Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Bimbrownia a 400 litrow, moze butla turystyczna
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Bimbrownia a 400 litrow, moze butla turystyczna  (Przeczytany 2011 razy)
mymlon
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 300



« : Grudzień 22, 2008, 23:25:37 »

Witam

Dowiedzialem sie, ze bimbrownia w akwa 400 litrow nie da rady, a jakby nabic np butle turystyczna Co2 i wolno puscic przez kostke? Co wy na to?
Zapisane
dan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #1 : Grudzień 22, 2008, 23:38:59 »

W żadnym punkcie nie nabijesz butli turystycznej  Co2
Zapisane
mymlon
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 300



« Odpowiedz #2 : Grudzień 22, 2008, 23:41:08 »

a kto mowi o nabijaniu, moze mam znajomego co takie rzeczy nabija  pytam sie tylko czy ktos ma cos takiego? Czytac, ze zrozumieniem, to bolaczka tego forum
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 00:42:01 wysłane przez mymlon » Zapisane
deexer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 288


« Odpowiedz #3 : Grudzień 23, 2008, 10:33:58 »

Będziesz potrzebował reduktor, żeby regulować ciśnienie, polecałbym raczej szklany dyfuzor zamiast kostki i powinno być dobrze. Pozostaje kwestia bezpieczeństwa użytkowania butli i CO2, ale rozumiem że nasz znajomego, który się na tym zna (bo ja nie Wink).
Zapisane
mymlon
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 300



« Odpowiedz #4 : Grudzień 23, 2008, 10:55:04 »

hehehe, no mowil mi o czyms takim kumpel, ale jak to faktycznie jest to nie wiem, dlatego pytam sie czy ktos mial cos takiego. Wiadomo, reduktor bedzie. Co do bezpieczenstwa to co sie moze stac? gaz jak gaz, jak ktos trzyma w domu 2 butle z gazem to tez jest niebezpieczne. A CO2 przynajmniej nie pali sie Smiley
Zapisane
wirek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #5 : Grudzień 24, 2008, 09:31:05 »

Mymlon, poczytaj ze zrozumieniem to forum, a zwłaszcza te tematy, w których podane są ciśnienia do jakich nabija się atestowane butle i na ile one wtedy wystarczają. Porównaj z możliwościami butli turystycznej i pamiętaj, że wybuchają nie tylko butle z palnymi gazami ale też z błędami konstrukcyjnymi
Zapisane

Tańczący z rybkami
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: