Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Łojć  (Przeczytany 6013 razy)
Natalia
Nowy
*
Wiadomości: 15


« : Listopad 21, 2003, 16:16:36 »

czy brzanki obgryzaja pletwy??
Zapisane

Moje akwa:3brzanki rozowe,skalar,5platek,3miedziaki,10glupikow,10neonow,3molinezje.
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #1 : Listopad 21, 2003, 17:37:06 »

Tak i to bardzo, ten skalar jest chyba przez pomyłke dobrany do obsady, poza tym masz sporo tych ryb, jakie to akwa?
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
TommiCrazy
Nowy
*
Wiadomości: 39


WWW
« Odpowiedz #2 : Listopad 22, 2003, 01:35:21 »

no dziwne , ze przy takim zagęszczeniu ryb brzanki jedną rybe sobie akurat  tępią ale nieraz juz niestety widzialem ze skalary chyba sobie czyms ogólnie zasłużył ze czesto pada ofiarą obgryzania płetw , szczególnie od brzanek :/
Zapisane

----
CAST:
Mainstage: buttikoferi vs pawiooka
Backstage: sajca & zebra
CleanersCrew:Khuli & drewniak & kiryski & glonożarł
jak dobrze karmie to jest PEACE :>
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #3 : Listopad 22, 2003, 08:18:03 »

Niczym sobie nie zasłużył, natura brzanek jest taka że nie odpuszczą długim płetwą skalara (i nie tylko, zagrożone są welonki, świeciki, wszelkie długopłetwce)
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Natalia
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #4 : Listopad 22, 2003, 09:38:03 »

No ale u mnie brzanki narazie sa ok. Narazie!! NIE OBGRYZAJA PŁETW i boja sie skalara;)
Zapisane

Moje akwa:3brzanki rozowe,skalar,5platek,3miedziaki,10glupikow,10neonow,3molinezje.
Goojasek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #5 : Listopad 22, 2003, 10:54:58 »

U mnie w szkole jest skalar które nie ma wogóle tych dolnych (jak to nazwać??)wypustek.Zostały one doszczętnie zjedzone przez brzanki!

Biedny skalar :cry:
Zapisane

gg 2299553
www.holenderskie.aip.pl i www.holenderskie.aip.pl/forum/ - Kopalnia woedzy o roslinkach !!Zapraszam
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #6 : Listopad 23, 2003, 02:17:41 »

większość brzanek przy nieodpowiedniej obsadzie niestety obgryza płetwy innym rybą. Przodują tu zdecydowanie brzanki z rodzju Capoteta , np. sumatrzańskie. Aby ograniczyć ten proceder trzeba brzanki trzymać w większej grupie (co najmniej 5 sztuk). Należy też z chodowli wykluczyć ryby o weloniastych,nitkowatych lub wydłużonych płetwach (gupiki,karasie,wszelkie labirynty,mieczyki i skalary). W takich warunkach brzanki to wdzięczy obiekt obserwacji akwarystycznych.
Zapisane

Natalia
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #7 : Listopad 30, 2003, 16:06:04 »

ale sie stało...Tata kupil głupiki i tak gonia brzanki ze HEJ mama co teraz sie dzieje w moim akwa Ps.głupik m rodzić za niedługo a goni najbradziej:)
Zapisane

Moje akwa:3brzanki rozowe,skalar,5platek,3miedziaki,10glupikow,10neonow,3molinezje.
Natalia
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #8 : Grudzień 10, 2003, 16:24:10 »

Hmm.wiecie ze teraz brzanki plywaja ze skalarem jak by nigdy nic a co najdziwniejesz to skalar tylko z nimi plywa i brzanki trzymaja sie kolo niego jak by byl CHERSZTEM bandy!!!
Zapisane

Moje akwa:3brzanki rozowe,skalar,5platek,3miedziaki,10glupikow,10neonow,3molinezje.
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #9 : Grudzień 31, 2003, 16:52:56 »

U mnie 5 brzanek sumatrzańskich pływało za duużą gupiczką jakby była szefem w stadzie Wink, ale po kilku dniach to sie zmieniło i musiałem ratować gupiki oddając je Sad.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: