Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Dziwne objawy - nadmiar CO2 czy to jakaś choroba?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwne objawy - nadmiar CO2 czy to jakaś choroba?  (Przeczytany 1936 razy)
skorek
Nowy
*
Wiadomości: 9


« : Kwiecień 18, 2009, 23:10:08 »

Witam

Od roku posiadam akwarium 160 l. Ponad miesiąc temu robiłem restart związany z przemeblowaniam pokoju. No i trzy tygodnie temu dokupiłem butle CO2 plus dyfuzor ceramiczny.
No i od jakiegoś tygodnia obserwuję dziwne objawy zachowania rybek (skalar, bystrzyki czerwone, kiryski, prętnik, kosiarka) polegające na ... hmmm nazwał bym to zachwianym zmysłem równowagi i orientacji przestrzennej. A objawia się to że rybki pływając obijają się o szyby, kamienie, korzeń, rośliny, czasami pływają prosto czasami zupełnie bezwładnie obracają sie głowami do góry lub do dołu a nawet obracaja w osi poziomej. Nie dzieje się to non stop - co jakiś czas to obserwuję.
Podczas restartu filtra nie ruszałem (mam Tetratec 700).
Parametry:
PH 6,5 (przed CO2 było ok 7,8)
NO2 - 0
Niestety inne testy się pokończyły i na razie nie zakupię, te dwa co mi jeszcze zostały to Zoolek.
Jak myślicie - czego to może być objaw?

Pozdr

Tomek
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: