Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « Proszę o pomoc w urządzeniu akwarium? ? ?
Strony: 1 ... 4 5 [6]
  Drukuj  
Autor Wątek: Proszę o pomoc w urządzeniu akwarium? ? ?  (Przeczytany 11926 razy)
arturix
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141



« Odpowiedz #75 : Styczeń 03, 2009, 12:42:08 »

Cytat Wikipedia:
Molinezja black molly:
Samce osiągają długość 15 cm, samice 18 cm.  -cytuje kolege MichcioRoślina

prosił bym bardzo koleżanki i kolegów akwarystów o przesłanie mi fotografi black molly o wyżej wymienionych wymiarach ,ponieważ nie moge spać bojąc sie że moje molinezje nie pomieszczą sie w moim akwarium, a świeżych akwarystów informuje że profesjonaliści twierdzą że aqa do 112l nadaje sie jedynie na kotnik(ja sie z taką opinią nie zgadzam) i z góry prosze o wybaczenie i wyrozumiałość jeśli w tej wypowiedzi popełniłem błąd ortograficzny ale choruje na dyslekcje(zainteresowanych odsyłam do wikipedi tam dowiedzą się co to za chorubsko)
pozdrawiam - arturix
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 12:44:43 wysłane przez arturix » Zapisane
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #76 : Styczeń 03, 2009, 13:02:06 »

Te zwierzęta osięgają taki rozmiar w warunkach naturalnych! W akwarium oczywiście sa mniejszy ale nie nadaja sie do 25 litrów
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #77 : Styczeń 03, 2009, 17:46:16 »

Cytat Wikipedia:
Molinezja black molly:
Samce osiągają długość 15 cm, samice 18 cm.  -cytuje kolege MichcioRoślina
prosił bym bardzo koleżanki i kolegów akwarystów o przesłanie mi fotografi black molly o wyżej wymienionych wymiarach ,ponieważ nie moge spać bojąc sie że moje molinezje nie pomieszczą sie w moim akwarium,
pozdrawiam - arturix
dlatego ci nikt nie przyśle bo te ryby prawie wszedzie maja złe warunki bytowania tj. brak soli w wodzie niewłasciwy pokarm no i za małe akwarium! na skutek czego karłowacieją , chcesz zobaczyc duże molki? poleć do gwatemali to zobaczysz Wink
Zapisane
arturix
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141



« Odpowiedz #78 : Styczeń 04, 2009, 10:38:15 »

dlatego nie popadajmy w skrajności,myśle że wiąkszość z nas zdaje sobie sprawe że rybki w naturalnym środowisku nie żyją w 200 l kałużach i nie bawmy sie w cytowanie encyklopedii , i chwalenie sie ile to przeczytaliśmy książek akwarystycznych, tutaj znaczenie ma udzielenie pomocy lub spokojna dyskusja  na dany temat w którym naprawde jesteśmy mocni. ja zaczełem swoją znajomość z rybkami 25 lat temu od od 30l ramowego aqa z 1,5 centymetrową zbrojoną szybą na dnie Smiley, i nawet nie przypuszczał bym że kiedyś rama nie będzie już potrzebna i że szyby nie będą już takie grube . miałem tam mieczyki ,gupiki i molly, oraz z trudem zdobywane żywe roślinki. rybki pływały raźno, a roślinki rosły tak szybko, że znosiłem je piętro niżej sąsiadowi  zawodowemu akwaryście który nie odnosił w tym temacie takich sukcesów. i tak z czasem dorabiałem sie większych akwariów zapewniając rybkom lepsze warunki życia ,dlatego bądźmy koleżeńscy i wyrozumiali na forum pamiętając , że napewno znajdzie sie gdzieś ktoś równie mądry jak my lub mądżejszy.
W nowym roku życze więc wszystkim samych sukcesów w akwarystyce i poza nią, oraz spokoju Good !
Zapisane
maserati124
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 63

ok


« Odpowiedz #79 : Styczeń 04, 2009, 16:26:30 »

Wzajemnie  Smiley
Zapisane

Help
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #80 : Styczeń 04, 2009, 22:19:59 »

przy całym osprzęcie jakim dysponuje akwarysta tj. filtr doswietlenie napowietrzanie odpieniacze itp to te 200l to juz nie jest zwykła kałuza tylko dobrze funkcjonujacy ekosystem zdolny pomiescic tak brudzace rybki jak molinezje czy mieczyki a 25l to szklanka ... nawet przy tym całym sprzecie i nadaje sie conajwyzej na kotnik dla piekniczkowatych...
Zapisane
maserati124
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 63

ok


« Odpowiedz #81 : Styczeń 05, 2009, 16:01:35 »

ha ha  Good !
Zapisane

Help
Strony: 1 ... 4 5 [6]
  Drukuj  
 
Skocz do: