C^666
Nowy

Wiadomości: 20
|
 |
« : Wrzesień 12, 2004, 15:06:30 » |
|
Mam akwa 54l-60x30.Ile i jakich muszlowców byście proponowali :?: Najmniejsze są chyba N. multifasciatus ile moge ich trzymać, czy moge mieć oprucz nich jakiś inny gatunek w akwa?, czy one jedzą ślimaczki?(plaga w moim akwa) i czy może być zwykły piasek? jeśli tak to jak go przygotować przed wsadzeniem???
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Harpia
|
 |
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 12, 2004, 15:23:14 » |
|
Tylko i wyłącznie specjalny piach akwarystyczny, najlepiej coralit extra drobny. Do takiego akwarium mozesz wpuścić około 6 sztuk z czego dobierze sie para, może dwie. Pozostałe ryby oddaj, zatrzymaj dwie pary, ew. jedną jeżeli ryby zaczną się prać. Pamiętaj że muszlowce to dość agresywne i terytorialne rybki, dla nich lepiej przeznaczyć więcej miejsca niż docelowo potrzebują. Obowiązokowo zaopatrz się w muszle winniczków, po około 6-12 sztuk dla pary, im więcej tym lepiej. Muszlowce ponoć zjadają ślimaki, jednak ja tego nie zaobserwowałam wiec niech wypowie się ktoś inny. Jeżeli decydujesz sie na muszlowce, wiec, że one najlepiej czują sie w akwarium jednogatunkowym, zresztą wymiary Twego baniaka na wprowadzenie czegoś jeszcze już nie pozwalają.
P.S Powodzenia w szukaniu tych ryb, mi się nie powiodło...
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
C^666
Nowy

Wiadomości: 20
|
 |
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 12, 2004, 19:16:35 » |
|
Zrobie dokładnie jak mówisz  a rybek nie musze szukać jak ci sie chce przyjechać do krakowa to chyba ci moge załatwić multifasciatusy :wink: ktoś zaproponował mi sprzedaz bo mu sie rozmnozyły tylko narazie mają po pare milimetrów 
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Harpia
|
 |
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 12, 2004, 19:38:19 » |
|
Jak znajdziesz mi zbyt na pare pawiookich za stówke to z przyjemnością podjade :wink:
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
Pawel
Nowy

Wiadomości: 13
|
 |
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 13, 2004, 15:01:46 » |
|
Witam ponownie  Jeszcze się chciałbym zapytać o wymagania tych muszlowców czy wrażliwe czy odporne, temp itd itp  Przepraszam za kłopot Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
C^666
Nowy

Wiadomości: 20
|
 |
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 13, 2004, 15:43:44 » |
|
czy wrażliwe czy odporne, temp itd itp chyba żadne ryby nie są odporne, z tego co wyszperałem to: temperatura 27-28, woda twarda i mocno zasadowa (pH 8-9, dopuszczalne minimum 7,5), muszą mieć muszle, piasek i duzą powierzchnie dna.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Przemek
|
 |
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 13, 2004, 21:18:13 » |
|
No z tym piachem chyba nie przesadzajmy - ja mam zwykły jasny żwir "budowlany" i rybcie kopią w nim aż miło.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Pozdrawiam Admin ----------------------------- 500l - akwarium towarzyskie
|
|
|
C^666
Nowy

Wiadomości: 20
|
 |
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 14, 2004, 15:40:54 » |
|
Jak go przygotowałeś przed wsadzeniem?Mam dostęp do piachu budowlanego-taki zwykły żółty jak w piaskownicy  .Mozna go wygotować przed wsadzeniem?
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Przemek
|
 |
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 15, 2004, 10:29:43 » |
|
Po prostu bardzo dobrze go wypłukałem. Ale wygotować też można.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Pozdrawiam Admin ----------------------------- 500l - akwarium towarzyskie
|
|
|
|
Harpia
|
 |
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 15, 2004, 11:21:15 » |
|
:shock: :shock: :shock:
Chyba sobie żartujesz z tym zwykłym piache? :shock:
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Przemek
|
 |
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 15, 2004, 12:26:54 » |
|
Nie piachem tylko żwirem  Dlaczego mam żartować, od lat używam zwykłego żółtego żwiru zamiennie z kamyczkami i jest ok 
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Pozdrawiam Admin ----------------------------- 500l - akwarium towarzyskie
|
|
|
|
Harpia
|
 |
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 15, 2004, 12:44:00 » |
|
Jak go przygotowałeś przed wsadzeniem?Mam dostęp do piachu budowlanego-taki zwykły żółty jak w piaskownicy  .Mozna go wygotować przed wsadzeniem? Adminie, z TYM piachem. Żwir to ja miałam jest dobry.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Przemek
|
 |
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 15, 2004, 15:07:19 » |
|
Piach, żwir  hehe Z tego co wiem do celów budowlanych używa się tylko żwiru  więc uznałem że o to chodzi 
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Pozdrawiam Admin ----------------------------- 500l - akwarium towarzyskie
|
|
|
KPTSK
Nowy

Wiadomości: 13
|
 |
« Odpowiedz #13 : Październik 20, 2005, 14:59:36 » |
|
a tak właściwie to o jakiej powinien być ten żwirek granulacji dla muszlowców bo mam 2 rodzaje jeden średnio 3-5mm; a drudi taki 1-2 mm.Czy któryś by spasował?
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Przemek
|
 |
« Odpowiedz #14 : Październik 22, 2005, 13:06:06 » |
|
Myślę, że ten drobniejszy będzie na pewno lepszy dla muszlaków 
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Pozdrawiam Admin ----------------------------- 500l - akwarium towarzyskie
|
|
|
|