Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « jak sie zaopiekowac mlodymi kiryskami panda
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: jak sie zaopiekowac mlodymi kiryskami panda  (Przeczytany 1774 razy)
BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« : Luty 05, 2009, 21:19:15 »

przed chwila w akwarium (375l) znalazłam trzy maciupeńkie kiryski panda.  nie wiem, jak długo już są w akwarium. Ale są malusieńkie. Czy powinnam je odłowić? Czy jednak mogą one bezpiecznie pozostać w akwarium? (skład: bocje wspaniale, kiryski panda i spiżowe, żałobniczki, zbrojniki niebieskie, neony czerwone, otoski, gurami). Dno - gęsta roślinność. Proszę o radę, bo nie chciałabym skrzywdzić tych rybek. I jeszcze mam jedno pytanie, czy kiryski panda często się rozmnażają? Jeśli tak, to czy jest możliwość by jakoś temu zapobiec?
Zapisane

375 litrów
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 05, 2009, 22:33:44 »

Cześć Beatko Wink

Jak bardzo maleńkie Huh Jeśli do tej pory przeżyły to nie ma sensu ich już odławiać (zresztą życzę powodzenia przy takim akwarium Tongue)

Czy często się rozmnażają - raczej nie ... u mnie to zazwyczaj okres od jesieni do wiosny ... gdybym je prowokował i inne zabiegi to średnia myślę, że bylaby co ok 1-1,5 misiąca. W sumie to niespecjalnie bym się przejmował - fakt, że zostało ci 3 szt świadczy o tym, że ikra większości została prawdopodbnie zjedzona przez innych mieszkańców (gdyby tak nie było miałabyś ich nie 3 ale ok 20-30 szt).

Nawet gdyby się mnożyły - możesz szukać ikry i ja usuwać - ale ktoż nie chciałby żeby mu sie  ryby rozmnażały (zwłaszcza takie fajne jak kiryski). W każdym bądź razie nie są to gupiki i o nadmiar nie musisz się martwić - nawet gdyby to są to dość "chodliwe" rybki i z ich pozbyciem się nie powinno być problemu

P.S.
Chyba muszę z moimi pogadać coby się postarały i coś nabroiły ...
Zapisane

BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #2 : Luty 06, 2009, 00:40:50 »

Dziękuję Sebos za odpowiedź. Ich wielkość to mniej niż centymetr, może ok 5 - 7milimetrów. Masz racje, nie dam rady ich odłowić, choćbym nawet chciała, dlatego nie jestem ich w stanie zabezpieczyć niestety. Staram się zrobić zdjęcia. Nie wiem Sebos, czy są 3 sztuki, jak przypadkiem zobaczyłam jednego to znaleźliśmy z mężem jeszcze dwa. Tzn 3 jednocześnie widzieliśmy. Nic niestety nie zrobię, muszę czekać i obserwować choć to też będzie pewnie trudne. Jeśli są tej wielkości, to ewentualnie jak długą mogą juz być w akwarium? Wiem, że to głupie, że nie zauważyłam nowych rybek, ale szczerze, nie jest to łatwe. Dam znać do dalej;)
Zapisane

375 litrów
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 06, 2009, 09:07:07 »

tej wielkosci to mogą być rybcie z 2-3 tygodniowe
Zapisane

BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #4 : Luty 06, 2009, 18:14:10 »

Zauważyliśmy już piątkę maluchów;) Czy powinnam zatem wprowadzić jakiś dodatkowy pokarm?
Zapisane

375 litrów
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 09, 2009, 10:01:03 »

Możesz cos drobnego na dno (świetny będzie kirysek z tropicala) ewentualnie lekko roztarty. Poza tym - nie. Jesli do tej pory wykarmiły się, to dadzą sobie radę Wink
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: