Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie podloże  (Przeczytany 4708 razy)
Granulat
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30


« : Marzec 19, 2009, 20:46:30 »

Jaki kolor powinno mieć podloże do biotopu Malawi
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #1 : Marzec 19, 2009, 20:54:57 »

jak najbardziej podobny do naturalnego. czyli cos w kolorze rzecznego piachu. (o mule zalegającym dno biotopu w naturze nie mówię bo w warunkach akwariowych mógłby doprowadzic do katastrofy).

bardziej zastanów wię nad granulacją pod kątem obsady. jeżeli zdecydujesz sie na jakies pielęgnice przesypujace dno to powinieneś zastosować jak najdrobniejszą granulację = piasek (jest taki "akwariowy"), jeśli nie to może być zwykły żwirek rzeczny
Zapisane

Granulat
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #2 : Marzec 19, 2009, 21:33:30 »

A dla pyszczaków
Zapisane
Granulat
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #3 : Marzec 19, 2009, 21:34:23 »

A i mam 112l
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #4 : Marzec 19, 2009, 21:47:13 »

A dla pyszczaków

a dokladniej? akurat z 95% ryb z tego jeziora chodowanych w akwariach to pyszczaki. musisz skonkretyzować docelowa obsadę. z drugiej strony w 112L jak chcesz trzymać pielegnice afrykańskie to na twoim miejscu poszedłbym bardziej w kierunku tanganiki niż malawi. z rybami z malawi w takim litrażu nie poszalejesz. w tandze masz wiekszy wybór - np różne gatunki muszlowców lub szczalinowców / naskalników. ewentualnie połaczenie po jednym gatunku z jednych i drugich.

P.S. nie pisz posta pod postem. możesz zawsze zmienić post juz napisany - np. uzupełnić go o nowa treść.
Zapisane

daniel.iron
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 306


Moje gadu-gadu 1339862


WWW
« Odpowiedz #5 : Marzec 20, 2009, 12:21:22 »

jeśli pyszczaki to piasek i tylko piasek Smiley najlepiej taki budowlany z castoramy po przepłukaniu, jeśli tanganika to możesz dać żwirek drobny lub grys.
Zapisane

Assasin
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 289



« Odpowiedz #6 : Marzec 20, 2009, 12:32:06 »

Powinien byc żwirek, nie za gruby.
Taki średni.
Zapisane


ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: 
http://konradsz13.blog.onet.pl
daniel.iron
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 306


Moje gadu-gadu 1339862


WWW
« Odpowiedz #7 : Marzec 20, 2009, 12:42:28 »

W Malawi powinien być żwirek Huh pierwsze słyszę. Kolego jeśli był znał to jezioro to zauważyłbyś że podłożem jest piasek, dzięki temu ryby wystepujące w tym jeziorze kopią, budują dołki tarliskowe itd. przy stosowaniu żwiru blokujesz im drogę do naturalnego zachowania i rytuałów.

Oczywiście są osoby co stosują żwirek czy grys, ale ja jak i wielu moich kolegów Malawistów preferujemy i zalecamy stosowanie piasku

I żeby nie było że tylko gadam to na dowód masz tutaj filmik z tegoż jeziora







ja nie widzę tam żwirku, jedynie skały i piach oraz gdzieniegdzie jakieś znikome ślady roślin
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #8 : Marzec 20, 2009, 13:24:21 »

jeśli pyszczaki to piasek i tylko piasek Smiley najlepiej taki budowlany z castoramy po przepłukaniu, jeśli tanganika to możesz dać żwirek drobny lub grys.

tu się akurat nie zgodzę. w jednym jak i drugim przypadku najporstrzym rozwiązaniem jest zwykly pasek, ewentualnie połączony ze żwirkiem o drobnej granulacji. sam żwirek w tandze to nie jest dobre rozwiązanie.
Zapisane

daniel.iron
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 306


Moje gadu-gadu 1339862


WWW
« Odpowiedz #9 : Marzec 20, 2009, 13:54:28 »

co to Tanganiki możesz mieć rację bo nie znam zbyt dobrze tego biotopu ale jeśli chodzi o Malawi to jestem obiema rękami i nogami za piaskiem


PS

szymonw niestety JBL e900 jako mechanik się nie sprawdził Sad teraz buduję filtr mechaniczny DIY Grin opis i fotki już niebawem w odpowiednim dziale Smiley
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2009, 13:56:01 wysłane przez daniel.iron » Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: