Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 113
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozmnażanie Glonojadów  (Przeczytany 623813 razy)
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #75 : Lipiec 08, 2004, 15:54:18 »

Ja nawet nie staram sie ich rozmnazac bo same sie rozmnazają a wcale nie robiłem im warunków do tego. Poprostu znalazły korzeń złozyły ikre, samiec popilnował pare dni a potem na akwa zobaczyłem tylko jak małe chowały sie w roslinkach i tak było juz ze dwa trzy razy  Smiley
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #76 : Lipiec 08, 2004, 16:09:49 »

Cytat: Oggy
Ja nawet nie staram sie ich rozmnazac bo same sie rozmnazają a wcale nie robiłem im warunków do tego. Poprostu znalazły korzeń złozyły ikre, samiec popilnował pare dni a potem na akwa zobaczyłem tylko jak małe chowały sie w roslinkach i tak było juz ze dwa trzy razy  Smiley

Tak samo miała kiedyś moja koleżanka. Pewnego dnia po prostu zauważyła, że ma małe glonojady Cheesy Ale to chyba trzeba mieć takie szczęście. Zależy to wszystko od warunków i rybek(czy mają ochotę wydać na świat potomstwo) :lol:
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #77 : Lipiec 08, 2004, 16:19:27 »

No najwidoczniej  Smiley U mnie widocznie mają ochotę  Smiley  Pozdrawiam
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #78 : Październik 06, 2004, 20:21:03 »

U mnie były juz 3 tarła Glonojadów problem w tym że nic z tego nie wynikło . To jest po paru dniach od złożenia ikry zauważyłem że w kokosie pozotało kilka ziarenek ikry a z reszty same przezroczyste otoczki - tak jakby coś z niej wylazło ale jeśli tak to gdzie jest ? a może poprostu ikra sie psuje ? - pleśń ikry to nie jest napewno. Mam w akwa wiele ryb które moga zjeść narybek: mieczyki, molly's, żałobniczki - w toni wody i ew, kiryski spiżowe przy dnie... Problem w tym że młode chyba nie opuszczają odrazu kryjówki Huh może się myle Co Wy na to ??
Zapisane

112,25
pbern
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 146


« Odpowiedz #79 : Październik 06, 2004, 20:46:10 »

btw. jakie sa optymalne warunki fizyczno/chemiczne wody do rozmnazania zbrojownikow ?
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #80 : Październik 06, 2004, 21:58:43 »

ph 7 jakoś tak:) woda musi być świerza tzn co tydzień podmieniana lepiej żeby była chłodnijesza bo taka je stymuluje do tarła:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #81 : Październik 06, 2004, 22:04:02 »

Cytat: Tramal
U mnie były juz 3 tarła Glonojadów problem w tym że nic z tego nie wynikło . To jest po paru dniach od złożenia ikry zauważyłem że w kokosie pozotało kilka ziarenek ikry a z reszty same przezroczyste otoczki - tak jakby coś z niej wylazło ale jeśli tak to gdzie jest ? a może poprostu ikra sie psuje ? - pleśń ikry to nie jest napewno. Mam w akwa wiele ryb które moga zjeść narybek: mieczyki, molly's, żałobniczki - w toni wody i ew, kiryski spiżowe przy dnie... Problem w tym że młode chyba nie opuszczają odrazu kryjówki Huh może się myle Co Wy na to ??
 

Wiesz co jak ja miałem tarło glonojadów to wiem ze w sobote była złożona ikra a w poniedziałek lub wtorek jakoś tak i to bardzo szybko Co mnie zdziwiło maluchy uciekały samcowi z groty i osadzały sie na ścianach  liściach i filtrze:) były całe żółte i wogóle to glonojada choćby małego nie przypominiało Miałem w tym akwarium molinezje i mieczyki i nie tkneły nawet narybku. Po kilku dniach jak żółte osobniki zaczeły przypominać glonojady a samcowi cały czs sie wymykały Smiley pozostałe ryby ich nie ruszały wogóle. Dla bezpieczeństwa odłowiłem reszte osobników i zostały same zbrojniki które mi wyparowały z 4 dni później i do dziś nie wiem co im sie stało:P
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
szkamil
Nowy
*
Wiadomości: 23



« Odpowiedz #82 : Październik 12, 2004, 12:40:39 »

a po ilu dniach z ikry wykluwaja sie male glonojady??
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #83 : Październik 12, 2004, 16:36:18 »

no tak jak pisałem u mnie było tak że w sobote mi złozyły a od poniedziałku wieczór jak zaczeły mu uciekać takie żółte ziarenka jescze już zasuwały po akwarium ale część była jeszcze u samca a częśc ja trzymałem jeszcze w siatce Smiley
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
szkamil
Nowy
*
Wiadomości: 23



« Odpowiedz #84 : Październik 12, 2004, 18:14:12 »

to moja ikra ma juz 5 dni i nic jeszcze nie wylazlo z niej samiec caly czas wachluje i tylko tyle co to moze oznaczac??
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #85 : Październik 13, 2004, 15:24:23 »

wiesz samiec normalnie trzyma ikr 2 tygodnie i dopiero potem wypuszcza maluchy z groty u mnie poprpstu mu jak tylko im ogonki wyszły to zaczeły mu czmychać spokojnie będzie dobrze:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #86 : Październik 31, 2004, 18:14:24 »

To już było 4te tarło moich glonci , jednak tym razme ikra była wyraźnie większa i mocniej zabarwiona. To ewidentnie chyba wskazuje że poprostu samniec był bezpłodny jak sie zaczął zabierać za robote Wink  W kokosie siedział jakieś 5 dni. Dziś zauważyłem maluszki Smiley Więc udało się mam młode - poznałem to po tym że moje molly's się wyraźnie zainteresowały okolicą kokosa. Dlatego osłoniłem go wolierą z plastykowej siatki tak by nie niepokoily bez potrzeby samca i młodych(jak by chciał to ma możliwość pływania do powierzchni a pokarm podam na noc). Może u kogoś molly's nie ruszają małych zbrojnisiów ale moje są naprawde duże i sa w stanie chyba "wszystko" zjeść. Dziś mają pierwszy dzień(około40szt.) co dalej - zobaczymy  Smiley
Zapisane

112,25
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #87 : Październik 31, 2004, 23:10:43 »

Gratuluje u mnie wczoraj było tarło zbrojników i pierwszy dzień ikra jest Smiley
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
JIN5
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55



WWW
« Odpowiedz #88 : Listopad 04, 2004, 21:12:46 »

Ja widziałem ostatnio na allegro rure do rozmnażania glonojadów.Pisało tam ze trza je tam wsadzic i czeakc.Czy to naprwade działa??
Zapisane

60 l. 57 Głupiczków, Labeo i 2 Kirysy  30l. 25 młodych Molinezji, 6 Neonów


WWW.NFSUCENTER.TK i WWW.FORUMAQUA.IR.PL
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #89 : Listopad 04, 2004, 22:40:05 »

wsadzić glonojady do rury ? hehe to jakiś absurd ... one same mają się tam zadomowić . Zresztą ludzie nie bądźmy aż tak zacofani żeby kupowac kryjówki dla glonojada wystarczy troche pomysłu i grosze by samemu to zrobić - np kokos kupiony w markecie kosztuje 1,50-3zł a koszt zrobienia w nim otoru i wyczyszczenia jest  żaden (oprócz odrobinki czasu) dla odmiany w sklepach akwarystycznych widziałem gotowe kokosy dla glonojadów po 20zł od sztuki. Pozdrawiam
Zapisane

112,25
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 113
  Drukuj  
 
Skocz do: