Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « bardzo ważne znowu kropka ale to very important :):):)
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: bardzo ważne znowu kropka ale to very important :):):)  (Przeczytany 2955 razy)
Żaklina
Nowy
*
Wiadomości: 13


WWW
« : Wrzesień 14, 2004, 12:36:21 »

jestem tu nowa i bardzo serdecznie witam wszystkich.. mam poważny problem bo od niedawna mam akwarium i zawsze wszystko było dobrze z rybkami. miałam jednego skalarka zdrowego, kupiłam mu dwa kolejne i nagle pojawiły się po tygodniu plamki takie kropy białe. co robic są w izolatce nalałam baktopuru i wczesniej nasypałamectopuru. ile mają w tym siedziec?? co robić bo nie wiem zabardzo
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 14, 2004, 14:04:24 »

opisz te plamki bo to ma zasadnicze znaczenie czy sa male kropli czy m,oze strzępki waty Huh
sądząc po lekach wcisneli ci w sklepie jedne z droższych.
Zapisane

112,25
Żaklina
Nowy
*
Wiadomości: 13


WWW
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 14, 2004, 15:34:55 »

no więc po pierwsze nanoszę poprawkę jezeli chodzi o rodzaj rybek, chodzi o bocje:)  :lol:  mają takie kropki białe, wysypka mała przełożyłam je do osobnego zbiornika i wlałam im costapuru . tak zawsze mi wciskają drozsze preparaty , ale ja już wielokrotnie próbowałam tych tańszych i nic,, a co to za różnica?  :?  :?  Shocked
Zapisane
Bea
Bywalec
****
Wiadomości: 343



« Odpowiedz #3 : Wrzesień 14, 2004, 15:43:23 »

Podobno costapur szkodzi rybkom dennym. U mnie sumikowi i zbrojnikowi dziwnie popuchły po tym brzuchy. Sumik już zdechł. Podobno tego typu rybki na ospę leczy się inaczej. (Tak wyczytałam, a przykre doświadczenie potwierdziło to, niestety).
Zapisane

Pozdrawiam
112 l i:  6 neonków Inessa, 5 danio pręgowane, 3 gupiki, 1 ramirezka, 2 skalary, 2 gurami mozaikowe, 4 mieczyki, 2 molinezje Black Molly, 1 zbrojnik niebieski
25 l kotnik: około 10małych molinezji Black i kilkanaście malutkich gupiczków.
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 14, 2004, 20:08:20 »

a to bardzo ciekawe że costapur jest szkodliwy ... fakt bocje są bardzo delikatne , najgorzej znoszą zmiane parametrów wody. Z tego co piszesz to wygląda na to że dosięgneła je ospa. Costapur jest bardzo dobrym środkiem na ospę. Ja właśnie tego bym się trzymał ,ale skoro może być inaczej :/ ... nie sposób wiedzieć wszystko.
Zapisane

112,25
Bea
Bywalec
****
Wiadomości: 343



« Odpowiedz #5 : Wrzesień 14, 2004, 21:53:36 »

Cytat: Tramal
a to bardzo ciekawe że costapur jest szkodliwy ... .

Wyczytałam w jednej książce, że chemikalia zawarte w lekach na ospę (we wszystkich są podobne) szkodzą rybom dennym, bezłuskim np bocjom, zbrojnikom. Te ryby trzeba leczyć innymi sposobami. Ja o tym nie wiedziałam i wlałam costapur i mam. Sumikowi napuchł brzuch i zdechł, zrojnikowi też wczoraj spuchł brzuch i ledwo się rusza, nie wiem czy przeżyje. Więc ostrzegam!!!
Zapisane

Pozdrawiam
112 l i:  6 neonków Inessa, 5 danio pręgowane, 3 gupiki, 1 ramirezka, 2 skalary, 2 gurami mozaikowe, 4 mieczyki, 2 molinezje Black Molly, 1 zbrojnik niebieski
25 l kotnik: około 10małych molinezji Black i kilkanaście malutkich gupiczków.
Żaklina
Nowy
*
Wiadomości: 13


WWW
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 15, 2004, 11:48:00 »

khe khe. załamka załamka słuchajcie nalałam tego costapuru okropnego noi 3 bocje pływały sobie w nim ładnie...w oddzielnym małym akwarium. gdzieś tak o 23.30 zaczął się koszmar :twisted:  jedna bocja popełniła samobujstwo, dryga bocja padła na dnie spuchnieta , a 3 bocja zdrowa jaaak ryba plywa już z pozostalymi rybeczkamit także stwierdzam ze kupiłam 2 tygodnie temu 2 chore bocje w sklepie. a moja pierwsza jak była zdrowa tak dalej jest. żałoba po bocjach... ehhhh te ryby :?  Sad  :cry: padły mi bocjeee noo  smutno
Zapisane
Bea
Bywalec
****
Wiadomości: 343



« Odpowiedz #7 : Wrzesień 15, 2004, 17:23:31 »

Ostrzegałam... :cry:
Zapisane

Pozdrawiam
112 l i:  6 neonków Inessa, 5 danio pręgowane, 3 gupiki, 1 ramirezka, 2 skalary, 2 gurami mozaikowe, 4 mieczyki, 2 molinezje Black Molly, 1 zbrojnik niebieski
25 l kotnik: około 10małych molinezji Black i kilkanaście malutkich gupiczków.
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 16, 2004, 14:32:28 »

No szkoda szkoda, ale ta Twoja bocja mogła się zarazić od tamtych a ta kąpiel nie wystarczyła bo krótka. W akwarium podnieś temperature do 29* i zwieksz napowietrzanie.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Żaklina
Nowy
*
Wiadomości: 13


WWW
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 16, 2004, 22:35:45 »

czy jeśli wlałam 2 dni temu do akwarium toruminu troszke na odkarzenie wody moge teraz wlać tego na ospę lekarstwa
niestety wyjeżdzam jutro a rybki bedą same no a moja bocja ma tą małą kropę i martwie sie ze jak wróce to wszystkie rybki beda lezeć na plecach:) hm
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: