Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: MoziQ 60l  (Przeczytany 2484 razy)
moziQ
Nowy
*
Wiadomości: 26


« : Październik 06, 2010, 15:09:39 »

Witam, nieliczni może pamiętają, jakiś czas temu na forum pytałem się, jakie akwarium będzie dla mnie odpowiednie. Dziś przedstawiam efekty mojej pracy:





1. Akwarium zostało założone około pół roku temu. Braki w obsadzie (pojedyncze okazy ryb stadnych) są wynikiem ostatniego... bałaganu i niedługo będą uzupełnione
Sprzęt:
*Filtr aQuarel 420l/h
*Grzałka aQuarel 75W

Do czyszczenia akwarium używam głównie czyścika magnetycznego, zmianę wody wykonuję przy użyciu odmulacza z pompką ręczną.

2. Obsada: (przepraszam o wielki Moderatorze za brak zdjęć, ale ryby nie miały ochoty pozować Cheesy)
RYBY
15x Gupik Pawie Oczko
2x Kirys spiżowy
1x Platka (...)
1x Neon Innesa (tak, tak, wiem...)
4x Danio Lamparcie

Skorupiaki:
3x Krewetka Fire Red

3. Rośliny

Zwartka sercolistna - Cryptocoryne cordata x6



Rzęsa Wodna
(oczywiście nagle zachciało się rybkom pozować... urwisy)







Woda wydaje się być mętna, ale 3min przed robieniem zdjęcia odbywało się karmienie Smiley

/edit - dopiero doczytałem w regulaminie co do nazwy - sorki Cheesy
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2010, 18:54:27 wysłane przez moziQ » Zapisane
mAksi~`
Nowy
*
Wiadomości: 33



« Odpowiedz #1 : Październik 06, 2010, 15:30:33 »

Ten zameczek jest w środku czy na tle?
Zapisane
kuba1006
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 343


Crystal'ka :)


« Odpowiedz #2 : Październik 06, 2010, 17:23:03 »

Kiryski są stadne ! min. 5 sztuk.
to samo do neonów, ale w ich wypadku min.6.
Zapisane
moziQ
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #3 : Październik 06, 2010, 18:34:51 »

Użytkowniku kuba1006, może nie doczytałeś, ale napisałem coś na ten temat w pierwszym poście: "Braki w obsadzie (pojedyncze okazy ryb stadnych) są wynikiem ostatniego... bałaganu i niedługo będą uzupełnione".
Zameczek jest w akwarium - jednak myślę, by niedługo się go pozbyć. Zakłóca on chyba trochę... naturalność. Ale to był pomysł z pierwszego dnia z akwarium, a samica gupika (Wtedy dopiero jedna) tylko tam chciała się chować.

PS uratowało mnie trochę to forum - w obsadzie na początku miały się znaleźć takie ryby jak np.: zbrojniki niebieskie czy mieczyki Hellera, według powszechnej opinii to ryby odpowiednie do tego litrażu, okazało się inaczej Smiley
W planach mam  uzupełnienie obsady
+5x Neon Innesa
+3x Kirys Spiżowy

Co do krewetek, planuję założenie krewetkarium, jednak przy moich obecnych warunkach może stanowić to problem.
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #4 : Październik 07, 2010, 18:32:11 »

Ta Twoja rzęsa wygląda mi na wgłębkę.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #5 : Październik 07, 2010, 22:10:42 »

Użytkowniku kuba1006, może nie doczytałeś, ale napisałem coś na ten temat w pierwszym poście: "Braki w obsadzie (pojedyncze okazy ryb stadnych) są wynikiem ostatniego... bałaganu i niedługo będą uzupełnione".
Zameczek jest w akwarium - jednak myślę, by niedługo się go pozbyć. Zakłóca on chyba trochę... naturalność. Ale to był pomysł z pierwszego dnia z akwarium, a samica gupika (Wtedy dopiero jedna) tylko tam chciała się chować.

PS uratowało mnie trochę to forum - w obsadzie na początku miały się znaleźć takie ryby jak np.: zbrojniki niebieskie czy mieczyki Hellera, według powszechnej opinii to ryby odpowiednie do tego litrażu, okazało się inaczej Smiley
W planach mam  uzupełnienie obsady
+5x Neon Innesa
+3x Kirys Spiżowy

Co do krewetek, planuję założenie krewetkarium, jednak przy moich obecnych warunkach może stanowić to problem.

Co do kirysków proponuje kiryski panda , spiżowe też są za duże na taki zbiornik
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #6 : Październik 08, 2010, 09:00:59 »

to akwarium jest bez oswietlenia?
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #7 : Październik 08, 2010, 19:48:51 »

Stylowy ten zamek.
Potrzebny jest jeszcze statek i samolot.
Zapisane

Jason Bourne
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #8 : Październik 08, 2010, 21:39:45 »

Tego pokarmu to chyba sypiesz zdecydowanie za dużo, bo ta zamulona woda (w takim stopniu) to nic dobrego. Może mniej pokarmu i wyłączony filtr na czas karmienia?  Wink
Zapisane
moziQ
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #9 : Październik 09, 2010, 11:23:45 »

OK - co do pożywienia - zastosuję to. Haha, akwarium jest oświetlone, 30W, tylko miałem chyba zły tryb światła ustawiony w aparacie. Czy można byłoby zrobić takie bum, żeby zostały 2 kirysy spiżowe i dokupić 5 kirysków panda? A krewetki? 3 mogą zostać?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: