Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych
Strony: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 86
  Drukuj  
Autor Wątek: O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych  (Przeczytany 298053 razy)
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #1125 : Wrzesień 01, 2011, 15:37:55 »

Hoplias macrophtalmus(aka curupira) 2000 zl Sad


Cytuj
Jedne źródła podają, że Arowanę wyceniono na 80 000 dolarów, inne mówią o 200 000, a wg niektórych pojawiła się również propozycja kupna tego unikatu za 1,1 miliona dolarów

http://ulubiency.wp.pl/kat,1010779,title,Zlota-rybka-istnieje-naprawde,wid,13736913,wiadomosc.html
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1126 : Wrzesień 01, 2011, 22:29:43 »

tog jak to mówi stare przysłowie pszczół cierp ciało jak chciało.

emperor trochę napociłem i uzupełniłem schodzi z tym czasu bo nie mogę ryb zidentyfikować. Pomógłbyś w identyfikacji.

Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1127 : Wrzesień 02, 2011, 19:00:51 »

Drago nie jestem pewny, ale nie jest to przypadkiem Brachyhypopomus Draco wystepująca w Brazylii? Chociaż ubarwienie nie bardzo mnie się zgadza.
Skąd bierzesz takie ciekawe rybska?
Poszukuje obecnie paru gatunków.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2011, 19:05:56 wysłane przez emperor » Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1128 : Wrzesień 03, 2011, 02:56:37 »

Obecnie z dostawców został tylko arsik ale coś dawno się nie odzywał.

Według tego holotypu Brachyhypopomus draco ten na drugim zdjęciu jest dość podobny ale wychodziło by na to że to samica.

http://www.scielo.br/scielo.php?pid=S1679-62252008000200002&script=sci_arttext

A według zdjęcia na fishbase Brachyhypopomus draco bardziej podobny jest ten z pierwszego zdjęcia i bądź tu mądry i pisz wiersze.

http://www.fishbase.org/

Zdradzisz jakie gatunki chodzą Ci po głowie ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2011, 02:58:40 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1129 : Wrzesień 03, 2011, 13:12:44 »

Zdradzisz jakie gatunki chodzą Ci po głowie ?
Niby nic specjalnego, ale w sklepach nie uświadczysz

Indostomus paradoxus
Ammocryptocharax
Labidesthes sicculus
Belonophago tinanti
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1130 : Wrzesień 03, 2011, 15:38:13 »

No to pojechałeś, fakt w sklepie nie uświadczysz, pod te trzy ostatnie z chęcią bym się podłączył zwłaszcza na belonophago.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1131 : Wrzesień 03, 2011, 18:32:24 »

Oj tam od razu pojechałeś. Smiley
Nie każdy lubi głupole i neony.
Kurcze Drago liczyłem po cichu na Ciebie odnośnie możliwości zakupu wspomnianych ryb.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1132 : Wrzesień 03, 2011, 19:38:30 »

emperor ja nie mam na sprzedaż takich ryb  Cheesy  jak znajdziesz to ja też wezmę , chociaż wszystko zależy od ceny. Do kogo chcesz uderzyć z tymi życzeniami ?
No pojechałeś, jestem zaskoczony bo to naprawdę rodzynki.

Grajewiak a jak u Ciebie, masz już jakieś typy?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1133 : Wrzesień 04, 2011, 10:38:30 »

emperor ja nie mam na sprzedaż takich ryb  Cheesy  jak znajdziesz to ja też wezmę , chociaż wszystko zależy od ceny. Do kogo chcesz uderzyć z tymi życzeniami ?
No pojechałeś, jestem zaskoczony bo to naprawdę rodzynki.
W Polsce to nie mam pojęcia do kogo się zwrócić z zapytaniem.
Co prawda są firmy typu Hassar, AkwaPasja itd, ale przeglądając ich oferty nie ma sensu nawet zapytań wysyłać.
Pozostają osoby prywatne. Mam kumpla we Francji, fascynata rzadkich ryb i z niezłymi kontaktami w świecie. Przygotowuje  moja listę życzeń, dzisiaj wyślę maila i zobaczymy co z tego wyniknie.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #1134 : Wrzesień 04, 2011, 21:13:03 »

Drago jestem w połowie listy którą wypisałeś. Jak na razie 3 główne typy to garra (brzana ssąca), świetne wydają się też być ryby z rodzaju cynoglossus oraz vaillantella maassi. Z dostępnością tego pierwszego raczej nie będzie problemów ale jak z pozostałą dwójką? Miałeś je Drago u siebie? Zresztą pytanie nie tylko do Drago.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1135 : Wrzesień 05, 2011, 19:19:32 »

Garre też sobie zakupiłem niedawno 9 sztuk, flądry z rodzaju Cynoglossus zwłaszcza Cynoglossus feldmanni oprócz Brachirusa są dosyć często dostępne, więc akwapasja nie będzie miał z tym problemu. Pisałem o nich w tym temacie i na stronie. Z Vaillantella jakąkolwiek bo są tylko 3 gatunki jest problem bo już dawno była zamówiona i niestety niedostępna.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #1136 : Wrzesień 05, 2011, 21:03:06 »

Drago a powiedz mi jaka mniej więcej jest za nie cena o ile się orientujesz?
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1137 : Wrzesień 05, 2011, 21:12:41 »

Grajewiak planujesz zabiegi kosmetyczne?
Co do ceny to proszę

http://allegro.pl/garra-rufa-ryba-lekarz-brzana-ssaca-w-wa-polska-i1796693175.html
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #1138 : Wrzesień 05, 2011, 22:09:02 »

zabiegi nie, znajomy opowiadal jak jakiś czas temu poszedł do salonu kosmetycznego a tam akwaria z tymi rybami.

Emperor chodziło mi o cene tej flądry (wartośc brzan znam) bo jak nie będzie mi odpowiadała to nie będę zawracać głowy Arturowi.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1139 : Wrzesień 05, 2011, 22:11:54 »

Flądry w granicach 30 - 40 zł takie większe, mniejsze powinny być tańsze. Chociaż najlepiej zapytać dostawcę, powie wtedy konkretnie.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Strony: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 86
  Drukuj  
 
Skocz do: