Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 110 111 [112] 113
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozmnażanie Glonojadów  (Przeczytany 618521 razy)
Adiii
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #1665 : Marzec 03, 2011, 16:48:39 »

W tym akwarium będą tak długo aż nie urosną trochę.
Zapisane
Bibipol
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1666 : Czerwiec 06, 2011, 08:10:24 »

Witam,

Glonojadki złożyły mi ikrę w kokosie a tatuś je pilnuje. Wszystko szło dobrze do wczoraj , małe się wylęgły i merdały ogonkami. Ale po dzisiejszej nocy zostało tylko kilka sztuk z około 30. Część zdechła a część zniknęła a po nocy woda zrobiła się mętna po podaniu spiruliny na noc.

Moje pytania to co się mogło stać i co zrobić z pozostałymi małymi i od kiedy i czym je karmić?
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #1667 : Czerwiec 06, 2011, 11:26:00 »

Tą spirulinę podałeś dla młodych Huh Nie ma takiej potrzeby ... przecież one jeszcze mają woreczek żółtkowy. Prawdopodbnie zapaskudziłeś wodę i małe padły, co z znowu spowodowało dodatkowe zapaskudzenie wody.
Młode mogły paść również z przyczyn naturalnych (słabe potomstwo).
Podmieniłbym trochę wody, nie przesadzał z karmieniem.

Pozostałe młode karmimy jak zaczną wychodzić z kryjówki. Karmimy tym samym co pozostałe zbrojniki. Jako urozmaicenie polecam sparzony ogórek zielony  i gotowaną marchewkę (bez soli)
Zapisane

rafiku
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1668 : Czerwiec 20, 2011, 16:08:07 »

Posiadam 2 zbrojniki niebieskie jedem ma ok. 6 cm a drugi ok.5 cm
czy moge juz u nich rozpoznac plec ? Ten 6cm ma maltkie wypustki na nosie a ten 5cm nie ma czy to znaczy ze to jest parka ? i czy w tym "wymiarze" sa zdolne do rozmnożenia się, maja 2 łupiny kokosa kozeń i specjalnie zobiona rurke pcw.
Zapisane
Archon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #1669 : Czerwiec 26, 2011, 15:26:25 »

Moje albinosy po niewiele ponad dwóch latach doczekały się potomstwa. Zupełnie bez mojej pomocy Smiley
Jakiś czas temu (może z miesiąc) moją uwagę przykuł samiec który ciągle podkopywał konar, chcąc zawzięcie się pod niego dostać, dewastując przy tym pobliskie roślinki. Nie znając zwyczajów godowych zbrojników i również z braku czasu sytuację po prostu olałem.
Dziś chcąc się zabrać za czyszczenie dostrzegłem na przedniej szybie przecinek Cheesy i to już wcale nie taki mały bo miał prawie 15 mm. Po podniesieniu wcześniej wspomnianego konarka znalazłem małe stadko żółtych ogonków Cheesy
Łącznie naliczyłem 15 sztuk, które przeniosłem do mniejszego zbiornika w którym pływają Danio Perłowe. Z tego co wyczytałem to moje małe mogą już mieć 2-3 tygodnie, ale pewny tego nie jestem.

Zastanawiam się czy podawanie ogórka i marchewki nie zaszkodzi Danio ? a może nie ma sensu ich specjalnie dokarmiać bo skoro tyle przeżyły w ogólnym zbiorniku to sobie poradzą. Mniejszy zbiornik do najczystszych nie należy wiec na szybach mają nawet sporo pożywienia. Jak myślicie ?

        
Zapisane

Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #1670 : Czerwiec 30, 2011, 17:33:44 »

Ja jak miałem małe zbrojniki to zostawiałem je w ogólniaku i tam sobie powoli rosły (nie dokarmiałem ich za często bo zawsze sobie coś zanlazły do jedzenia) 
Zapisane
Tomaha
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 117



WWW
« Odpowiedz #1671 : Lipiec 01, 2011, 11:56:46 »

Ja tak samo robie.
Zapisane

Zapraszam na forum zbrojnikowe:
http://zbrojnik.xup.pl
kaban
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #1672 : Sierpień 13, 2011, 14:45:24 »

od 1,5 roku zajmuje sie złocistymi i przez ten okres wiele metod było i ospy itp idt nie wytrzymywały tego od wlania preparatu zyłe jeszcze max do 24h Albinosy są bardzo słabymi rybami i z nimi jak z jakami mamy z lodówki trzeba sie opiekować... Te wszelkie próby mnie nauczyły nie uzywania tam gdzie sa złote nie ma zadnej chemii. Nie twierdze, że u was musi być  tak samo moze trafiałem na słabsze mioty. Teraz nawet dorosłym nic nie wlewam bo sie porostu o nie boje... ale próbujcie zobaczycie sami to jest tylko moje stwierdzenie:) ichtiosan mi je zabijał za kazdym razem. Crystal uzyłem raz  ale to u dorosłych i nic nie było ale MFC i ICHTIOSAN nie uzyje juz nigdy :!:
Przepraszam, że na starego posta odpowiadam. Ale: jeśli macie ospę w zbiorniku odłówcie wszystkie glonojady, a potem lejcie ichtiosan, czy też inne bakteriobójcze środki. Tak zieleń malachitowa, jak i miedź czy nadmanganian potasu zabijają bakterie znajdujące się w układzie pokarmowym glonojadów.


Czy mógłbyś mi podać źródło?
Nawet przy skojarzeniu 2 albinosów młode w większości będą ciemne, więc pewności 100% nie ma. Albinizm jest cechą recesywną i że się tak wyrażę "powstał" z zestawienia alleli recesywnych 2 osobników ciemnych. A to "naprawienie" prawdopodobnie jest wprowadzeniem allelu dominującego do genomu młodych ze strony rodzica o naturalnym ubarwieniu.
WOW  Shocked
Źródła Ci nie podam bo sam nie wiem gdzie to wyczytałem, szperam nieraz w necie i tak na to trafiłem.
delTORO
ja mogę podać źródło: mój baniak ogólny - dwukrotne tarło w odstępie miesiąca - 100% narybku albino; ilość nieznana, bo nigdy się nie dało policzyć, zwłaszcza, że odławiałem partiami - kiedy wydawałem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2011, 18:12:09 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
1988ona
Zainteresowany
**
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #1673 : Październik 16, 2011, 20:03:15 »

Witam ponownie! Niemalże rok temu pisałam o pierwszym tarle moich zbrojników weloniastych. Tarło było nieudane, jajeczka spleśniały,a tego, co zostało nie udało się uratować. Kilka dni temu rozpoczęło się kolejne tarło. Samiec nie wypływa z kokosa i cały czas dzielnie pilnuje ikry. Wiem, że wszystko jest w rękach natury..myślałam, że już nigdy nie dojdzie do kolejnego tarła, bo upłynął długi czas, ale proszę, trzymajcie kciuki. Mam nadzieję, że tym razem się uda! Smiley
Zapisane
josom
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #1674 : Grudzień 12, 2011, 19:03:45 »

Od wyklucia młodych zbrojników minęło 2,5 tygodnia,

Mam pytanie, bo na początku ich życia około 3 dnia dodałem do akwarium (12L) 0,2ml potasu, na drugi dzień zauważyłem kilka zdechniętych osobników. Prędzej, ani już później nie zdychały, bo od razu przestałem dawać potas, czyli podałem go tylko raz. Otóż przez ten czas zmarniał mi hemianthus i chciałbym podać k2so4 0,2ml, mgso4 0,1ml, mikroelementowy nawóz intermag 0,1ml.

Jak myślicie czy zaszkodzi to młodym glonciom?
Zapisane
sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #1675 : Grudzień 12, 2011, 20:16:08 »

Młode zbrojniki są bardzo wrażliwe na wszelkie zmiany parametrów wody. Ile masz zbrojnikow w tych 12l? Czy masz tam też dorosłe zbrojniki?
Zapisane

gg - 4479432
josom
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #1676 : Grudzień 12, 2011, 22:20:36 »

Są tylko młode około 40-50 sztuk.
Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #1677 : Luty 29, 2012, 21:53:45 »

Oto moje małe "szkodniki":





Samiec albinos 2 letni, 3 samice czarne 2 letnie, ikra złożona w ogólnym w kokosie i przełożona do 18L do czasu podrośnięcia, na zdjęciach widać dwa mioty - jeden tygodniowy i drugi dwutygodniowy i jednego średniego glonojada - pod korzeniem (chwilowo przebywa u mnie).

Jakieś pytania to śmiało.
Pozdrawiam
fr0t

Edit:
Zmiana serwera ze zdjęciami.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2012, 20:40:49 wysłane przez fr0t » Zapisane

diteer
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #1678 : Październik 04, 2012, 00:02:44 »

Witam
Chciałem rozpocząć małą hodowle zbrojników dla zaprzyjaźnionego sklepu akwarystycznego.
Prosiłbym o parę istotnych informacji na temat chowu narybku.
Jakiej pojemności powinno być akwarium na parę dorosłych?
Parametry wody ,temperatura itp.
Oraz które z gatunków są najłatwiejsze do odchowania.

kontakt do mnie to: diteer@gmail.com
GG 1188064

Dziękuję pozdrawiam.
Zapisane
Stiep
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 164



« Odpowiedz #1679 : Lipiec 02, 2013, 21:44:35 »

A tak wygląda moja wesoła rodzinka:




Zapisane

102L profil: Neon similans, Ancistrus sp.
20L: Red Cherry, 30L: Crystal Red A-SSS, 30L: CPO, Razbora borneanska, 40L: Yellow,
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/stiep-102l-10-l/
Strony: 1 ... 110 111 [112] 113
  Drukuj  
 
Skocz do: