Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Padł welon.. Jaka przyczyna...?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Padł welon.. Jaka przyczyna...?  (Przeczytany 5423 razy)
1988ona
Zainteresowany
**
Wiadomości: 109


« : Marzec 24, 2009, 23:22:46 »

Witajcie! Przed chwilą padł mi kapturek. Przez kilka dni pływał "z prądem", opierał się o roślinki, ścianki akwarium, leżał przy dnie. Przeczytałam, że mógł to być problem z pęcherzem pławnym. Dlaczego padł? akwarium ma 20litrów, pływaja w nim równeiż dwa maleńkie kiryski sterbai. Zastanawia mnie fakt, że kupiłam tego welona razem z 3ma innymi rybkami, ze złotym welonem i 2 kiryskami, a padły już 3 z nich. Złoty welon i jeden kirys padły na początku, teraz kapturek. Został mi tylko kirys i inny kirys kupiony w innym sklepie. Czy ktoś wie, co to mogło być? Czy to faktycznie problem z pęcherzem pławnym? Czy może ryby z tego sklepu są chore? Czy może u mnie żadna rybka nie ma szans na przeżycie? Podkreślam tu fakt, że kiryski rosną jak na drożdżach, a kapturek przez ponad miesiąc nic nie urósł..
Zapisane
Martin
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


« Odpowiedz #1 : Marzec 25, 2009, 08:40:26 »

Niestety, ale nie znasz wymagań welonek - dla nich akwarium powinno być zimnowodne i co najmniej 6 razy takie, jak masz obecnie (120Litrów)

Welonki umarły, bo zatruły się swoimi odchodami. Reszta obsady prawdopodbnie też.

Zapisane

1988ona
Zainteresowany
**
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #2 : Marzec 25, 2009, 08:50:13 »

Teraz sobie przypomniałam, że nei widziałam, żeby ona jadła w ostatnim czasie, choć jedzenie znikało (może w filtrze), ale również się nie wypróżniała. Czy moje kirysky może spotakć podobny los? Aktualnie są to jedyne rybki w tym akwarium. Na razie są bardzo żywe i wesołe. 
Zapisane
Martin
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


« Odpowiedz #3 : Marzec 25, 2009, 09:14:40 »

Co ile podmieniasz i jaki % objętości wody w akwarium?

Jeżeli tego nie robisz - to podmień 1/2 wody na odstałą.

Napisz mi, czy akwarium dojrzało, zanim wpuściłaś rybki?
Zapisane

1988ona
Zainteresowany
**
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #4 : Marzec 25, 2009, 09:45:00 »

podmieniałam około tygodnia temu ok 1/3 wody. Robię to rzadko, średnio raz na 3 tygodnie.
Ile woda musi odstać?
Nie, rybki wpuściłam do świeżej wody. W sklepie powiedziano mi, że jeśli dodam uzdatniacza to woda nie musi być odstana. Czy to prawda?
Zapisane
Martin
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


« Odpowiedz #5 : Marzec 25, 2009, 09:48:31 »

Niestety, w sklepie Cie oszukano.

Akwarium powinno dojrzeć (poczytaj sobie o tak zwanym cyklu azotowym).
Woda, wystarczy ze odstoi 24 godziny.
Ja w swoim 30litrowym akwarium podmieniam około 5 litrów co tydzień.

Lepiej jest robić mniejsze podmiany, a częściej - wtedy warunki w akwarium nie zmieniają się za bardzo.
Zapisane

1988ona
Zainteresowany
**
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #6 : Marzec 25, 2009, 09:54:38 »

Rozumiem, zastosuję się do rady. Mam nadzieję, że rybki nie będą mi już padać Smiley. Dziękuję Smiley
Zapisane
Adiz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 183


« Odpowiedz #7 : Marzec 25, 2009, 13:47:38 »

A nie masz tam w swojej okolicy jakiejś bratniej duszy akwarystycznej ?
Zapisane
sircula
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 493



« Odpowiedz #8 : Marzec 25, 2009, 15:39:47 »

Pamietaj ,aby nie uzupelniac obsady tego 20 litrowego akwa  podobnymi stworzeniami.Bo rowniez nie przezyja.
Zapisane

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem
<br>http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2365
1988ona
Zainteresowany
**
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #9 : Marzec 25, 2009, 15:54:34 »

No właśnie nie mam, jedyna dusza zainteresowana akwarystyką, którą znam, ma 12 litrowe akwarium z teleskopem, zwykłą welonką i glonojadem, więc raczej nie wskazane byłoby wymienianie sie z tą osobą. Właśnie, dostałam od niej kapturka, większego, bardziej żywiołowego. Od razu zaczął przemeblowanie, powyrywał mi roślinki z korzeniami, ale kiryski. Powiedzieliście, że może też paść. Co powinnam zrobić, jakie warunki zapewnić, żeby nie podzielił losu kolegów, czym go odżywiać, czy oświetlać akwarium, jak tak to ile godzin?
Zapisane
Didżi
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 357


« Odpowiedz #10 : Marzec 26, 2009, 21:49:45 »

najlepiej to kup mu akwa 100l wtedy bedzie mial `raj na ziemi`
Zapisane

.
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #11 : Marzec 26, 2009, 22:05:55 »

60 l już będzie O.K. Jaki masz filtr?O ile masz... Jak często działa?Jaką masz temp. w zbiorniku (może przeoczyłam)
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
sircula
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 493



« Odpowiedz #12 : Marzec 27, 2009, 08:24:37 »

Właśnie, dostałam od niej kapturka, większego, bardziej żywiołowego.

Nie no...Gadał dziad do obrazu , a obraz ani razu  Wściekły

Przecież była mowa , że masz za małe akwariu...to po co wziełaś tego kapturka, czy jak mu tam??
Dzizas...ręce opadają
Zapisane

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem
<br>http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2365
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #13 : Marzec 27, 2009, 13:35:20 »

Koleżanka działa jak w żydowskim dowcipie o kozie.
Dołożyła nową rybkę  do akwarium, potem ją odda komuś innemu i rybki poczują, że mają znów więcej miejsca!
Ale w akwarium to nie działa.
Zapisane
1988ona
Zainteresowany
**
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #14 : Marzec 27, 2009, 22:01:05 »

Jaki masz filtr?O ile masz... Jak często działa?Jaką masz temp. w zbiorniku (może przeoczyłam)
No oczywiście, że mam. Działa non stop, nie wyłączam go. Jest to filtr wewnętrzny "FANFILTER plus" (FAN mini).
Sirculo, a co miałam z nim zrobić? Spuścić w toalecie? A może oddać koleżance, żeby wpuściła 3go welona do 10 czy tam 12l? W sklepie nikt mi go nie przyjmie, a koleżanka go nie zwróci. Masz jakiś pomysł?
Poza tym, prosiłam o pomoc, a nie off top czyt. dowcipy czy docinki
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: