Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 113
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozmnażanie Glonojadów  (Przeczytany 623108 razy)
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #375 : Październik 18, 2006, 21:00:41 »

W za małych zbiornikach ryby często karłowacieją.
A dlatego, że pewnie tez nie da dobrze byś sie czuł zamkniety w za małym dla Ciebie pokoju. Skąd wiesz, że jest w świetnej formie ?
Poczytaj ten link. W tytule dotyczy bojownika, ale tyczy się wszystkich ryb
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,2687.0.html
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2006, 21:03:52 wysłane przez malzonka » Zapisane
MALY05
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496



« Odpowiedz #376 : Październik 18, 2006, 21:16:44 »

aha ok nie wiem ale tak przynajmniej mi sie wydaje po jego zachowaniu.A otpowiesz mi na moje wczesniejsze pytanie?? Jaka dlugos musi osiagnac samiec zeby mu wyszly juz te rozki??
Zapisane

[45] [15] [4]
MALY05
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496



« Odpowiedz #377 : Październik 18, 2006, 21:31:40 »

Już Cie nie ma malzonka  Sad
Zapisane

[45] [15] [4]
delTORO
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 228


« Odpowiedz #378 : Październik 19, 2006, 10:41:30 »

aha ok nie wiem ale tak przynajmniej mi sie wydaje po jego zachowaniu.A otpowiesz mi na moje wczesniejsze pytanie?? Jaka dlugos musi osiagnac samiec zeby mu wyszly juz te rozki??
Z tym to różnie jest. U jednego już przy 5cm widać pierwszy włos na brodzie Cheesy a u innego broda rzuca sie przy 7cm. Nie ma na to żadnej reguły. Kupiłem kiedyś parę podrośnietych ok. 7cm zbrojników niebieskich i "samica" okazała się samcem-brodę uzyskał przy 7,5cm.
delTORO
Zapisane

112L
L260, L201, otocinclus affinis
Fundulopanchax nigerianus innidere
Microgeophagus ramirezi
MALY05
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496



« Odpowiedz #379 : Październik 19, 2006, 15:57:56 »

hej znacie moze powód dlaczego welonka zaczepia mojego glonojada:( on sobie siedzi spokojnie na szybie a ona podpływa z nienacka i go za ogon ciagnie on ucieka a ona sobie odplywa jakby nigdy nic;/
Zapisane

[45] [15] [4]
MALY05
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496



« Odpowiedz #380 : Październik 19, 2006, 20:12:01 »

prosze niech ktos mi odpowie na tamto pytanie bo juz sie denerwuje jak go tak caly czas podgryza:( Angry
Zapisane

[45] [15] [4]
delTORO
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 228


« Odpowiedz #381 : Październik 20, 2006, 07:56:10 »

hej znacie moze powód dlaczego welonka zaczepia mojego glonojada:( on sobie siedzi spokojnie na szybie a ona podpływa z nienacka i go za ogon ciagnie on ucieka a ona sobie odplywa jakby nigdy nic;/
CO TO MA DO ROZMNAŻANIA GLONOJADÓW !!!!!!!!  CHYBA NIE MYŚLISZ ŻE TO ZALOTY  Cheesy
Wygląda jak żarcie więc za nim pływa.

Przestań pisać post pod postem bo ktoś Ci nie odpisał w ciągu 5 minut.

delTORO
Zapisane

112L
L260, L201, otocinclus affinis
Fundulopanchax nigerianus innidere
Microgeophagus ramirezi
karol7
Nowy
*
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #382 : Grudzień 23, 2006, 08:54:33 »

Wie ktoś coś na temat dziedziczności ubarwienia ancistrus sp ?? Jeżeli mam oboje rodziców ciemnobrązowych i czarnych to mam jakieś szanse na to by jakiś procent potomstwa było złote(albinos)Huh Wink
Zapisane
delTORO
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 228


« Odpowiedz #383 : Grudzień 23, 2006, 08:58:37 »

Witam.
Czytałem tylko że może ale nie musi trafić się albinotyczny osobnik. Może od razu kup sobie albinosa albo L-144.
delTORO
Zapisane

112L
L260, L201, otocinclus affinis
Fundulopanchax nigerianus innidere
Microgeophagus ramirezi
karol7
Nowy
*
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #384 : Grudzień 23, 2006, 09:11:49 »

dzięki za odpowiedź Wink raz mi się udało je rozmnożyć ale wszystkie młode były ciemne i zniewiadomego powodu zdychały pokolei Sad
Zapisane
Anula
Nowy
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #385 : Grudzień 23, 2006, 11:37:12 »

Wie ktoś coś na temat dziedziczności ubarwienia ancistrus sp ?? Jeżeli mam oboje rodziców ciemnobrązowych i czarnych to mam jakieś szanse na to by jakiś procent potomstwa było złote(albinos)Huh Wink
Teoretycznie taka możliwośc jest. I zwiększa się ona im bliżej "w rodzinie" były z nimi spokrewione zbrojniki albinosy. Jednak nie ma się co oszukiwać, prawdopodobieństwo jest właściwie bardzo niewielkie. Nawet z bezpośredniego skojarzenia albinosów lub albinosa ze "zwykłym" zbrojnikiem młode w całości lub większości są normalnego ubarwienia.
Zapisane
delTORO
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 228


« Odpowiedz #386 : Grudzień 24, 2006, 10:41:45 »

Teoretycznie taka możliwośc jest. I zwiększa się ona im bliżej "w rodzinie" były z nimi spokrewione zbrojniki albinosy. Jednak nie ma się co oszukiwać, prawdopodobieństwo jest właściwie bardzo niewielkie. Nawet z bezpośredniego skojarzenia albinosów lub albinosa ze "zwykłym" zbrojnikiem młode w całości lub większości są normalnego ubarwienia.
Witam.
Czytałem gdzieś że tylko w wypadku albinos+albinos jest 100% pewność że wyjdzie albinos. Jest to związane z błędem w kodzie genetycznym odpowiedzialnym za ubarwienie rybki. Zestawienie jednego ciemnego naprawia ten błąd.
delTORO
Zapisane

112L
L260, L201, otocinclus affinis
Fundulopanchax nigerianus innidere
Microgeophagus ramirezi
Anula
Nowy
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #387 : Grudzień 25, 2006, 17:46:48 »

Teoretycznie taka możliwośc jest. I zwiększa się ona im bliżej "w rodzinie" były z nimi spokrewione zbrojniki albinosy. Jednak nie ma się co oszukiwać, prawdopodobieństwo jest właściwie bardzo niewielkie. Nawet z bezpośredniego skojarzenia albinosów lub albinosa ze "zwykłym" zbrojnikiem młode w całości lub większości są normalnego ubarwienia.
Witam.
Czytałem gdzieś że tylko w wypadku albinos+albinos jest 100% pewność że wyjdzie albinos. Jest to związane z błędem w kodzie genetycznym odpowiedzialnym za ubarwienie rybki. Zestawienie jednego ciemnego naprawia ten błąd.
delTORO
Czy mógłbyś mi podać źródło?
Nawet przy skojarzeniu 2 albinosów młode w większości będą ciemne, więc pewności 100% nie ma. Albinizm jest cechą recesywną i że się tak wyrażę "powstał" z zestawienia alleli recesywnych 2 osobników ciemnych. A to "naprawienie" prawdopodobnie jest wprowadzeniem allelu dominującego do genomu młodych ze strony rodzica o naturalnym ubarwieniu.
Zapisane
delTORO
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 228


« Odpowiedz #388 : Grudzień 27, 2006, 17:11:00 »


Czy mógłbyś mi podać źródło?
Nawet przy skojarzeniu 2 albinosów młode w większości będą ciemne, więc pewności 100% nie ma. Albinizm jest cechą recesywną i że się tak wyrażę "powstał" z zestawienia alleli recesywnych 2 osobników ciemnych. A to "naprawienie" prawdopodobnie jest wprowadzeniem allelu dominującego do genomu młodych ze strony rodzica o naturalnym ubarwieniu.
WOW  Shocked
Źródła Ci nie podam bo sam nie wiem gdzie to wyczytałem, szperam nieraz w necie i tak na to trafiłem.
delTORO
Zapisane

112L
L260, L201, otocinclus affinis
Fundulopanchax nigerianus innidere
Microgeophagus ramirezi
Aniusia
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 48


« Odpowiedz #389 : Grudzień 30, 2006, 00:59:50 »

Witam
Jestem tu nowa mam 60l akwariuam a w nim:
5x danio pręgowane
6x żałobniczka
3x kiryski spiżowe
i glonojady:
1x gibiceps(ok 20 cm dłogości)
1x zbrojnik niebieski(samiec 7,5 cm)
dwa różne gatunki a nic sobienie robią nie atakują żyją w zgodzie.I chciałabym dokupic temu zbrojnikowi samice czy nie jest on za mały aby miec młode?W akwarium mam dwa kokosy jeden ma otwór od góry może tak byc czy przy rozmnażaniu nie bedzie to odpowiednie.I czy ryby które posiadam nie zjedza mi ikry?
Prosze o odpowiedz  Wink Wink
Zapisane

112l.
2x danio pręgowany
6x żałobniczki
3x kirys spiżowy
1x gibiceps
2x zbrojnik niebieski(samiec i samica)
1x bojownik syjamski
2x razbora klinowa
2x brzanka sumatrzańska
2x molinezja
6x neon innesa
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 113
  Drukuj  
 
Skocz do: