Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Problem z mlodymi mieczykami-WAŻNE!!!!!!!!!!!!!!!
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z mlodymi mieczykami-WAŻNE!!!!!!!!!!!!!!!  (Przeczytany 3471 razy)
Aquarybek
Nowy
*
Wiadomości: 12


« : Luty 15, 2009, 10:49:01 »

Witam mam mlode mieczyki urodzone tydzien temu. Trzymam je w 8l akwa z grzalkom i napowietrzeniem. Dzis zauwazylem ze duzo z nich ma tak dziwnie zlozonom pletwe ogonowom, wyglada ona tak >
Mialem je wczesniej w kotniku plywajacym w ogolnym akwa. Ale stwierdzilem ze bedzie im lepiej w akwarium.
Jeszcze jedno pytanie: Czy moze to przez grzalke bo to 25w
Bardzo prosze o szybkie odpowiedzi ?
Z gory wielkie dziex!!!!!
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #1 : Luty 15, 2009, 10:53:43 »

A co jeszcze trzymasz w tym swoim akwarium 8 L ?
Czy grzalka ma termostat ?
Zapisane

Aquarybek
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #2 : Luty 15, 2009, 10:54:57 »

To akwa to tylko kotnik
Tak grzalka ma termostat
Zapisane
Aquarybek
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #3 : Luty 15, 2009, 12:36:55 »

Prosze piszcie cos nie wiem co robic  Cry a nie chce zeby zdechly Undecided
Zapisane
andrzejkowac
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 746


« Odpowiedz #4 : Luty 15, 2009, 15:19:16 »

Daj sobie spokój z tym 8litrowym słoikiem i nie męcz tam ryb A jak wygląda akwa główne ile ma litrów.
Zapisane

Młode ampularie oddam
elpasss
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #5 : Luty 15, 2009, 17:32:07 »

prawdopodobnie dostały grzyba który uniemożliwi rybom pływać, 8l akwarium jest zbyt małe żeby dobrze zadbać o czystość  Grin
Zapisane
Aquarybek
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #6 : Luty 15, 2009, 17:54:09 »

Czy one zdechna?!
Czy kupic jakis odkarzacz?  Cry
Tyle na nie czekalem Undecided i nie chce zeby mi zdechly
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #7 : Luty 15, 2009, 17:58:15 »

Jezeli faktycznie Ci ich zal to zakup porzadne akwarium ze sprzetem /grzalka , filtr itd/ i przeznacz je na tzw. zbiornik dla narybku . Opisz akwarium- to glowne .

Sa zatrute i padna . Jak Ty bys sie czul plywajac we wlasnych odchodach w pojemniku jak nocnik ?
Zapisane
Aquarybek
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #8 : Luty 15, 2009, 18:03:02 »

ale one sa tam od 1 dnia
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #9 : Luty 15, 2009, 18:05:13 »

Tym gorzej dla nich . Opisz akwarium glowne .
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #10 : Luty 15, 2009, 18:34:46 »

Witam Chcialbym rozmnozyc danio.Mam 4 sztuki, 3z nich maja ok 3cm , a 1 ok. 4. Chcialbym wiedziec czy nie są za młode do rozmnazania. I czy aqa 8l starczy. I prosze o dokładne opisanie jak ma wygladac akwarium tarliskowe.
Z gory thx za odpowiedzi. Roll Eyes

Nie chce byc zla wrozka, ale cos mi gwiazdy mowia ze to jedyne akwarium Aquarybek i to wszystko plywa w tym jednym duzym sloiku, jesli sie myle to chetnie poczytam i poogladam to inne i wtedy przeprosze za zla wrozbe
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2009, 18:37:57 wysłane przez gina2006 » Zapisane

molin
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5



« Odpowiedz #11 : Luty 15, 2009, 19:27:01 »

Aquarybek opowiem Ci jak to u mnie było kiedy nagle doznałem instynktu macieżyńskiego i zapragnąłem odhodować sobie od maleńkości 2 mieczyki, 2 molinezje i 1 gupika. Jakoś tak się złożyło, że te 3 gatunki okociły się prawie w jednym czasie. Odłowiłem z ogólnego (z reguły nie odławiam, nie odchowuję, zostawiam małe rybki na pokarm dla skalarów) i przeniosłem do "akwa" 1litr.!!! Bez podłoża - lepiej utrzymać czystość, bez grzałki - jeśli temp. jest od 23st to jest ok, bez filtra - no bo jak?, wrzuciłem jakąś roślinkę i zastosowałem jedynie napowietrzacz-24h delikatnie poruszający powierzchnię wody aby nie tworzył się kożuch oraz niezbyt mocne oświetlenie z żarówki diodowej, włączanej na ok.5 godz.. W pierwszym okresie karmiłem małymi kawałkami tabletek lub czipsów (pokarm dla ryb) opadających na dno. Bardzo ważne jest aby podmieniać często wodę, usuwając nieczystości z dna. Ja podmieniałem nawet 75% 3 razy w tygodniu tylko wodą z akwa ogólnego z okolic wylotu wody z filtra. W takich warunkach rybki żyły ok 3 m-ce, następnie przeniosłem je do ogólnego gdzie wyrosły na wspaniałe zdrowe okazy.
Zapisane

akwarium 120 litrów
Aquarybek
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #12 : Luty 15, 2009, 20:44:30 »

gina2006 Twoje gwiazdy sie myla w 8l akwa mam tylko mlode mieczyki(maja ok1 tydzien) Te danio o ktorych pisalem sa w ogolnym 72l
Niestety malych rybek nie wpuszcze do ogolniaka bo jest tam prawie dorosly skalar i 2 gurami a zresztom innym rybom moga zasmakowac male rybki
A poza tym mam za malo roslin(niedlugo dokupie)
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #13 : Luty 15, 2009, 20:49:07 »

gina2006 Twoje gwiazdy sie myla w 8l akwa mam tylko mlode mieczyki(maja ok1 tydzien) Te danio o ktorych pisalem sa w ogolnym 72l
To pokaz chetnie poogladam i zapewne nie tylko ja
Zapisane

kosa1703
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #14 : Luty 15, 2009, 21:05:44 »

Jak mówi że ma to za pewne je posiada. Ja narybek trzymam w 12litrowym akwa, przez jakieś 2do3 miesięcy a później do ogólnego.
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: