Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 39
  Drukuj  
Autor Wątek: Tarło moich bojowników  (Przeczytany 205725 razy)
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #15 : Wrzesień 24, 2004, 11:23:23 »

Młode bojowniki nie mordują się. Wykazują względem siebie agresje jednak na ogół kończy się na groźnych pozach i tylko w sporadycznych przypadkach dochodzi do rękoczynów.
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #16 : Wrzesień 24, 2004, 11:36:16 »

Samiczka podejmuje coraz częstrze próby wpłynięcia pod gniazdo. Robi to w bardzo charakterystyczny sposób - skierowana głową w dół. Praktycznie cały czas przebywa już obok gniazda. Samiec toleruje ją obok ale gdy ta wpływa pod piankową konstrukcję,odgania ją. Samiec ciągle poprawia gniazdo.
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #17 : Wrzesień 24, 2004, 11:54:52 »

No i zaczęło się !!!!!!  Cheesy Samica raz po raz wpływa pod gniazdo i splata się z samcem w miłosnym uścisku. Ryby drżą. Jednak nie widze ikry. Zaczynam sie niepokoić - może samica jest niepłodna  :shock:  Sad
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 24, 2004, 12:58:13 »

W dalszym ciągu nie widzę ikry!! Jestem zrozpaczony  :placz:
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #19 : Wrzesień 24, 2004, 13:35:28 »

Ryby tarły sie ok 2 godzin.Samica nie złozyła ani jednego ziarna ikry  Sad Samca to chyba już zniecierpliwiło i odgonił samicę. Postanowiłem wymienić ją na inną sztukę.
Zapisane

Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #20 : Wrzesień 24, 2004, 14:41:07 »

Kurcze tyle czekania i wadliwa samice ale pech czekamy an dalszą relacje:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #21 : Wrzesień 24, 2004, 19:08:58 »

Nowa samica jest już pobita i siedzi w koncie. Była znacznie bardziej agresywna od poprzedniczki i samiec miał z nią troche kłopotu. Samiec dostał posiłek (dwudniowe zaloty i niemal ciągła budowa gniazda musiały go kosztować sporo energii) i od kilku godzin naprawia gniazdo ,które nieco ucierpiało podczas tarła, odłowu felernej samiczki oraz walki z jej następczynią. Kolejnego tarła spodziewam sie jutro koło południa, ale jako że ta samica jest dużo bardziej temperamentna to tarło może się troche odwlec w czasie. Trzymajcie kciuki, żeby teraz wszystko poszło jak należy  Smiley
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #22 : Wrzesień 25, 2004, 09:34:55 »

ok 9:15 bojowniki zaczęły sie trzeć pod gniazdem. Niestety wszystko szło tak jak z poprzednią samicą. Miłosny uiścisk i zero jajeczek. Aż do 10:15 - wtedy samica złożyła pierwsze jajeczko hurrrrrrraaaaaaaaa  Cheesy Od tamtego czasu aż do teraz mniej więcej co drugi uścisk kończy się złożeniem 1-4 jajeczek.  Cheesy Są one białe i lekko owalne, od razu toną. Samica pożera wszystkie ziarna ikry które znajdą się w zasięgu jej pyszczka. Naszczęście samiec w większości przypadków jest szybszy - zbiera ziarenka i wpompowuje do gniazda.  Cheesy
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #23 : Wrzesień 25, 2004, 11:49:42 »

12:30 - koniec terła. Samiec zaczął znowu atakować samiczkę ,a więc ewakuowałem ją już z kotnika. Samiec siedzi pod gniazdem i bąbelkuje co pewien czas. Jajeczka spoczywają w gnieździe. Jest ich ok 150. Widac je jak spojży się na gniazdo od spodu. Odławianie zamicy udało mi sie połączyć z odessaniem brudów z dna (nazbierało sie tego troche przez te kilka dni). Narazie wszystko iche według planu - byle tak dalej. W poniedziałek , najdalej we wtorek spodziewam się larw.
Zapisane

atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #24 : Wrzesień 25, 2004, 15:09:15 »

Myślę, że teraz już można tylko pogratulować Tongue Wreszcie udało Ci się znaleźć odpowiednią samiczkę :wink: Czekam na dalsze relacje... Smiley
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #25 : Wrzesień 26, 2004, 09:58:18 »

Do dziś ikra zmieniła swój wygląd. Nie jest już cała biała , ale biały jest jedynie jej środek ,natomiast otoczka jest przezroczysta. Wydaje mi się że zarodki rozwijają się w sposób dość nierównomierny. Podczas gdy w niektórych ziarnach możemy dostrzec jedynie coś na kształt fasolki, w innych wiercą się juz kijankokształtne stworki. Samiec udaje się na coraz częstrze wycieczki po akwarium. Wygląda jakby szukał pokarmu, dałem mu kilka ochotek ale jadł z umiarkowanym entuzjazmem.
PS: Jeśli ikra nadal będzie rozwijać się w tym tępie to pierwszych larw moge spodziewac się już jutro  Cheesy
Zapisane

marcinn
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52



WWW
« Odpowiedz #26 : Wrzesień 26, 2004, 14:06:51 »

a jak wygląda takie gniazdo ?
Zapisane

Majster sztyk
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #27 : Wrzesień 26, 2004, 16:27:20 »

Młodych spodziewałem sie najwcześniej jutro ,a tu prosze -niespodzianka. Pierwsze maleństwa opóściły otoczki jajowe  Cheesy Są śliczne , mają niespełna 1,5 mm długości. Jak któreś wypadnie z gniazda , samiec delikatnie chwyta je w pyszczek i przynosi spowrotem. Jestem w niebo wzięty  Cheesy


Marcinn , gniazdo jest zrobione z pęcherzyków powietrza. Wygląda jak taka spora kupka piany. Możesz je obejżeć na tej stronie , jest na jednym czy dwóch zdięciach: http://strony.aster.pl/faolan/bojownik.htm
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #28 : Wrzesień 26, 2004, 17:41:10 »

Przecinki co chwila wypadają z gniazda (mam wrażenie że robia to specjalnie). Ojciec ma z nimi urwanie głowy.
Zapisane

marcinn
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52



WWW
« Odpowiedz #29 : Wrzesień 26, 2004, 18:08:47 »

ty to wszystko przeczytałeś ? A te gniazdo unośi się na poieszchni wody?
Zapisane

Majster sztyk
Strony: 1 [2] 3 4 ... 39
  Drukuj  
 
Skocz do: