Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanko  (Przeczytany 2260 razy)
afka
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 62



« : Marzec 15, 2009, 11:54:54 »

Witam wszystkich, mam problem z parametrami wody, nie mogą się ustabilizować
Posiadam baniak 240 litrów filtr zewnętrzny  fluvala 305 i jeden wewnętrzny mechaniczny, ok. 20 roślin ( cryptokoryna) sorry za pisownię. Moja obsada to 4 Lellepie, 10 naskalników Dickfelda  4 księżniczki i dwa glonojadów
Podmieniam wodę raz na dwa tygodnie ok 20% a parametry w tej chwili mam następujące
NO3- 100
NO2-0
GH>14*d
KH-3*d
PH-7,2
Jak mogę poprawić parametry wody nie zmieniając obsady Huh
Zapisane
Adiz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 183


« Odpowiedz #1 : Marzec 23, 2009, 04:10:52 »

O ile dobrze poprzeglądałem to odpowiedziano Tobie w maju i lipcu 2008.

Jak się domyślam od tamtego czasu nie zbudowałes sobie denitratora.
Po PH widac że prawdopodobnie nie masz wkładu wapiennego w akwarium.
A o tym ci pisano...wróć do tych odpowiedzi i poczytaj jeszcze raz.

Hodując ryby z Tanganiki MUSISZ mieć wapienie.
Jeśli parametry wody kranowej znaczaco odbiegają od tych wymaganych w tym biotopie (a tak czasami bywa) to musisz sobie zrobić zbiornik do podmian w którym będa znajdowac się wapienie (choćby kruszywo marmurowe pokrywające całe dno).
Woda w takim zbiorniku musi odstać ,a ile to juz sobie doświadczalnie wyznaczysz badając PH (pewnie kilka dni).

Nie jestem pewien czy 40% podmiany wody na miesiąc to nie jest zbyt dużo ogólnie (wymieniasz taką ilośc od samego początku?), nie masz przegęszczenia i jak sądze regularnie odmulasz (łącznie z fitrami).

Lepiej nie łączyć roślin z takimi parametrami wody , ponieważ wymagania są dość rozbieżne.
Jak pocztasz o Tanganice to zwrócisz uwagę na to że flora jest bardzo uboga jak na warunki tropiku.
Rozumiem jednak że od roślin nie odstapisz bo będzie "za szaro", no to musisz o nie zadbać bo warunki będa miały nieciekawe - podłoże,nawożenie...

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: