Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Błyszczyk parański, jak rozmnożyć???HELP
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Błyszczyk parański, jak rozmnożyć???HELP  (Przeczytany 3122 razy)
paweł_xxxD
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 206



« : Styczeń 03, 2009, 17:31:36 »

Ludzie pomozcie, jak rozmnozyc blyszczyka paranskiego HELP ME   Huh
Zapisane
damian1902
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 75


« Odpowiedz #1 : Styczeń 03, 2009, 21:23:20 »

http://www.superakwarium.pl/blyszczyk-paranski-id425.html wystarczy poszukać
Zapisane
paweł_xxxD
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 206



« Odpowiedz #2 : Styczeń 06, 2009, 15:10:36 »

no w końcu blyszczyki zlozyly mi ikre tylko ze w tym samym akwa mam glonojady i nie wiem co bedzie ale zobaczymy pozniej      Smiley
Zapisane
marek121221
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1095



« Odpowiedz #3 : Styczeń 06, 2009, 16:35:13 »

zbrojniki to smakosze ikry Wink
więc nie wiem czy będzie więcej niż kilka sztuk papa
Zapisane

gg-733380
paweł_xxxD
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 206



« Odpowiedz #4 : Styczeń 07, 2009, 16:12:34 »

Glonojady odlowilem do innego akwa. Parę malych blyszczyków zobaczyłem juz dzisiaj nawet obylo sie bez rusztu. Mam pytanie ile dni po wylegu mlodych trzeba zacząć karmienie i czym?HuhHuhHuh
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #5 : Styczeń 07, 2009, 21:59:42 »

Na 5-6 dzień po tarle ,młode najlepiej karmić pyłem czyli małymi żyjątkami , pierwotniaki, wrotki , oraz roztartymi i sparzonymi płatkami owsianymi .
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
paweł_xxxD
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 206



« Odpowiedz #6 : Styczeń 08, 2009, 15:51:25 »

tylko ze dzisiaj jak przyszedlem ze szkoly to nie widzialem zadnego  Sad
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #7 : Styczeń 08, 2009, 17:34:07 »

Jeżeli miałeś inne ryby w tym akwarium to młode potraktowały jako pokarm , ryby rozmnaża się w osobnym akwarium .Jeżeli byś chciał spróbować jeszcze raz to krótka informacja. Na tydzień przed tarłem trzeba je dobrze karmić pokarmem roślinnym np. płatkami owsianymi ,tylko zamiast parzyć lepiej zagotować przez chwilkę w małym kubku metalowym na małym ogniu mieszając wtedy nie mącom wody , sparzone strasznie brudzą .Parę tarlaków najlepiej wybrać taką która się sobą interesuje w ogólniaku .Akwarium tarliskowe 30 l poziom wody około 1 5 cm ,na dno najlepiej ruszt ikrowy jak nie ma to cienką warstwę wyparzonego piasku a na nim jakieś miękkolistne rośliny,np. mech jawajski . Woda twardość ogólna około 4-6 stopni i twardość węglanowa  2 stopnie, temperatura 25-26 stopni C, pH 7 akwarium najlepiej postawić w zacienionym miejscu ,o karmieniu małych pisałem .
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
paweł_xxxD
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 206



« Odpowiedz #8 : Styczeń 09, 2009, 14:46:14 »

mialem w osobnym akwa, a jezeli chodzi o parke to juz wczesniej kupywalem i wtedy kupilem 2.akurat trafilem na samca i samice.I pózniej nie mialy wyboru i sie interesowaly soba.A ja mam akwa tarliskowe takie nie w ksztalcie kwadrata czy prostokata tylko takie z góry ::::::                    .......................           cos takiego i ruszti nie wiem czy w takim ksztalcie mozna kupic moze ty wiesz
czy sa takie ruszty do kupienia? Smiley
                                                                  :                     :
                                                                      :              :
                                                                       ...,.,..,.,..
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #9 : Styczeń 09, 2009, 15:19:18 »

Raczej rusztu w takim kształcie  nie kupisz,ale napisałem ze zamiast tego można dać cienką warstwę piasku wyparzonego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 15:46:53 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
paweł_xxxD
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 206



« Odpowiedz #10 : Styczeń 10, 2009, 14:57:38 »

a jak bedzie na piasku ikra lezala to nie zjedza??  Smiley
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #11 : Styczeń 10, 2009, 18:06:24 »

Właśnie dlatego daje się piasek jak nie ma rusztu żeby trudniej im było znaleźć i zjeść ikrę.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
paweł_xxxD
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 206



« Odpowiedz #12 : Styczeń 10, 2009, 21:01:54 »

ok dzieki za odpowiedz
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: