Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 20 21 [22]
  Drukuj  
Autor Wątek: Raki w akwarium  (Przeczytany 310516 razy)
r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #315 : Styczeń 21, 2014, 10:37:19 »

Macie roślinki w akwarium?
Miałem 6 raków  wszystko mi z czasem wycieły   ostała się tylko jedna ale nie wiem jak się nazywa

Mi zostawiały tylko gałęzatkę i rośliny 'powierzchniowe'. Można popróbować z tymi najtańszymi typu moczarka, z tym to u mnie różnie bywało, zależało od raka. U kolegi również nie ruszały cryptocorny i anubiasa, aż do czasu gdy wyjechał na 2 tygodnie. Z głodu wciągneły i to.
Jedynie raczki z rodziny cambarellus nie niszczą roślin.
Zapisane
instru
Nowy
*
Wiadomości: 9


WWW
« Odpowiedz #316 : Luty 24, 2014, 23:10:39 »

Ostatnio kupiłem wysyłkowo dwa Cheraxy Destructory. Jednak po odebraniu wysyłki okazało się, że one nie są niebieskie, ale takie zielono-nijakie (jedynie końcówki szczypiec przebłyskują niebieskim kolorem). Mają jakieś 4 cm. Sprzedawca zapewniał mnie, że są jeszcze młode i po jakimś czasie się wybarwią. Czy rzeczywiście tak jest z destructorami czy zostałem najzwyczajniej w świecie oszukany?
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #317 : Luty 25, 2014, 19:03:51 »

destructory naturalnie ubarwione są właśnie takie szaro-zielonkawe. odmiana niebieska jest niebieska od początku. także twoje już niebieskie nie będą.
Zapisane

instru
Nowy
*
Wiadomości: 9


WWW
« Odpowiedz #318 : Marzec 19, 2014, 11:19:42 »

To dziwne... Kiedy dostałem raczki były one takie białe. Jeden z raczków tuż przed wylinką zrobił się niebieski. W obecnej chwili są brązowe z niebieskimi końcówkami szczypiec. Dodam, że żyją sobie w akwarium z czarnym żwirem. Moje pytanie brzmi: czy kolorystyka zbiornika wpływa na ich barwę? Pytanie może brzmieć głupio, ale zauważyłem, że wszystkie niebieskie destructory jakie widziałem w internecie hodowane były w "jasnych" zbiornikach.

Od siebie dodam jeszcze, że Cheraxy Destructory to straszne... destruktory. Świetnie nadałyby się do plewienia ogródka, bo do chwili obecnej pozbawiły akwarium 70% roślinności. Co pewien czas garściami wyciągam pływające liście roślin na powierzchnii. Jednak nie ma antagonistycznego nastawienia między nimi. Czasami atakują mój palec, są dosyć odważne.
Za to Cherax Orange Tip (którego mam w innym zbiorniku) to zupełnie inny typ: rzeczywiście ma największe pociągi kanibalistyczne i nie toleruje innych raków. Za to w ogóle nie niszczy roślin, jest płochliwy, chowa się i ucieka kiedy próbuję go nakarmić (Destructory nawet z ręki potrafią jeść).
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #319 : Marzec 23, 2014, 09:24:20 »

kolorystyka zbiornika raczej jest bez znaczenia. znaczenie z pewnością ma wiek. raki starsze są zdecydowanie lepiej wybarwione niż młode.

ciekawe obserwacje z tymi destructorami. nigdy nie trzymałem tych raków, ale nigdy nie słyszałem żeby tak zielsko cięły. karmisz je pokarmami roślinnymi?

co do orange tip i jego bliskiego krewniaka - raka morelowego, to faktycznie prowadzą one dość skryty tryb życia. oba gatuki (choć niektórzy uważają je za ten sam gatunek) są też dość terytorialne i agresywne w stosunku do innych raków. u mnie samiec morelowego zabił samicę po ponad 1,5 roku mieszkania razem. morele nigdy nie cięły mi roślin.
Zapisane

instru
Nowy
*
Wiadomości: 9


WWW
« Odpowiedz #320 : Kwiecień 17, 2014, 17:49:00 »

Czy ktoś mógłby rozpoznać płeć mojego orange tipa?
http://zapodaj.net/a033a81a39e42.jpg.html
Zapisane

klasyka
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 615



« Odpowiedz #321 : Kwiecień 17, 2014, 22:09:58 »

samiec
Zapisane

12L - 25l -30l -63l -130l -300l były
aktualnie  130 , 63
instru
Nowy
*
Wiadomości: 9


WWW
« Odpowiedz #322 : Kwiecień 18, 2014, 10:48:16 »

Jesteś pewny? Też tak myślałem z początku, jednak na oko pewnego uczciwego sprzedawcy jest to samica... Rozróżniając według tego schematu http://i265.photobucket.com/albums/ii221/Lpsita/SexingCherax3x5300ppi-1.jpg jest to samiec (brak kulek na trzecich odnóżach, za to ma niedopowiedziane coś na ostatnich) jednak sugerując się tym: http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=7418 wychodzi, że samica (samiec ma takie "spinacze", a mój nie ma).
Pomóżcie, bo nie wiem kogo mam dokupić... Nie mówcie, że Gender dotarło nawet do raków Tongue
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #323 : Kwiecień 22, 2014, 14:50:49 »

samiec.
Zapisane

instru
Nowy
*
Wiadomości: 9


WWW
« Odpowiedz #324 : Kwiecień 24, 2014, 15:02:20 »

Czy ma ktoś na sprzedaż niebieskiego Cherax Destructor samca? Najlepiej wielkości ok 5cm bez szczypiec. Proszę o info tutaj lub na PW.
Zapisane

instru
Nowy
*
Wiadomości: 9


WWW
« Odpowiedz #325 : Kwiecień 26, 2014, 12:43:15 »

Kolejne pytanie: czy to jest samica? Potrzebuję się upewnić
http://zapodaj.net/1b4227908a4d5.jpg.html
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #326 : Kwiecień 26, 2014, 19:08:59 »

to jest samica.
Zapisane

Ancymonek
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #327 : Kwiecień 20, 2015, 19:13:20 »

Moja raczyca "Matylda" (Procambrus sp)) ma już 11 cm w wieku 2,5 roku. (Jak wstawić fotki?)
Zapisane
instru
Nowy
*
Wiadomości: 9


WWW
« Odpowiedz #328 : Lipiec 05, 2015, 11:10:49 »

Ancymonek, fotki to jedynie przez jakiś serwis do uploadu fotek typu fotosik.pl.

Mój piękny Cherax Orange Tip dziś wyzionął ducha po wylince. A szkoda bo mały bydlaczek już z niego był. Czy ma ktoś na sprzedaż Cherax Orange Tip albo Cherax Destructor?
Zapisane

Pawel77
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #329 : Czerwiec 28, 2016, 21:20:05 »

Witam.Od 2 tygodni mam parke mlodych rakow Luizjanskich.Przeszly wylinke 2 razy i tu mam pytanie gdyz samica choc troche jest wieksza od samca jest spokojniejsza gdy samiec ma wylinke i nie szuka za nim.Niestety z samcem jest na odwrot dzis jak samica przechodzila wylinke samiec do niej podszedl musialem interweniowac by cos jej nie zrobil nim uwolni sie ze starego pancerza.Mam pytanie czy zabic ja moze w czasie wylinki samiec?Pytam bo widzialem u goscia w akwarium 5 Luizjanow mialy tylko krzen w jednym rogu akwarium i reszte akwarium bez kryjowek.
Zapisane
Strony: 1 ... 20 21 [22]
  Drukuj  
 
Skocz do: