Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19
  Drukuj  
Autor Wątek: Niedobory i nadmiary u roślin  (Przeczytany 327991 razy)
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #150 : Styczeń 16, 2011, 15:54:51 »

zakładam z tych zdjęć ze niczym nie nawozisz ? jakie masz oswietlenie?
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
magdalenka65
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #151 : Styczeń 16, 2011, 15:59:58 »

Mam oświetlenie 2x39W, ale świetlówki w dwóch miejscach przysłoniłam folią aluminiową bo było za widno-ryby się bały i się chowały i miłe bardzo blade kolory, więc powiedzmy że teraz jest 2x30W. Niczym nie nawożę.
Zapisane
Radan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #152 : Luty 18, 2011, 19:18:38 »

Witam! Chciałbym się dowiedzieć czego brakuje tej roślince ,że tak wygląda. Proszę o pomoc.
Podaje codziennie 2ml Easy Carbo i 1 ml (narazie) Easy Profito. Zbiornik 112l średnio obsadzony, oświetlenie 60W

Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #153 : Luty 18, 2011, 20:45:26 »

tylko z jednym lisciem jest problem? jesli tak a nowe liscie wyrastają zdrowe to wszystko w porządku
Zapisane
Radan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #154 : Luty 18, 2011, 21:34:59 »

Tylko ze starymi liśćmi i tylko tej roślinki. Reszta jest zdrowa.
Zapisane

Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #155 : Luty 18, 2011, 22:52:57 »

Też to miałem. Wyciąć wszystko co chore (nie martwić się tym, że zdrowych pozostanie garstka) i będzie  Good !
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

Radan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #156 : Luty 19, 2011, 08:58:13 »

Ok. Dziś robię podmiankę więc tak zrobie. Dzięki.
Zapisane

axepulse
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 61


łukasz jestem:p


« Odpowiedz #157 : Luty 25, 2011, 13:31:04 »

Radan,jeżeli żółknięcie liści postępuje w kierunku od czubka przy czym unerwienie liścia pozostaje wciąż zielone to możemy mieć do czynienia z brakiem azotu lub fosforu ( silny niedobór fosforu obejmuje cały liść -następuje ich gnicie i opadanie). W przypadku kiedy cały liść żółknie wraz z unerwieniem wskazywać to może na duży deficyt żelaza.  Jeśli zmiany nie będą się powtarzać na starszych liściach to i zabawa w odnajdywanie przyczyn nie będzie już potrzebna;)

P.S. i nie słuchaj "mądrych" rad kolegów w stylu wytnij to co chore a pięknie odbije. Jeżeli są niedobory lub nadmiary mikro i makroelementów to i nowe roślinki będą brzydkie, dziurawe i poszatkowane;)
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2011, 13:33:52 wysłane przez axepulse » Zapisane

...ostatnio zamieniłem akwarium towarzyskie na krewetkarium.
gg 1921930 Smiley
Archon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #158 : Marzec 02, 2011, 21:56:21 »

Witam, Prosiłbym o pomoc w znalezieniu przyczyny ubumierania mojej żabienicy.
Jakiś czas po podaniu Tropical Multimineral jedna z moich żabienic postanowiła jednocześnie wypuścić kilka listów (koło 8 ), teraz tzn po około 3 tygodniach z niektórych nowych listków została delikatna siateczka,  łodygi starych liści zaczęły robić się czarne. Kilka musiałem odciąć, martwię się że mi padnie cała roślinka, Nawóz podawałem przy każdej podmianie, po około 3/4 zalecanej wartości. Wcześniej nie nawoziłem, CO2 nie podaje. Przy innych roślinkach nie widzę żadnych zmian, Zdjęcie niżej.

Zastanawiam sie co mogłem przedawkować ? W zasadzie konkretnego składu na opakowaniu nie widzę i sądzę teraz że to chyba nie jest najlepszy nawóz, Jakie testy najlepiej kupić ?

« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2011, 21:57:59 wysłane przez Archon » Zapisane

witness
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #159 : Marzec 03, 2011, 12:34:21 »

pół roku temu moja 4,5 letnia córka otrzymała akwarium (54l, oświetlenie standardowe w pokrywie, podmiana wody co 2 tyg, przy podmianie dodaję bakterie nitryfikacyjne, podkład aqua substrate II)  na urodziny Smiley i tak od tego czasu mam nowe hobby:)
niestety mam kłopot z roślinami które brązowieją po około miesiącu przebywania w zbiorniku
poniżej dołączam link ze zdjęciem
http://www.instytutautomatyki.pl/simp/download/roslinki.jpg
Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 13:35:20 wysłane przez witness » Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #160 : Marzec 03, 2011, 13:59:20 »

pół roku temu moja 4,5 letnia córka otrzymała akwarium (54l, oświetlenie standardowe w pokrywie, podmiana wody co 2 tyg, przy podmianie dodaję bakterie nitryfikacyjne, podkład aqua substrate II)  na urodziny Smiley i tak od tego czasu mam nowe hobby:)
niestety mam kłopot z roślinami które brązowieją po około miesiącu przebywania w zbiorniku
poniżej dołączam link ze zdjęciem
http://www.instytutautomatyki.pl/simp/download/roslinki.jpg
Proszę o pomoc.

Brązowy nalot masz tylko na jednej roślinie?
Występuje na innych elementach w zbiorniku?
Po co dodajesz bakterie przy każdorazowej podmianie?
Ile podmieniasz wody?
Parametry wody mierzysz?
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Sirius
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177


Akwarystyka i Bonsai


« Odpowiedz #161 : Marzec 03, 2011, 14:24:50 »

Witam, Prosiłbym o pomoc w znalezieniu przyczyny ubumierania mojej żabienicy.
Jakiś czas po podaniu Tropical Multimineral jedna z moich żabienic postanowiła jednocześnie wypuścić kilka listów (koło 8 ), teraz tzn po około 3 tygodniach z niektórych nowych listków została delikatna siateczka,  łodygi starych liści zaczęły robić się czarne. Kilka musiałem odciąć, martwię się że mi padnie cała roślinka, Nawóz podawałem przy każdej podmianie, po około 3/4 zalecanej wartości. Wcześniej nie nawoziłem, CO2 nie podaje. Przy innych roślinkach nie widzę żadnych zmian, Zdjęcie niżej.

Zastanawiam sie co mogłem przedawkować ? W zasadzie konkretnego składu na opakowaniu nie widzę i sądzę teraz że to chyba nie jest najlepszy nawóz, Jakie testy najlepiej kupić ?



Zapoznałem się z opisem Twojego akwarium i moim skromnym zdaniem przy oświetleniu około 0,5W/l netto (bo wg mnie mniej więcej tyle wychodzi) powinieneś podawać:
-CO2
-makro
-mikro
ponieważ Twoja żabienica cierpli na brak budulca (czyli węgla), wykazuje skrajne braki makro (szczególnie potas i azot), a jej fioletowo-czerwonawe zabarwienie informuje o skrajnych brakach fosforu. Ponadto przydałoby się jej coś pod korzeń, co ją wzmocni.
Nie wiem co to Tropical Multimineral i jaką ma skuteczność, ale generalnie nawozy tej formy osobiście skreślam jako kiepskie jakościowo (co kondycja Twojej żabienicy potwierdza). Proponuję zaopatrzyć się w coś markowego np z linii PG (makro i classic) lub Aquabotanique (Potas i makro). I zacznij podawać CO2 lub EC.
Zapisane

Akwarystyka jest jak bonsai - wymaga czasu i cierpliwości
witness
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #162 : Marzec 03, 2011, 16:04:32 »

pół roku temu moja 4,5 letnia córka otrzymała akwarium (54l, oświetlenie standardowe w pokrywie, podmiana wody co 2 tyg, przy podmianie dodaję bakterie nitryfikacyjne, podkład aqua substrate II)  na urodziny Smiley i tak od tego czasu mam nowe hobby:)
niestety mam kłopot z roślinami które brązowieją po około miesiącu przebywania w zbiorniku
poniżej dołączam link ze zdjęciem
http://www.instytutautomatyki.pl/simp/download/roslinki.jpg
Proszę o pomoc.

Brązowy nalot masz tylko na jednej roślinie?
Występuje na innych elementach w zbiorniku?
Po co dodajesz bakterie przy każdorazowej podmianie?
Ile podmieniasz wody?
Parametry wody mierzysz?

Brązowy nalot jest na wszystkich roślinach też na kamieniach trochę na filtrze.
Bakterie dodaję bo tak jest napisane na opakowaniu - aby podawać przy podmianie wody.
Wody podmieniam tak około 1/3.
Parametrów wody nie mierzę - nie wiem jak się do tego zabrać i jak interpretować.
Mam za sobą jeden restart akwarium - wcześniej też był ten sam problem.
Co radzisz?
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #163 : Marzec 03, 2011, 16:11:10 »

Radzę przede wszystkim zmierzyć parametry wody a co za tym idzie kupić testy wody. Na opakowaniach wszystko jest napisane. Polega to na wlaniu wody z akwarium do probówki i wlewać kropelki preparatów. Wystarczą testy na pH, GH, KH.
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

Archon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #164 : Marzec 03, 2011, 16:27:06 »

Zapoznałem się z opisem Twojego akwarium i moim skromnym zdaniem przy oświetleniu około 0,5W/l netto (bo wg mnie mniej więcej tyle wychodzi) powinieneś podawać:
-CO2
-makro
-mikro
ponieważ Twoja żabienica cierpli na brak budulca (czyli węgla), wykazuje skrajne braki makro (szczególnie potas i azot), a jej fioletowo-czerwonawe zabarwienie informuje o skrajnych brakach fosforu. Ponadto przydałoby się jej coś pod korzeń, co ją wzmocni.
Nie wiem co to Tropical Multimineral i jaką ma skuteczność, ale generalnie nawozy tej formy osobiście skreślam jako kiepskie jakościowo (co kondycja Twojej żabienicy potwierdza). Proponuję zaopatrzyć się w coś markowego np z linii PG (makro i classic) lub Aquabotanique (Potas i makro). I zacznij podawać CO2 lub EC.

Miło że się zainteresowałeś, Opis w profilu jest troszkę nieaktualny, Obecnie w zbiorniku są tylko 2 świetlówki T8, Aqua-Glo i HAILEA Tropical Red (5000K). Niedługo będą jeszcze 2x11W 6500K. Czy przy takim oświetleniu KONIECZNIE muszę podawać CO2 i nawozy ?
Pod korzeniem jest dokładany jakiś czas temu substract Tropica ACUACARE, może nie ma go dużo ale coś tam jest. Kryptokoryna która też miała się dobrze przez kupę czasu ma niewielkie dziurki i  żółkną jej końcówki listków.

Jaki zestaw do pomiaru mikro i makro najlepiej kupić ? Czy może wystarczą pojedyncze poszczególne testy na żelazo potas i fosfor ?
Zapisane

Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19
  Drukuj  
 
Skocz do: