Raki w akwarium

<< < (2/66) > >>

lukas:
Mój rak mieszka w 120L akwarium.
Nazwa Cherax destructor ma związek z zamiłowaniem tego gatunku do kopania w podłożu, a nie z jego zachowaniem. Jabby nie jest specjalnie agresywnym rakiem i spokojnie można go trzymać z rybami. Jest to też jeden z ładniej ubarwionych raków i jednocześnie jest gatunkiem, który posiada chyba najwięcej hodowlanych form barwnych - przy niektórych aż trudno uwierzyć, że nie są to efekty pracy PhotoShopa :)

Dzięki za dodatkowe informacje, choć założeniem tego wątku jest tylko oględne opisanie raka i odesłanie zainteresowanych do odpowiednich miejsc w sieci gdzie mogą doczytać więcej. Pamiętajmy że to tylko forum, a nie strona internetowa.

Mam też małą uwagę co do twojego opisu. Stawonogi z rodzaju Atya powszechnie zaliczane są do krewetek filtrujących, a nie do raków. Także nie rozpisujmy się w tym wątku na ich temat. To wątek poświęcony wyłącznie rakom.

lukas:
No i wszystkie Atya gabonesis przeszły wylinkę, podczas której rak nie wykazał zainteresowania zjedzeniem ich. Także myślę, że można stwierdzić i przynajmniej Cherax holthuisi nadaje się do wspólnego trzymania z krewetkami filtrującymi. Obecnie raczek ponownie zaszył się w swojej kryjówce i prawdopodobnie przechodzi wylinkę.

A to zdjęcie mojego pupila

shogun4:
Ciekawy pomysł. Bardzo fajny ten mały raczek z Patzcuaro. Pasowałby mi do 60l  8)

lukas:
Raczek rośnie i ma się dobrze. Coraz śmielej spaceruje po całym akwarium. Nie jest już tak płochliwy jak na początku.


Dziś trochę gimnastykował się przy frontowej szybie co pozwoliło mi na identyfikację płci raczka, który okazał się być samiczką.

U nasady trzeciej pary odnóży krocznych (licząc od ogona) widoczne są dwa otwory - to żeńskie narządy rozrodcze raków z rodzaju Cherax. Samce ich nie posiadają.

PS: Czy naprawdę jestem jedyną osobą na forum, która posiada w swoim akwarium raka?

shogun4:
Będzie nas dwóch jak tylko wymyślę skąd tu wziąć raczka z Patzcuaro  O0

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona