Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « paletki zaczyaja zdychać...
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: paletki zaczyaja zdychać...  (Przeczytany 1018 razy)
mariolka
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Luty 25, 2009, 11:28:03 »

witam. przejelam akwarium z 10 paletkmi, jedna zachorowała ( i znajduje sie w umieralni... tzn mniej wiecej 50 l akwarium ... straciła nieco kolory i lecze ja capifosem- w zwiazku z tym, że w duzym akwarium posiadam równiez bocje neony i duchac nie dodawałam capifosu do dużego zbiornika).
palety w dużym akwarium zaczeły sie kłaść... po zmianie 70% wody powróciły do 'normalnosci' wszysteki pierwiastki i wlaściwości wody są w normie (temp. 28-30 stopni, ph 6-7....z NO3,  NO2 i cała reszta nie ma najmniejszych problemów)... w zwiazkuz  tym że po zmianie wody po dwóch dniach ryby znowu zaczely się kłaść dałam im metronizadol rozpuszczony.... po 3 dniach ponownie podałam meronizadol... był spokój. dzis rano wyłowiłam 1 paletke która od zawsze co prawda pływała na uboczu, ale choroby zadnej po niej widać nie było... wygladała zupełnie jakby zaatakowały ja zdaje sie wicienie (wyschła od środka zostały jedynie wyłupiaste oczy)... i co teraz robić? dodawać capifos do całego zbiornika?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: