damian1902
Zainteresowany
 
Płeć: 
Wiadomości: 75
|
 |
« : Grudzień 24, 2008, 11:59:11 » |
|
Hej Czy 25 neonków mogę kupic do 60l. Czy za mało czy za dużo. Bardzo mi sie podobają te ryby. Doradźcie
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Misquamacus
|
 |
« Odpowiedz #1 : Grudzień 24, 2008, 12:00:52 » |
|
max 12-13
|
|
|
|
|
Zapisane
|
 >>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<< >>>>>>>> www.fawa.pl <<<<<<<
|
|
|
damian1902
Zainteresowany
 
Płeć: 
Wiadomości: 75
|
 |
« Odpowiedz #2 : Grudzień 24, 2008, 12:02:00 » |
|
I żadnych innych rybek już nie mogę ??
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Misquamacus
|
 |
« Odpowiedz #3 : Grudzień 24, 2008, 12:12:40 » |
|
Możesz kilka kirysków lub cierniooczków i np. haremik bojownika czy prętnika.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
 >>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<< >>>>>>>> www.fawa.pl <<<<<<<
|
|
|
antek amator
Zainteresowany
 
Wiadomości: 95
|
 |
« Odpowiedz #4 : Grudzień 24, 2008, 12:16:21 » |
|
przy okazji : wieksza ilosc neonkow <80>kupowac w kilku sklepach?czy kupic hurtem w jednym?
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Misquamacus
|
 |
« Odpowiedz #5 : Grudzień 24, 2008, 12:18:53 » |
|
Wszystko jedno  Zależy ci na rozmnażaniu czy poprostu na stadku ?
|
|
|
|
|
Zapisane
|
 >>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<< >>>>>>>> www.fawa.pl <<<<<<<
|
|
|
damian1902
Zainteresowany
 
Płeć: 
Wiadomości: 75
|
 |
« Odpowiedz #6 : Grudzień 24, 2008, 12:24:18 » |
|
Na początek che miec stadko. Rozmnażaniem zajmę sie gdy zdabędę doświadczenie z tymi rybami. A może znacie jakieś dobre strony o neonkach??
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
antek amator
Zainteresowany
 
Wiadomości: 95
|
 |
« Odpowiedz #7 : Grudzień 24, 2008, 12:52:31 » |
|
no jakby sie rozmnozyly to fajnie by bylo.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Misquamacus
|
 |
« Odpowiedz #8 : Grudzień 24, 2008, 15:53:22 » |
|
Miałem raczej na myśli, czy chcesz 'hurtowo' jest rozmnażać, bo wtedy różne geny są potrzebne, ale generealnie jak 'przy okazji' to może być z jednego sklepu, targuj rabat 
|
|
|
|
|
Zapisane
|
 >>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<< >>>>>>>> www.fawa.pl <<<<<<<
|
|
|
damian1902
Zainteresowany
 
Płeć: 
Wiadomości: 75
|
 |
« Odpowiedz #9 : Grudzień 25, 2008, 02:02:14 » |
|
a trudne jest rożmnażanie neonków??
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
mario27-28
|
 |
« Odpowiedz #10 : Grudzień 25, 2008, 13:43:33 » |
|
Musisz spełnić kilka warunków żeby odbyły tarło.Woda w akwarium tarliskowym(nie ogólne)musi mieć odczyn zasadowy i być miękka.Wpuszczasz tam samicę i chyba 2 samce o ile dobrze pamiętam i zaciemniasz akwarium.Na dole umieszczasz siateczkę z drobnymi oczkami,żeby ikra tam spadła i rodzice jaj niezjedli 
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
damian1902
Zainteresowany
 
Płeć: 
Wiadomości: 75
|
 |
« Odpowiedz #11 : Grudzień 25, 2008, 13:45:15 » |
|
Siateczka może byc z firanki ??
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
mario27-28
|
 |
« Odpowiedz #12 : Grudzień 25, 2008, 13:49:45 » |
|
Musisz ją umieścić w taki sposób żeby nad dnem zrobił się jakby wypókły brzych,a z firanki będzie to trudnedo zrobienia.Pozatym niewiem czy ikra przeleci przez nią swobodnie,bo jak nie to zostanie zjedzona 
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
damian1902
Zainteresowany
 
Płeć: 
Wiadomości: 75
|
 |
« Odpowiedz #13 : Grudzień 25, 2008, 14:08:58 » |
|
A ikra jest Jak duża?/ Podobna do ikry Dania pręgowanego?? Bo Zrobilem taką siatke Ale dla dania
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
mario27-28
|
 |
« Odpowiedz #14 : Grudzień 25, 2008, 14:16:20 » |
|
Rybki są podobnej wielkości i ziarenka są pewnie podobnej średnicy.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|