Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Skalary  (Przeczytany 9240 razy)
Legutas
Nowy
*
Wiadomości: 15


WWW
« : Grudzień 09, 2003, 21:49:15 »

Skalary mi sie bija,,,albo gryza ...niewiem ... wlasnie o co chodzi??? najpierw plywaly w parach prze 2 miechy,,, a jak wpuscilem 3 .... to te dwa astare sie gryza ,,,atak pyskami.... i co chwile trzeciego walna :/


HELP!!
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #1 : Grudzień 10, 2003, 11:55:30 »

Masz to samo co ja najpierw miałem 2 i podejrzewam że są to dwie samice. Chyba one walczyły u mnie o pozycje w aqua. Ostatnio kupiłem dwa następne ( samce) i zrobiło się troche spokojniej  ale nadal jeden ze skalarów gania mi tego co na samym początku ale już tak oraz rzadziej szczerze nie weim co to znaczy może walczą o pozycje w aqua ale sie i ciebie są sklary jednej płci i teraz wrzuciłeś inną i walczą o niego to są tylko moje podejrzenia:)

Pozdrawiam
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Sławek
Nowy
*
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #2 : Grudzień 10, 2003, 13:52:18 »

Po za okresem tarła płeć skalarów jest nie do odróżnienia.Tylko dokładnie obserwując tarło będziesz wiedział ,który skalar jest samcem ,a który samicą.
Zapisane
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #3 : Grudzień 10, 2003, 23:50:44 »

Cytat: Sławek
Po za okresem tarła płeć skalarów jest nie do odróżnienia.Tylko dokładnie obserwując tarło będziesz wiedział ,który skalar jest samcem ,a który samicą.


Nie zgodze sie z tym stwierdzeniem. Jeżeli kupuje sobie lub komuś skalary zawsze wybieram pare, niemam z tym najmniejszego problemu nawet u 5-6cm rybek.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #4 : Grudzień 11, 2003, 16:32:48 »

Też nie mam z tym najmniejszego problemu ale teraz moja jedna z samic dania drugą i nie wiem co im jest... a samiec też ją gania:P
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #5 : Grudzień 13, 2003, 00:23:09 »

Szczerze mówiąc, ja też nigdy nie umiałem odróżnić płci u młodych skalarów. Jak się to robi?
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: