Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Lycra i Nylon  (Przeczytany 2746 razy)
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« : Maj 24, 2010, 15:17:03 »

Witam mam pytanko do speców od chemii
Potrzebuje zabezpieczyć filtr pomyślałem że użyje do tego rajstop i tu moje, może głupie pytanie czy dwa tworzywa wymienione w temacie mogą w jakiś nieporządany sposób wpłynąć na wode??
Niestety nie zdąże skołowac już napowietrzacza a mam tylko filtry typu turbinowego, ewentualnie jakie inne zabezpieczenia można stosować w celu ochrony narybku... zależy mi też na tym aby nie osłabiało to bardzo mocy filtra
Zapisane

Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #1 : Maj 24, 2010, 16:24:17 »

a jaki masz filtr? ja na swój założyłem kawałek uciętej siatki do łowienia ryb i było dobrze a co do lycry i nylonu to nie powinno mieć to żadnego wpływu na parametry wody tak samo jak żyłka wędkarska
Zapisane

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #2 : Maj 24, 2010, 16:35:04 »

Ja do rajstop damskich wkladalem torf granulowany jako wklad do kubelka.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 24, 2010, 18:41:04 »

Dzięki ok więc spróbuje w ten sposób zabezpieczyć wloty, temat do zamknięcia
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #4 : Maj 24, 2010, 19:46:10 »

Asagoth, miałem chwile jako prefiltr na rurze ssącej kawałek rajstopy - nic się nie działo.
Od 2 miesięcy mam w kuble torf włożony w rajstope - nic się nie dzieje.
Przy czyszczeniu filtra wewnętrznego ubieram go najpierw w rajstope żeby resztki z niego wylatujące nie wpadały do wody - nic się nie dzieje.
Przez zwrot "nic się nie dzieje" mam na myśli brak zmiany parametrów wody w porównaniu do braku w/w materiału w zbiorniku oraz zdrowiu ryb.
Myslę, że możesz śmiało rajstope wkładać, choć.... nie dosłownie Smiley

Pozdrawiam.
Zapisane

Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 18, 2010, 16:47:43 »


Przy czyszczeniu filtra wewnętrznego ubieram go najpierw w rajstope żeby resztki z niego wylatujące nie wpadały do wody - nic się nie dzieje.

Pozdrawiam.

Że tak pozwolę sobie zauważyć zajebisty pomysł. Muszę też tak robić Cheesy:D:D  Good ! Good ! Good !
Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: