Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: !!!POMOCY!!!  (Przeczytany 2223 razy)
DODI1982
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Styczeń 07, 2009, 11:21:49 »

Witam!!
Na poczatek powiem ze jestem totalnym laikiem jesli chodzi o akwarystyke.
Powiem tak: mam akwarium ok 100litrow, ryby zdrowe, duze, jednak rosliny nowe po ok 3tygodniach robia sie brazowe i to bez znaczenia jaki gatunek rosliny, a na sybach pojawia sie zielony osad. Poza tym od pewnego czasu na powierzchni wody zaczyna pojawiac sie w rogach jakby piana. Filtr jaki mam to Eheim Profesjonal, a rurka taka co przez dziurki wypuszcze wode, wczesniej wylewala wode a teraz jakby z niej tylko krople wypadaly. Wczesniej akwarium zajmowal sie inny z domownikow i bylo wszystko wporzadku teraz jednak spadlo to na mnie a ja nie mam zielonego pojecia co z tym zrobic. Prosze o pomoc i wyjasnienie sprawy co mam zrobic "na chlopski rozum"
Dziekuje i pozdrawiam
Zapisane
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #1 : Styczeń 07, 2009, 11:24:47 »

Coś więcej o zbiorniku oprócz pojemności  Huh
Jakie oświetlenie, nawożenie, jak długo stoi akwarium, jaka obsada  Huh
Zapisane

Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #2 : Styczeń 07, 2009, 11:32:35 »

W jaki sposoób wymieniasz/podmieniasz wodę? Jak często?
Czy filtr działa 24/h?
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
DODI1982
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #3 : Styczeń 07, 2009, 11:46:21 »

Akwarium ma juz z 8lat ale od 2 lat jest na moim "utrzymaniu" Rybki jakie pozostaly to 2xneonki, 2xbocje, 1x skalar i jedna niewiadomego pochodzenia. Oswietlenie, jedna jazeniowka zwykla a druga zapomnialam nazwy ale ma jakby rozowawy czy fioletowy poblask. Ryby karmie Tropical SUPERVIT akurat teraz ale generalnie za kazdym razem proboje czegos nowego im dac, no i mrozone robaki. Wode wymieniam conajmniej raz na 2 miesiace, wylewajac polowe i dolewajac kranowki ktora wczesniej postoi okolo godziny. Poza tym dolewam wode jak tylko wiecej odparuje. Poza tym przy kadym wylewaniu wody czyszczony jest zwirek. A filtr dziala 24h. I co poradzicie
Zapisane
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #4 : Styczeń 07, 2009, 11:48:59 »

Proponuję podmieniać wodę co tydzień w ilości 20 litrów. Przepłucz też wkłady filtra w wodzie spuszczonej z akwarium (broń Boże w kranówce).
Zapisane

DODI1982
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #5 : Styczeń 07, 2009, 11:58:06 »

Dzieki za pomoc!! Zobacze co sie bedzie dzialo po wyczyszczeniu filtra ale to kogos o pomoc poprosze bo sama to jeszcze bardziej zrujnuje te moje pozostalosci w alkwarium
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #6 : Styczeń 07, 2009, 20:15:19 »

Możesz wymienić też świetlówki,bo te sa juz mocno zużyte.Wymień najpierw 1szt,a po miesiącu drugą sztukę(wszystkich naraz nie wymieniaj,bo moga pojawić się nagle glony)
Zapisane

Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #7 : Styczeń 09, 2009, 12:13:00 »

Nie wiem jaką masz kranówkę (niektóre nie są chlorowane)ale jeśli jest cholorowana to 1h stanowczo za mało na "odstanie"wody. Sądzę,że powinna przynajmniej postać przez noc ( książkowo 24 H)
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: