Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Rasbora Klinowa  (Przeczytany 1360 razy)
k0k0z
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« : Styczeń 26, 2009, 12:04:28 »

Takie pytanko: dwie z rasborek ze stadka ganiają za sobą a co jakiś czas podpływają do siebie i się "trzęsą". Czy to możliwe żeby się chciały mnożyć? Smiley
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=21482.0 <- 30L + Tuba 10L, proszę komentować ^_^
luk193
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 331


« Odpowiedz #1 : Styczeń 26, 2009, 12:20:15 »

jak najbardziej tak Wink . Jeśli chcesz młode to przygotuj zbiornik tarliskowy wpuść ryby i już
Zapisane

k0k0z
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« Odpowiedz #2 : Styczeń 26, 2009, 12:47:24 »

Trochę mnie to zaskoczyło bo rybcie są w akwa dopiero 4 dni...  No cóż trzeba przygotować przedszkole Tongue

A jescze jedno, jedna z przywiezionych rybek ma zaokrąglony brzuszek w stosunku do innych w stadzie, możliwe, że nosi ikre?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2009, 12:56:58 wysłane przez k0k0z » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=21482.0 <- 30L + Tuba 10L, proszę komentować ^_^
Grzenio
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #3 : Styczeń 26, 2009, 13:59:10 »

Moje razborki (parka) na drugi dzień po zakupie już się wytarły i zanim przygotowałem odrębny dla nich zbiornik to już nie miały ochoty na dalsze "zaloty". Ikrę zjadły danio razem z glonojadkiem.
Od tamtego czasu minęło kilka miesięcy i niestety razborki nie powtórzyły już zalot mimo, że samice są bardzo grube - może dlatego, że mam tylko jednego samca na trzy samice. Więc raczej pospiesz się z przygotowaniem zbiornika tarliskowego bo takie zaloty trwają kilka godzin.

No i jedna razporka odeszła. Była bardzo gruba i możliwe, że powodem jej śmieci mogł myć nadmiar zgromadzonej ikry - ale nie moge tego potwierdzić (może ktoś mądrzejszy się wypowie).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 13:39:40 wysłane przez Grzenio » Zapisane

Duży różnorodny zestaw roślinek, neonki Inesa,neonki czerwone, neonki czarne, danio pręgowane,razbory klinowe,molinezje,gupiki,glonojadki,krewetki, platki, miedziki, tetry czarne, Helena, Ampularie
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: