Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « bocje wspaniałe ubarwienie
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: bocje wspaniałe ubarwienie  (Przeczytany 6178 razy)
adijaw
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82


« : Marzec 11, 2009, 21:19:14 »

czesc
mam pytanko mam 4 szt bocji wspaniałych  ale ostatnio w dzien sa mało widoczne wakwa i płochliwe a ich ubarwienie czarne pasy sa szare 
parametry zbiornika 240l ph ok 6,5-7 no3 10-20, zbiornik

pokarm pobierają tylko to  ubarwienie dziwne płetry też mają strasznie czerwonaawy kolor nienaturalny , w zboirniku mam tez dyski  a one chyba mają przywry  czy bojce taz mogą miec  wnioskując z ich barw i zachowania?
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #1 : Marzec 11, 2009, 21:21:57 »

czesc
mam pytanko mam 4 szt bocji wspaniałych  ale ostatnio w dzien sa mało widoczne wakwa i płochliwe a ich ubarwienie czarne pasy sa szare 
parametry zbiornika 240l ph ok 6,5-7 no3 10-20, zbiornik

pokarm pobierają tylko to  ubarwienie dziwne płetry też mają strasznie czerwonaawy kolor nienaturalny , w zboirniku mam tez dyski  a one chyba mają przywry  czy bojce taz mogą miec  wnioskując z ich barw i zachowania?

A mozesz pisac po polsku - czytelnie!!! ?
Z tego co napisales to trudno cos rozszyfrowac
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 21:40:54 wysłane przez gina2006 » Zapisane

adijaw
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82


« Odpowiedz #2 : Marzec 11, 2009, 21:23:10 »

A mozesz pisac po polsku - czytelne!!! ?

aty mozesz   ma być możesz Smiley miodek Smiley
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 11, 2009, 22:01:10 »

generalnie blaknięcie kolorów - w tym wypadku pasów to objaw wielu chorób jak i samego stresu. żadnych innych objawów oprócz tych podanych nie zaobserwowałeś?

przydałaby się jakaś fotka poglądowa
Zapisane

Puffyou
Zainteresowany
**
Wiadomości: 72


« Odpowiedz #4 : Marzec 08, 2010, 15:38:49 »

Temat stary, ale nie otrzymał odpowiedzi, którą ja mogę po części omówić. mianowicie z moich obserwacji poprzednich Bocji wspaniałych, które były dorosłe (około 7-9cm). Utrata koloru czarnego na szary były codziennością, ryby te "walczyły" albo o pozycję w stadzie, albo o pokarm, albo jeszcze o coś czego nie stwierdziłem.  Do rzeczy. W momencie zmierzchu te ryby ożywają nie samo wicie. Przy czym nie które z nich wydawały na siebie charakterystyczne cmoknięcia, po czym uciekała no i tamta ją dogoniła i też na nią cmokła, po minucie szare aż były, a po chwili wracają do normy są czarne, mocne żywe barwy. Sam kiedyś szukałem odpowiedzi na ten temat, i nie znalazłem więc może się to komuś przyda.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: