Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomozcie z mchem  (Przeczytany 1763 razy)
MariuszW
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 152


« : Styczeń 11, 2009, 14:07:51 »

Tak jak w temacie potrzebuje pomocy z mchem a mianowicie zakupilem przez internet mech jawajski ,paczka przyszla po dwoch dniach ale na moje oko ten mech nie jest w zbyt dobrym stanie??? potrzebuje rady kogos bardziej doswiadczonego czy bedzie cos z niego czy nie, dodam ze po 2 dniach w akwarium zaczal sie troche zazieleniac...z gory dziekuje..

a tak to wyglada

Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 11, 2009, 14:12:06 »

Powiedziałbym, że wręcz w katastrofalnym stanie  Undecided Powinien odbić w dobrych warunkach, ale różnie to może być.
Jak na allegro to ja bym wystawił negatywa  Undecided
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
MariuszW
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #2 : Styczeń 11, 2009, 14:51:35 »

czyli jest szansa ze dojdzie do siebie??? mech kupilem  na ebay-u w angli i opinie odpowiednia zamiezam wystawic Wściekły
Zapisane
MariuszW
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #3 : Styczeń 11, 2009, 15:18:52 »

i jeszcze jedno pytanie bo niechce zakladac juz nowego tematu co moze sie dziac z ta roslinka (niestety nie pamietam nazwy), a mianowicie kupilem ja jako mala zielona sadzonke posadzilem zaczela rosnac wypuszczac nowe listki wszystko ok po czasie zaczela wypuszczac listki w innym koloze? takim zielono-brazowym czy to normalne?? i jeszcze na dodatek niektore listki (tylko te zielone) zaczal obsiadac jakis glon czy mam sie obawiac i czy mozna cos z tym zrobic (z glonem) Huh

Ph 7,5
No3 10
No2 0
Nh3-Nh4 0

« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 21:52:16 wysłane przez MariuszW » Zapisane
MariuszW
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #4 : Styczeń 11, 2009, 15:29:57 »

i jeszcze jedno pytanie bo niechce zakladac juz nowego tematu co moze sie dziac z ta roslinka (niestety nie pamietam nazwy), a mianowicie kupilem ja jako mala zielona sadzonke posadzilem zaczela rosnac wypuszczac nowe listki wszystko ok po czasie zaczela wypuszczac listki w innym koloze? takim zielono-brazowym czy to normalne?? i jeszcze na dodatek niektore listki (tylko te zielone) zaczal obsiadac jakis glon czy mam sie obawiac i czy mozna cos z tym zrobic (z glonem) Huh

Ph 7,5
No3 10
No2 0
Nh3-Nh4 0




i podobnie na roslince obok

Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #5 : Styczeń 11, 2009, 15:30:21 »

Kryptokoryna, stare liście usuń. One tak mają Wink
A pogostemon to ewidentnie marnieje, napisz coś o swoim baniaku.
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
MariuszW
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #6 : Styczeń 11, 2009, 16:00:47 »

A wiec tak zbiornik 60l stosuje CO2 z bimbrowni raz w miesiacu kilka tabletek pod korzenie Root Tabs co 2-3 dni kilka kropel ferro aktiv tropikala oswietlenie 2x 15w jedna swietlowka standardowa kupiona z zestawem druga to sun glo o ile dobrze pamietam temp 26 stopni. W okresie swiatecznym bylem 2 tyg w polsce na urlopie i nie stosowalem zadnych srodkow tylko kolega karmil rybki (nie przekarmial na pewno bo po powrocie akwarium bylo czyste, kiedys tez zajmowal sie akwarystyka) testow na Fe nie posiadam niestety wiec niewiem ..... Acha i coz to jest za glon? krasnorosty czy inne paskudztwo?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2009, 16:25:04 wysłane przez MariuszW » Zapisane
MariuszW
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #7 : Styczeń 12, 2009, 21:00:21 »

Kryptokoryna, stare liście usuń. One tak mają Wink
A pogostemon to ewidentnie marnieje, napisz coś o swoim baniaku.

Co do tej kryptokoryny to raczej niemoga byc stare liscie bo dzis podmienialem wode i probowalem je usunac .....z marnym skutkiem trzymaja sie jak diabli Smiley za to udalo mi sie ja rozsadzic na trzy mniejsze sadzonki i troche jej sie lepiej przyjzalem. Te ciemne listki wypuszcza juz od malych pedow na zmiane z zielonymi Huh myslalem ze moze sa pomieszane dwa gatunki ale nie pedy puszcza z jednego korzonka, nie mam pojecia czemu tak sie dzieje ale te ciemne tez wygladaja na calkiem zdrowe? Ponawiam pytanie co do tego glona coz to jest za paskudztwo???
Zapisane
krzys123k2
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64


« Odpowiedz #8 : Styczeń 13, 2009, 19:02:26 »

mech raczej odzyje
co do czarnych brzegów lisci prawdopodobnie krasnorosty choc nie jestem pewny Wink
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 19:05:09 wysłane przez krzys123k2 » Zapisane

214profil,AquaelUNIMAX 500,UV,CO2,1W/L,Aqua,Power i SunGlo(3x30w)+T5 2x54W
90 neon innesa
20 razbora klinowa
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #9 : Styczeń 13, 2009, 21:40:53 »

Jedna fotka mi się nie wczytuje. Natomiast na pogostemonie widać moim zdaniem objawy niedoboru fosforu lub/i potasu (odbarwienia brzegów liści na brązowo). Może to też być zatruciem żelazem, które niekoniecznie musi objawiać się plamami. Proponuję odstawić żelazo a podawać makro i sprawdzi NO3, PO4 i Fe.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 22:26:47 wysłane przez andrzej72 » Zapisane

MariuszW
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #10 : Styczeń 13, 2009, 22:16:29 »

Niewiem dlaczego nie wczytuje ci sie ta fotka u mnie dziala ok.... czyli moze to byc spowodowane zatruciem Fe??? Bo te tabletki ktore dozuje zawieraja fe ale tez i potas i fosfor tak ze niewiem....No3 mam na poziomie10 testy kropelkowe czyli dokladne a na fe i PO4 nieposiadam musze chyba nabyc, a jak myslisz ten mech ma szanse odbic??? czy niezaszkodzi w zbiorniku? Acha i na zabienicy zaczynaja sie robic przezroczyste plamki ale rosnie jak szalona nowe listki wygladaja ok postaram sie jutro wrzucic fotke. Z gory dzieki za pomoc.
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #11 : Styczeń 14, 2009, 09:24:59 »

Co do tej kryptokoryny to raczej niemoga byc stare liscie bo dzis podmienialem wode i probowalem je usunac .....z marnym skutkiem trzymaja sie jak diabli Smiley
Nie masz nożyczek w domu?
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
MariuszW
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #12 : Styczeń 14, 2009, 19:57:08 »

Co do tej kryptokoryny to raczej niemoga byc stare liscie bo dzis podmienialem wode i probowalem je usunac .....z marnym skutkiem trzymaja sie jak diabli Smiley

Nie masz nożyczek w domu?


No tak sie sklada ze nozyczki nozyczki mam  Wink ale chodzi o to nie jestem pewny czy te ciemne listki sa napewno stare i martwe bo jak pisalem wyzej mlode pedy tez wychodza w tym kolorze na przemian z zielonym Huh a niechcialbym zdrowych lisci obcinac...

a oto co sie probilo z zabienica Cry

« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2009, 20:07:50 wysłane przez MariuszW » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: