Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomocy!!  (Przeczytany 2334 razy)
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #15 : Grudzień 24, 2008, 22:47:05 »

No daliście mu tyle rad, że gotów wszystkie naraz użyć, a może narazie ...poczekać?
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
kamil1234
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118



« Odpowiedz #16 : Grudzień 24, 2008, 23:15:51 »

Nareszcie jakiejś konkrety Smiley jutro robie podmiane.. i skróce do 9 godzin oświetlenie.. tylko nie wiem czy roślinki nie padną..  A krewetki nie będą skubane przez ramirezke, albo neonki?? Bo ta moja ramirezka zaczepia nawet kiryski.. Roll Eyes
Zapisane

112l

25 neonek innesa
4 kirysków panda
6 otosków
1 pielęgniczki ramireza (samiec)
kamil1234
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118



« Odpowiedz #17 : Grudzień 24, 2008, 23:27:11 »

Mam 6 otosków i chce dokupić sobie jeszcze 6.. Wszyscy piszą że na 112l 6-8 maksymalnie.
Wszyscy czyli kto?
Wpisz sobie w google hasło "ile otosków w 112l" nie znajdziesz propozycji powyżej 10.. 
Zapisane

112l

25 neonek innesa
4 kirysków panda
6 otosków
1 pielęgniczki ramireza (samiec)
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #18 : Grudzień 24, 2008, 23:32:44 »

Troche dziwne toTwoja rada ale ok.
Zazwyczaj nie proponuje sie zbyt wielu otoskow by zostawic miejsce na inne ryby.
Wynika to z tego iz otoski sa raczej rybami malo cieszacymi oko wiec ktos np woli ich kosztem dolozyc neonow, razbor czy innych ryb.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
kamil1234
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118



« Odpowiedz #19 : Grudzień 25, 2008, 02:18:13 »

Troche dziwne toTwoja rada ale ok.
Zazwyczaj nie proponuje sie zbyt wielu otoskow by zostawic miejsce na inne ryby.
Wynika to z tego iz otoski sa raczej rybami malo cieszacymi oko wiec ktos np woli ich kosztem dolozyc neonow, razbor czy innych ryb.
To zależy od gustu.. moje oko otoski bardzo cieszą..
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2008, 02:20:01 wysłane przez kamil1234 » Zapisane

112l

25 neonek innesa
4 kirysków panda
6 otosków
1 pielęgniczki ramireza (samiec)
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #20 : Grudzień 25, 2008, 14:08:32 »

skoro nie chcesz nawozić to po co wlewałeś jakiś nawóz ...

 a z tymi nawozami chodzi o to by uzupełniac tylko to czego brakuje bo gdy brakuje jakiegoś związku roślinom to jest on czynnikiem limitującym ich dalszy wzrost i aktywne pobieranie pozostałych składników np gdy brakuje potasu to rosliny juz nie pobieraja dalej fosforu i azotu na których głownie bazują glony w żerowaniu,
kłopoty są gdy jest niezachowany własciwy stosunek pomiedzy N, P i K ponieważ rośliny nie są wtedy wstanie pobrać z wody wystarczajcej ilości azotu i fosforu które są najczęstszymi czynnikami limitującymi powstawanie glonów
źle jest też w tedy gdy jest za duzo światła w baniaku bo zaczyna brakować w tedy CO2 i przy mocno oswietlonych zbiornikach nawozenie CO2 wydaje sie byc niezbedne

Więc jesli nie chcesz mierzyć zawartosci poszczególnych zwiazków w wodzie to wiecej nie nawoź niczym ewentualnie gdy zauważysz niepokojące oznaki niedoborów na roślinach postaraj sie dowiedziec czego to jest przyczyną i uzupełnij tylko ten zwiazek w akwarium.

Pozostaje ci 2 wyjscie czyli redukowanie oswietlenia tak aby rosliny wykorzystywały tylko to co maja w akwarium i jednoczesnie ich fotosynteza nie była zbyt szybka tak aby nie pojawiły sie jakies niedobory w akwarium
Zapisane
kamil1234
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118



« Odpowiedz #21 : Grudzień 25, 2008, 14:45:41 »

Ja to wszytsko razumiem.. Ale to zn. że musiałbym kupić każdy pierwiastek osobno.. i potem jeszcze jakoś sie dowiedzieć czego akurat brakuje.. A jak myślicie przy moim oświetleniu roślinkom nie brakuije CO2?? bo od tego czasu jak dałem folie zauwarzyłem te glony..
Zapisane

112l

25 neonek innesa
4 kirysków panda
6 otosków
1 pielęgniczki ramireza (samiec)
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: