Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Problemik z glonojadem  (Przeczytany 3300 razy)
<Master>
Nowy
*
Wiadomości: 13


« : Listopad 03, 2004, 16:39:10 »

Mam taki maly problemik, a wiec: Akwarium mam ok 4 miechy pojemnosc 20l(wiem wiem wielki baniak  Cheesy ) przecietna temperatura 24-26 stopni, filtracja ok 18-20 godzin dziennie. oswietlenie 11-12 gozin
ryby: skalar (te mniejsze Cheesy) x2 molinezja x2 . wszystko jest ok z wyjatkiem glonojadow mialem ich cos ze 4 pierwszy glonojad syjamski padl po 2 miechach z blizej nie okreslonych przyczyn kolejne natomiast (na zmiane syjamski ze zbrojnikiem) padaly juz piewszej nocy po wrzuceniu ich do akwarium . co jest nie tak jak powinno :?:  z gory dzieki za pomoc
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #1 : Listopad 03, 2004, 17:18:47 »

20l wielki baniak?  :shock:

padaja bo jest im zamalo miejsca!!!!!!
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
<Master>
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #2 : Listopad 03, 2004, 17:23:29 »

tak tez myslalem ze to z braku miejsca no coz trzeba bedzie sie zdecydowaca cos wiekszego
Zapisane
<Master>
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #3 : Listopad 03, 2004, 17:35:47 »

a co mozna by zamiast tego zbrojnika wrzucic jesli jeszcze co kolwiek mozna wrzucic
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #4 : Listopad 03, 2004, 17:48:36 »

Nic więcej tam nie wpuszczaj. Miej litość  :?
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #5 : Listopad 03, 2004, 18:57:59 »

Ech Smiley  (wole wzdychać zamiast się łamać )
zacznijmy od kilku spraw które sa nie tak Smiley :

1. skalary "te mniejsze" chciały by pewnie urosnąć i nie powinny być trzymane w akwariach mniejszych niż 100l
2. Filtracja musi chodzić nonstop nie wolno jej wyłączać (na upartego pare minut przy karmieniu jak nie chcesz filtra syfić pokarmem - nie zaszkodzi)
3. glonojad też woli większe akwarium

Jedynie molki na upartego pasują do takiego małego akwa

Teraz kilka pytań :
A. czy oswajałeś rybke z woda jaką masz w akwarium (moczenie worka z ryba w akwa a potem dolewanie trochę wody przez 30min)
B. jak często podmieniasz wode w akwarium
C. Kiedy palnujesz kupić większe akwarium i czemu tak późno Wink
 
Prawda jest taka że 20 l najlepiej nadaje się na kotnik do rozmnażania w nim ryb a nie na zbiornik ogólny ciężlo tam utrzymac równowage biologiczną , często należy robic podmiany - nie polecam początkującym co chcą akwarystyke traktować poważnie . Dlatego zastanów się nad akwa 100l tam mozna juz coś trzymać , Pol;ecam takie bo np 54 l nie dają takiego pola manewru jeśli chodzi o biotop , obsade itp. Pzdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź na pytania
Zapisane

112,25
<Master>
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #6 : Listopad 03, 2004, 19:23:24 »

Witam ponownie a wiec odpowiadam na puytania.
A) Oswajalem rybke w podany przez ciebie sposob dodatkowo dodalem do wody jeszcze przed jej dolewanie odkazalnik MFC (czy cos takiego)
B) Wode podmieniam raz na tydzien ok 3-5 litrow
C) własnie zastanawiam sie nad kupnem czegos wiekszego tyle ze ok 70-80 litrow tyle ze narazie brak kasy no ale idzie 18-nastka wiec moze akurat uda mi sie cos wysepic Smiley

Pozdrawaim i prosze o jakies dodatkowe sugestie
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #7 : Listopad 03, 2004, 19:27:31 »

uuuu MFC mogło zaszkodzić zamiast la profilaktycznie lepiej robic kwarantanne. Dlatego jak juz będzie większe akwa to z małego będzie użytek jako kwarantannik. Glonojady nie lubą chemii to mfc mogło go wykończyć kwestia czy przliczyłeś dawkę czy lałeśna oko - bardzo łatwo przegiąć i zabić rybę. Pozdrawiam
Zapisane

112,25
<Master>
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #8 : Listopad 03, 2004, 21:12:49 »

Jesli chodz o MFC to odmierzylem dokladnie dawke a propo wiekszego akwa to  jakie rybki moglbys mi doradzic przyjmijmy ze bedzie 80 l
Zapisane
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #9 : Listopad 03, 2004, 22:37:24 »

MFC jest szkodliwe dla zbrojników.

Male to akwa jak na skalary, baardzo małe Sad

Moze rodzince powiedz, ze jako prezent na 18 chciałbyś takie małe co nieco 150-200l. :twisted:
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
<Master>
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #10 : Listopad 04, 2004, 07:45:01 »

no tak 150 czy 200 litrow to juz by bylo cos Cheesy tylko aze nie mam za bardzo miejsca na takie Sad
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: