Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « biale ruchliwe robaczki na szybie i roslinach i wypławki
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: biale ruchliwe robaczki na szybie i roslinach i wypławki  (Przeczytany 25666 razy)
taisha
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #15 : Marzec 06, 2009, 23:08:43 »

wyplawki to pelzajace, a 1mm to nie wiem co za robactwo... i nikt nie dal zadnej odpowiedzi po opisie a zdjecia nie uda sie zrobic na tyle dobrego by cos zobaczyc.

gertrudy do ilu cm dorastaja?
Zapisane
ivan23
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 236



« Odpowiedz #16 : Marzec 07, 2009, 00:59:05 »

Minimum to 2, maksimum to 4 cm

http://www.aqua-fish.net/show.php?h=spottedblueeye

http://fishbase.org/Summary/SpeciesSummary.php?id=22749
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2009, 01:02:51 wysłane przez ivan23 » Zapisane



122, 63, 15, 36, 24, 24, 22
microrasbora galaxy, erythromicron, neocaridina heteropoda var. yellow, caridina babaulti cf. green, stripes, dario dario, boraras brigittae, cambarellus orange
taisha
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #17 : Marzec 07, 2009, 20:05:59 »

niestety nie bylo ich w dwoch sklepach ktore dzis odwiedzilam, stanelo zatem na 3 samcach gupika. zobaczymy na efekty polacznych sil rybek i pulapek.
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #18 : Marzec 07, 2009, 21:53:48 »

gratuluje decyzji Cheesy w afryce zaczeli wpuszczac gupiki do naturalnych zbiornikow wodnych by walczyc z malaria Wink tak dobrze z robactwem se radza Cheesy czekamy na efekty Smiley
Zapisane

taisha
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #19 : Marzec 08, 2009, 00:28:47 »

nie wiem jak wyplawki, ale te male ruchliwe zniknely z zasiegu wzroku... przez 3 godziny gupiki bardzo sprawnie sie uwijaly w calym akwarium. nawet nie wyglupialam sie dzis z pulapka.
to chyba niedoceniane rybki. zapewne dlatego ze kiedys hodowano chyba w wiekszosci akwarium - gupiki, mieczyki i skalary. przynajmniej tak ja to pamietam z mojego dziecinstwa. wiekszosci kojarza sie albo z prl-em albo najzwyczajniej "przejadly" i szukaja innych rybek. a moze sie myle?
nie wiem tylko czy powinny zostac na stale w aqwa z krewetkami. slyszalam ze moga zjadac male krewetki.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2009, 00:31:53 wysłane przez taisha » Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #20 : Marzec 08, 2009, 03:48:46 »

heheheh... czyli metoda podziałała, to cieszy Cheesy na pewno wielu ludziom gupiki się przjedły, to na pewno w końcu najpopularniejsza w Polsce ryba akwariowa Smiley poczekaj jeszcze i bedzie spokój w akwa. na pewno istnieje pewne ryzyko, że będą pomniejszać populację ewentualnego potomstwa krewetek, nie wydaje mi się by pogardziły smakowitymi larwami Smiley jednak jeśli w Twoim akwarium jest wystrczająco dyzo mchu i kryjówek to spokojnie mogą zostać Smiley na pewno nie uda im sie usunąć wszystkiego Smiley
Zapisane

taisha
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #21 : Marzec 11, 2009, 19:03:50 »

mija trzeci dzien i nadal nie widze zadnego robactwa. krewetki byly nieco zaniepokojone obecnoscia ryb ale juz wszystko wrocilo do normy.

dzieki za pomysl z gupikami Cheesy
Zapisane
ivan23
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 236



« Odpowiedz #22 : Marzec 12, 2009, 12:43:16 »

A czy jest jakiś naturalny sposób na zwalczenie stułbii ?? Pojawiło mi się kilka dni temu parę zielonych egzemplarzy na szybach, wygląda to nieestetycznie a wiadomo, że jak się tylko uszkodzi to żyjątko i jego ciało ulegnie rozpadowi, to powstanie tego więcej i tak w kółko Macieju Cheesy

Zatem skoro gupiki radzą sobie z jakimś rodzajem robactwa, to może jakieś rybcie czy inne akwariowe zwierzaki poradzą sobie z moim problemem ? Czytałem gdzieś, że na stułbię krewetki amano dają radę, ale chciałbym to jeszcze potwierdzić, zanim zakupię Smiley
Zapisane



122, 63, 15, 36, 24, 24, 22
microrasbora galaxy, erythromicron, neocaridina heteropoda var. yellow, caridina babaulti cf. green, stripes, dario dario, boraras brigittae, cambarellus orange
taisha
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #23 : Marzec 12, 2009, 21:30:43 »

znalazlam cos takiego - mocno zakurzony artykul Cheesy

http://users.interblock.pl/~fotoakwarium/archiwum/a87/a87,6.html
Zapisane
ivan23
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 236



« Odpowiedz #24 : Marzec 13, 2009, 10:25:23 »

taisha dzięki za linka. Głupio jednak kupować ryby, których się nie planowało a które mogłyby wejść w konflikt z obecną obsadą :/ Ja z kolei po przeryciu netu znalazłem jeszcze coś takiego:

http://www.holenderskie.pl/forum/printview.php?t=13517&start=0&sid=8f91fd88799d8bb0e33d881f8fe3a8c2

W ostatnim poście gość pisze, że faktycznie amano uporały się u niego ze stułbiami.
Zapisane



122, 63, 15, 36, 24, 24, 22
microrasbora galaxy, erythromicron, neocaridina heteropoda var. yellow, caridina babaulti cf. green, stripes, dario dario, boraras brigittae, cambarellus orange
taisha
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #25 : Marzec 13, 2009, 20:10:54 »

swoja droga ciekawy sposob - na kielbaske ze sklepu... to tylko potwierdza jakie swinstwa sa pakowane w ludzkie jedzenie!
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: