rybka w akwarium chora byla? Jesli tak to jak to wyleczyc?? Prosze o pomoc..
Zapisane
Angelot
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 22, 2009, 20:08:05 »

Mam to samo. Parka, samiec dwa razy większy, samiczka prowokuje a łon nic. Jeśli miałbym określić jego charakter to taka trochę sierota (zawsze ostatni do jedzenia-  stoi w miejscu i czeka- chyba że kakadu tak żerują). W akwarium wiele kryjówek, rośłin i nic. A kupłem parkę, bo na giełdzie akwarystycznej "doświadcznone dziadki" tak sprzedają
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: