Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « Akwarium z pielęgnicami - 200
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarium z pielęgnicami - 200  (Przeczytany 6408 razy)
Dave
Nowy
*
Wiadomości: 21



« : Wrzesień 12, 2004, 17:33:10 »

Zdecydowałem się na wieloogatunkowe akwarium z pielęgnicami w 200 l.
Mam na razie:
2 * zebra
3 *sjiaca (samiec i dwie samice)
7 * malutkie afrykańskie pielęgniczki bardzo radzki gatunek, rośnie do 3,5 cm.
Co mógłbym jeszcze kupić? Mam chrapke na parką pielęgnicy skośnopręgiej, parkę jakies akary (do 10 cm) i samca z haremikiem Kakadu.
Proszę o jakieś rady, co dodać, przykłady pielęgnic które pasowały by do akwarium. Dziękuje za każdą odpowiedź.
Zapisane
scolls
Zainteresowany
**
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 12, 2004, 17:54:28 »

Pielęgnice skośnopręgie polecam jak najbardziej.Martwi mnie jednak jak podejrzewam parka pielęgnic zebr.Są to pielęgnice bardzo agresywne i bardzo łatwe w rozmnażaniu.Jeśli dojdzie do tarła to biada innym rybką (u mnie wycieły wszystko co sie ruszało oprócz glonków Cheesy .Co do innych pielęgnic to polecam wszystkie z rodzaju apistogramma.Masz tu fajna stronke www.apisto.bel.pl
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 12, 2004, 20:23:44 »

Hodowałem przez kilka lat pielegnice, to co mogę powiedzieć o zebrach pokrywa sie z opinią przedmówcy, jeśli są młode to nie ma z nimi problemu nawet przy tarle, jedynie straszą pozostałe ryby, ale gdy podrosną to sprawa wyglada inaczej, potrafią pięciokrotnie wiekszą od siebie rybę (ja miałem prawie dorosłe sawerum) pogonić bardzo agresywnie, zwłaszcza gdy już wyprowadzają młode.Akwarium w którym je hodowałem nie należy do najmniejszych (385 l) i mimo to były problemy.Co do skośnopregich to bardzo łagodne i towarzyskie ryby, jednak połązenie z nimi zebr może nie wyjść im na dobre.
Zapisane


385 l - dyskowce
Dave
Nowy
*
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #3 : Wrzesień 13, 2004, 14:52:06 »

Zebry mają już półtorej roku. Wiem, bo jestem ich wujkiem Smiley . Nie są agresywne, bo nie dobrały się w pary. Samiec ciagle podpływa do samicy z pieknie rozłożonymi płetwami i skrzelami i kilkakrotnie w kółko ją opływa, lecz ona mu ciągle ucieka i chowa się w krzaki bewnie partner nie przypadł jej do gustu. Dziwne, bo jest duży czły granatowy i mocno zbudowany. Trudno nie zna się. Móweie tylko, że z zebrami nie ma problemu.

PS. warto kupić mu jeszcze jedno samiczkę, czy nie. Mam akwarium tarłowe, więc mogę rodziców przełowić do niego (80 l).
Zapisane
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 13, 2004, 15:51:14 »

Wujkiem? :shock:  :wink:
Zapisane
Dave
Nowy
*
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #5 : Wrzesień 13, 2004, 17:36:37 »

No chyba nie ojcem. Powiedziałem tak dla tego, że ja je wyhowałem z ikry, karmiłe i sprzątałem akwarium tarliskowe. No dobra, powiem "ojcem zastepczym".

PS. Proszę nie odchodźmy od tematu, mam problem i proszę brać akwarystów o radę.
Zapisane
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #6 : Wrzesień 13, 2004, 17:58:30 »

Cytuj
7 * malutkie afrykańskie pielęgniczki bardzo radzki gatunek, rośnie do 3,5 cm.


Toto jest jako pokarm dla zebr? One dorosną a raczej dojrzeją do prokreacji, prędzej czy później wyeliminują reszte towarzystwa z tymi maluchami na czele. Czy nie lepiej mieć jeden gatunek lub dwa o podobnych wymaganiach?

te zerby raczej tam nie pasują, że spokojne nie znaczy że będą takie zawsze...
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Dave
Nowy
*
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #7 : Wrzesień 13, 2004, 20:48:20 »

Ale ja miałem ich rodziców. Zdechły gdy miały 12 cm. Były spokojne, jak aniołki w o połowe mniejszym akwarium i pełniejszą obsadą. Nie zdarzyło się by ubiły jakiegoś mieszkańca akwarium. Gziekolwiek niepowiedziałbym, że mam zebry to nikt mi nie doradzi z obsadą. Może mówmy o obsadzie mojego akwarium (po to założyłem ten temat), ale nie uwzględnijając zeberek pliz!!
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 13, 2004, 21:34:46 »

No mnie się wydaje, że jak dla pielelęgnic w takim akwarium to chyba już jest dosyć tłoku i nie dokupywał bym już więcej.

Z pielęgnicami czasem bywa, że się tolerują a pewnego dnia postanawiają zrobić rewolucję i wtedy są straty.
Choć z drugiej strony w przypadku przerybienia agresja może się rozłożyć na "części".
Po prostu trudno przewidzieć następstwa.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Dave
Nowy
*
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #9 : Wrzesień 14, 2004, 13:26:48 »

Chyba jednak spróbuje oddać zeberki. Były ostatnio takie mądre. Reagowały na imiona, a teraz zaczynają się ganiać. Są płochliwe i wogule.
Więc jednak zdecyduje się na:
2 x Pielęgnica Skośnopręga (dobrana para)
3 lub 4 x Pielęgniczka Kakadu (samiec i 2 lub 3 samiczki)
2 x  akarka paskowana
3 x Sjiaca (10 cm)
7 x Te malutkie pielęgniczki

Sprubuje kupić te ryby i oficjalinie zamknę obsadę. Jeśli uważacie, że powyższa obsada jest zła proszę dalej pisać posty. Z góry dziekuje.
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #10 : Październik 16, 2004, 21:51:35 »

hmm.. nie sjiaca a pewnie sajica... potrafią być równie agresywne jak zebry, zwałszcza jak trafisz na krzyżówkę sajici z zebrą.
te małe afykańskie to pewnie muszlowce... łączenie ameryki z afryką to delikatnie mówiąc nienajlepszy pomysł. zupełnie inne potrzeby itd...

btw. ktoś pisał że zebry są strasznie agresywne po pogoniły severum.
nic nadzwyczajnego: mój samiec severum (17cm) był regularnie bity przez 8cm akary błękitne. przy tarle i wychowie młodych większość pielęgnic jest agresywna.
Zapisane

gg:1384140
Dave
Nowy
*
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #11 : Listopad 07, 2004, 19:33:31 »

To nie muszlowce. Myślę , że to jakaś ryba z rodzaju Nanochromis.
A te rybki to na pewno nie jest żadna krzyżówka.
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #12 : Listopad 07, 2004, 20:33:43 »

a skąd masz pewność że nie krzyżówka? młode sajici są bardzo podobne do młodych zebr Cool a krzyżować potrafią się i w naturze...
Zapisane

gg:1384140
hurcik
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 123


« Odpowiedz #13 : Luty 15, 2005, 18:27:57 »

ja proponuje dodać pielęgnice miodową jest piękną rybą i rośnie do 12cm czyli tj sajica i zebra
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: