Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych
Strony: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 86
  Drukuj  
Autor Wątek: O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych  (Przeczytany 298079 razy)
Yacek Be
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #960 : Maj 12, 2011, 12:37:47 »

Bidna 60tka, w niej kilka złotych babek (chyba oba gatunki choć głowy nie dam) i okręt flagowy - kolcobrzuch dwuplamy.
Docelowo jeszcze stigmatogobiusa chcę tam wcisnąć. Z racji młodego wieku ryb zasolenie jeszcze bardzo małe.
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #961 : Maj 12, 2011, 23:05:49 »

ducze a też mam 15 sztuk tych płaskich, mi się one bardzo podobają , za...... wyglądają jak płyną pełną grupką. Co do zielicha to tak, wszamią wszystko co zielone i da się wszamać, u mnie nawet anubiasa opyliły, chociaż podobno ryby go nie ruszają. Biotopowo może i nie będzie, chociaż nie wiem jakie biotopy zamieszkują płaskie i szczupaki, może podobne, ale ryby na pewno się nie pogryzą ,dlatego nie widzę problemu. Niedawno oglądałem program chyba polowanie na wodne potwory, ichtiolog dr Zeb Hogan nad rzeką Rio Roosevelt, zamoczył niedużą siatkę. I wyłowił 10 różnych, powtarzam różnych gatunków ryb z różnych rodzin, chyba nawet i rzędów. A tutaj jak ktoś ma więcej jak 3 gatunki to już jest zupa rybna bo mogą być dwa. Więc nie patrz na to.
Jak raz przystąpiły do tarła to pewnie przystąpią znowu. A kiedy ostatni raz podmieniałeś wodę przed gniazdem?

Yacek Be raz sypałem więcej około 20g na 10 l potem mniej może z 10g, sypie na oko, tak jak do swojego słonawo wodnego, jednak w obu przypadkach ryby żyły tylko kilka dni. Teraz mam je już prawie miesiąc i śmigają żwawo w słodkiej. Nie wiem jakie masz u siebie zasolenie, więc nie będę wyrokował czy przeżyje czy nie.
Kolcak nie podgryza babek ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Yacek Be
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #962 : Maj 12, 2011, 23:18:05 »

No to sporo całkiem, ja daję koło 3g na 7 litrów przy cotygodniowych podmianach, całościowe zasolenie jest jednak mniejsze gdyż całej wody to jeszcze nie wymieniłem.
Kolcobrzuch próbuje zjeść wszystko co w i wokół akwarium ale babek nie tyka. Z tego co się dowiedziałem na zagranicznych forach to takie połączenie jest względnie bezpieczne - ubarwienie babek ma odstraszać ewentualnych smakoszy. Mam nadzieję, że ze stigmatogobiusem (spotkałem się z nazwą babka plamkowana) też się dogada.
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #963 : Maj 13, 2011, 00:11:42 »

To dosyć prawdopodobne że takie ubarwienie jest odstraszające dla innych ryb. Jak przyjedzie nowy nabytek to podziel się obserwacjami.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #964 : Maj 13, 2011, 06:33:30 »

Też czytałem, że akurat te babki to jedyne zwierzaki tej wielkości, których ten kolec raczej nie rusza.

Drago, nie pamiętam, na pewno z 1,5 miesiąca. Ja ogólnie prowadziłem ten zbiornik jak książkowy low-tech a'la Diana Walstad, potem miałem okres kiedy zacząłem podmieniać regularnie, i ostatnio jakoś nie miałem nijak czasu na podmiany. Także było z 1,5 miesiąca po dostawie świeżej wody.

Co do biotopów to szczupaki są szeroko rozprzestrzenione, więc może i któreś z ich miejsc pobytu pokrywa się i z płaskobokowymi żerowiskami (oczywiście nie geograficznie). Miałem w planie trzymanie się brzegu dużej afrykańskiej rzeki, ale zarzucam ten plan. Płaskoboki już zarezerwowane, w przyszłym tygodniu odbiorę. Gość pisze, że jemu też wszamały anubiasy, więc u mnie będą miały przez dłuższy czas raj kulinarny Smiley Małe są (6-7 cm) więc zielska starczy im na bardzo długo.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #965 : Maj 14, 2011, 18:57:19 »

Drago może byś na swojej stronce opisał doświadczenia z piraniami. Zakładam,że  na pewno takowe posiadasz.
Ciekawy jestem czy są podobne do moich.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #966 : Maj 14, 2011, 20:28:26 »

ducze ja swoim mam zamiar nie podmieniać wody przez miesiąc, na razie trzeci tydzień niepodmieniana, no i tym żywcem chciałbym je podkarmić. Nie wiem tylko jak z tym czasem wyjdzie, potem podmianka 50 % zmieniony wylot z filtra i jestem ciekaw czy coś będzie się działo.
Jeżeli planowałeś trzymać się Afryki to z roślinożerców Distichodus, jest kilka gatunków chociaż nie są zbyt popularne. Lub jeżeli coś większego Citharinus chyba też jest typowo roślinożerny,chociaż na razie się na nie nie natknąłem a szkoda.
Małe są te płaskie, ale zdziwisz się w jakim tempie opylą te rośliny  Cheesy. Pokarm roślinny nie jest tak kaloryczny jak zwierzęcy, więc ryby roślinożerne jedzą dosyć sporo i poświęcają na jedzenie więcej czasu.

emperor moje doświadczenia z ''piraniami" opiewają tylko na Piaractus brachypomus, Xingu to ma doświadczenia. Ja czekam wciąż na swojego wyżła Serrasalmus elongatus, jednak nie ma na razie takich odmian barwnych jakie bym chciał. Strona wiem zaniedbana, straciłem wenę twórczą , dopadł mnie leniwiec, i brak ostatnio czasu, postaram się zmobilizować i coś naklepać. Szkoda tylko że nie ma chętnych do dzielenia się swoimi wynalazkami, a forum jest zareklamowane najlepiej jak mogłem.
Nigdy wcześniej się nie chwaliłeś że miałeś piranie, jaki gatunek lub gatunki miałeś ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #967 : Maj 14, 2011, 21:12:47 »

Drago, nikt nie pytał to nie pisałem. Poza tym tak jak napisałeś Xingu jest ekspertką od piranii.
Piranie miałem jakieś 12 lat temu. Od znajomych dostałem Serrasalmus nattereri jako serrasalmus elongatus Smiley Dzisiaj już  potrafię odróżnić wspomniane ryby.
W tamtych czasach moja wiedza nie była nazbyt rozległa stąd 6szt wylądowało w 240L. Skończyło się na tym, że zostały dwie i gdy osiągnęły spore rozmiary  trafiły do zaprzyjaźnionego akwarysty.
Zawsze zastanawiało mnie jedno stanowisko co poniektórych hodowców. Jeżeli ryby nie będą karmione surowym pokarmem to przez to staną się mniej "krwiożercze" Smiley
Jak dla mnie to totalna bzdura. Pokarm, pokarmem, instynktu się jednak nie zgłuszy. Menu mioich w 80% stanowiło surowe mięso i ryby.
Do dzisiaj fascynują mnie te ryby i może pod koniec roku stanie nareszcie baniak w którym zagości stadko tych wspaniałych ryb.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2011, 21:26:18 wysłane przez emperor » Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #968 : Maj 15, 2011, 14:33:03 »

Drago ja tez poluje na serrasalmus elongatus, jakiej odmiany barwnej szukasz ? Z ktorej rzeki ? Chodzi Ci o black mask ? Gdybyś gdzieś miał dostępne elongatusy to nawet chętnie bym od Ciebie odkupił bo u Artura ich nie mogę aktualnie dostać.
Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #969 : Maj 15, 2011, 20:53:44 »

Z której rzeki to nie mam pojęcia, ale tak albo czarna maska, albo z czerwonym gardełkiem

is.nuis.jp
chociaż taka też mi się podoba

menettai.exblog.jp
Poczekam jeszcze trochę i jeżeli nie będzie tych co chcę to wezmę to co jest.
A jak Twoja, masz dla niej towarzystwo ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #970 : Maj 15, 2011, 23:45:13 »

Z której rzeki to nie mam pojęcia, ale tak albo czarna maska, albo z czerwonym gardełkiem

is.nuis.jp
chociaż taka też mi się podoba

menettai.exblog.jp
Poczekam jeszcze trochę i jeżeli nie będzie tych co chcę to wezmę to co jest.
A jak Twoja, masz dla niej towarzystwo ?



Moja super, gryzie mnie co jakiś czas w palce jak się zajmuje akwarium, teraz np. mam mały palec w bandażu bo mi krew nie chce skrzepnąć Smiley Ale muszę powiedzieć, ze raczej nie jest bardzo aktywna, nie wykorzystuje całego zbiornika tylko jego cześć. W jej aktualnym akwarium wyląduje elongatus jak będzie wreszcie gdzieś dostępny ( i tutaj prośba do Ciebie, gdybyś mógł mnie jakoś uwzględnić zamawiając swojego, jeśli Artur nie będzie ich miał do tego czasu ). W mniejszym akwarium jej zrobię słabe oświetlenie i sporo kryjówek, może będzie lepiej Smiley
Co do towarzystwa to nie mam, po tym jak stwierdziłem, ze wyląduje w mniejszym akwarium to odpuściłem sobie towarzystwo dla niej, chce aby jednak miała bardzo komfortowo w tym mniejszym. Poza tym, trochę sobie to przemyślałem, bo skoro nie boi się zaatakować całej reki, to czemu miałaby nie gryźć innej ryby swojej wielkości.
Jakiś już czas temu, zrobiły jej się czerwonawe oczy, wyczytałem gdzieś, ze starsze osobniki mogą mieć czerwone oczy.
Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #971 : Maj 16, 2011, 07:03:17 »

Poza tym, trochę sobie to przemyślałem, bo skoro nie boi się zaatakować całej reki, to czemu miałaby nie gryźć innej ryby swojej wielkości.
Bo rękę przecież atakuje ze strachu, nie wie co to i przerażona instynktownie atakuje. Inną rybę powinna być w stanie realnie ocenić. Ale oczywiście co do innych ryb to gdybanie, mogłoby być różnie. A małe akwarium, w którym chcesz ją trzymać to jakie?
Zapisane

4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #972 : Maj 16, 2011, 09:16:42 »

112l, do czasu, aż przyjedzie 150x50 dla elongatusa, wtedy wroci do 300 litrow, chyba, ze zobacze, ze w 112 jest jej ok. Bo przysiegam wam, ze nie uzywa aktualnie tych 300 litrow ktore ma...

Co do tej reki i atakow ze strachu to chyba sie nie zgodze. Ja jej nie pcham tej reki na sile w jej kierunku, ona po prostu za kazdym razem ma na nia ochote gdy ja widzi w akwarium. Przeciez cofala by sie albo ratowala ucieczka, a ona startuje jak na zdobycz. Bo nie wiem, czy piranie maja terytoria, a to by wiele wyjasnialo.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2011, 16:00:25 wysłane przez 4tog » Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #973 : Maj 16, 2011, 18:41:39 »

4tog to znaczy mam dać Tobie znać jak Artur znajdzie elonga, czy mam zamówić dwie sztuki dla nas ?

ducze jak tam masz już płaskie u siebie?

Yacek Be masz babkę u siebie?

asagoth jako że same pytania to dla Cibie też mam zagadkę, co to za zaje........ babka ? Bo nie mogę sobie poradzić, może natknąłeś się gdzieś na nią przypadkiem.

http://aquaprojecttaiwan.blogspot.com/
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #974 : Maj 16, 2011, 22:45:59 »

Strzelał bym w okolice rodzaju Pseudapocryptes...Wink
Zapisane

Strony: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 86
  Drukuj  
 
Skocz do: