Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych
Strony: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 86
  Drukuj  
Autor Wątek: O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych  (Przeczytany 298078 razy)
BIG GAME
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #705 : Październik 21, 2010, 11:32:04 »

Znowu wypada mi podziękować :]

No właśnie nawet na aquascapeonline.com jest z tym zamieszanie. Serrasalmus spilopleura jest sprzedawana jako "Gold Piranha" a pod Ruby Red Spilo napisane jest "True Spilopleura" :] Ryba jest fantastyczna. Jeśli na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach to musi to być kosmos.

Kolejna ryba, która mnie urzeka to Serrasalmus Sanchezi. Wiesz może czy są dostępne w Europie?

Pozdrawiam. Jesteś prawdziwą kopalnią wiedzy :]
Zapisane
Xingu
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #706 : Październik 21, 2010, 17:55:02 »

Kolejna ryba, która mnie urzeka to Serrasalmus Sanchezi. Wiesz może czy są dostępne w Europie?

Pewnie, że bywają, w styczniu 2010 miało ją chyba w ofercie Aquarium Glaser a stamtąd ryby może Ci sprowadzić Artur Smiley Fajne u S. sanchezi jest to, że rośnie niewielka w porównaniu do innych piranii a do tego niektórzy trzymają ten gatunek w grupach (choć jest to dość ryzykowne).
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #707 : Październik 22, 2010, 08:26:45 »

Był tutaj taki temat o Kubusiu - właśnie sanchezi Smiley który to Kubuś się nie chciał z nikim zaprzyjaźnić Smiley

Hoplias przechodzi sam siebie - nie dość, że wygląda jak maciora to wczoraj zjadł 5 danio malabarskich w ciągu wieczora Smiley
2 od razu a potem 3 kolejne do 22giej. MIMO, że wcześniej zjadł 2 krewetki mrożone. Pływał wczoraj kwadratowy.

Zauważyłem jedną prawidłowość jeśli chodzi o zachowanie tego typu ryb - tyczy się to też żmijogłowów - po połknięciu dużej ofiary albo dużego kęsa, wyginają głowę i ogon do góry (robią z ciała takie płytkie U). Najprawdopodobniej jest to spowodowane długim ciałem (a przez to długim przewodem pokarmowym) i taki ruch sprzyja przesuwaniu się treści w kierunku brzucha.

Małżonka podeszła do akwarium i mówi - "ale bydlak"! Smiley
Rośnie w oczach... Niestety złapał za twarz wczoraj pawicę - szramę na czole ma małą Smiley Ale wyjdzie z tego Smiley
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #708 : Październik 23, 2010, 00:37:14 »

co u was bardziej szalalo w akwarium ? erythrinus czy ktoras z malych channek ?
Pozdrawiam Smiley
Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #709 : Październik 23, 2010, 09:30:37 »

Mała Chanka potrafiła dowalić w nocy delikatnie tęczowemu wilkowi, ale w dzień nie wypływała praktycznie spod korzenia.
Erythrinus pływał swobodnie i czasem ganiał brzeszczotka...
Zależy co masz na myśli. Acha i skakanie przechodzi z czasem, jak się zadomowi wilk to nie skacze. Hoplias też skoczył mi ze 3 razy w nowym akwarium, a potem już był lux.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
BIG GAME
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #710 : Październik 23, 2010, 14:18:39 »

Serrasalmus Rhombeus zarezerwowany :] Za 2-3 tyg. będzie pływał u mnie! Wrzucę jakieś fotki, jak znajdę kabel do telefonu.

Xingu mam kilka kolejnych pytań :]

1. Czy dobrym rozwiązaniem dla Rhoma będzie czarny żwir bazaltowy (4-6 mm). Ma dosyć ostre krawędzie. Ryba się nie pokaleczy?
2. Jakie rośliny polecasz? Nie będę przesadzał z obsadą, bo ryba nie jest już strachliwa. Podpływa normalnie do szyby i ściga mój palec :]

« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2010, 21:14:44 wysłane przez BIG GAME » Zapisane
Xingu
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #711 : Październik 23, 2010, 21:54:35 »

1. Czy dobrym rozwiązaniem dla Rhoma będzie czarny żwir bazaltowy (4-6 mm). Ma dosyć ostre krawędzie. Ryba się nie pokaleczy?
2. Jakie rośliny polecasz? Nie będę przesadzał z obsadą, bo ryba nie jest już strachliwa. Podpływa normalnie do szyby i ściga mój palec :]

A gdzie kupujesz tego S. rhombeusa, u Artura? Masz jakieś fotki albo znasz może miejsce połowu ryby? Pytam bo mam wolny zbiornik i też zastanawiam się nad S. rhombeusem Smiley Co do bazaltu to ostre krawędzie nie będą przeszkadzały (na Allegro można kupić nawet tanio fajny czarny piach barwiony żywicą, wygląda to nawet bardzo naturalnie, do pirani polecam bardziej piach jak żwir, ich sposób jedzenia generuje dużo drobin pokarmu w wodzie, które wpadają pomiędzy większe ziarna żwiru) ale zdaje się, że pisałeś iż nie lubisz ciemnych S. rhombeusów a na bazalcie Twoja ryba przybierze właśnie ciemny kolor. Co do roślin to polecam coś co usuwa dużo azotanów i forsforanów Wink, np. jakiś nurzaniec (Vallisneria), który przy okazji zacieni nieco powierzchnię zbiornika (dodam, że we wspomnianym czarnym piachu nurzaniec rośnie mi jak szalony w baniaku z L46) i doda "klimatu" Wink (ewentualnie Cryptocoryne aponogetifolia czy duże Echinodorusy).
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2010, 22:03:59 wysłane przez Xingu » Zapisane
BIG GAME
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #712 : Październik 23, 2010, 22:09:15 »

Kupuje w DiskusZoo. Nie wiem gdzie była odłowiona i myślę, że w sklepie też nikt tego nie wie. Ryba ma 10-12 cm, ma już czerwone oczy i ogólnie jest jasna (srebrno/złota w zależności od oświetlenia).

Jest prawie identyczna jak ta:


Dzięki za wskazówki. Kwestię piachu/żwiru jeszcze przemyślę.

Ogólnie cieszę się jak dziecko :]
Zapisane
Xingu
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #713 : Październik 24, 2010, 06:49:40 »

Kupuje w DiskusZoo. Nie wiem gdzie była odłowiona i myślę, że w sklepie też nikt tego nie wie. Ryba ma 10-12 cm, ma już czerwone oczy i ogólnie jest jasna (srebrno/złota w zależności od oświetlenia).

No to trafił Ci się prawdopodobnie S. rhombeus "Diamond" poławiany w Rio Xingu czyli jedna z moich ulubionych odmian Smiley Wnioskuję na podstawie Twojego opisu, filmiku i tego, że kupiłeś u Alka (a on sprowadza ryby m.in. z Amazon Exotic Import a tam w sierpniu mieli dostawę S. rhombeusów z Rio Xingu).
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #714 : Październik 24, 2010, 08:16:05 »

Faktycznie ten romek w Diskusie jest bardzo jasny, powiedziałbym że brzuch ma zółty nawet...
Pływa tam zdecydowanie dłuzej niż od sierpnia - zawsze do niego zaglądam jak jestem w Diskusie Wink

No więc wczoraj ugryzł mnie Hoplias Smiley
Całkiem mocno i całkiem boleśnie Wink Mam 3 ślady po zębach na palcu i leciała mi krew Smiley
Strach pomyśleć co będzie jak urośnie...
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
BIG GAME
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #715 : Październik 24, 2010, 08:23:28 »

W sumie to cieszy mnie to, że pływa tam już długo. Jest szansa, że nikt mi go nie buchnie sprzed nosa. Pan z Diskus nie chciał wziąć ode mnie nawet zaliczki.

Ryba podoba mi się baaardzo. To była miłość od pierwszego wejrzenia. :]

Dzisiaj jadę tam pokazać ją żonie i dzieciom - reakcja może być różna...
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #716 : Październik 24, 2010, 09:25:29 »

W Diskusie mówią na tego romka "śmietnik" Smiley
Wrzucają mu co jest stare, niehandlowe, padnięte albo blisko, a on wszystko wciąga Smiley

Fakt - pływa długo, ale ma mały zbiorniczek.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Xingu
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #717 : Październik 24, 2010, 10:22:23 »

W sumie to cieszy mnie to, że pływa tam już długo. Jest szansa, że nikt mi go nie buchnie sprzed nosa.

Właśnie znalazłam na forum www.pawiookie.pl post sprzed 2 lat gdzie ktoś opisuje, że zakupił S. rhombeusa z Rio Xingu właśnie u Alka w Diskusie, więc jeśli Twoja ryba też pływa tam aż tak długo to pewnie też jest to odmiana z Rio Xingu Smiley
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #718 : Październik 24, 2010, 12:04:10 »

To możliwe, bo pod koniec zeszłego roku już ten rombek tam pływał i z gadki wychodziło, że jest już jakiś czas.
Sam się zastanawiałem czy go nie wziąć. Płochliwy troszkę jest, ale pewnie się wyrobi do "romkowego" poziomu Smiley

Jeszcze jedna kwestia - czy serrasalmus sanchezi można hodować w czymś takim:
http://allegro.pl/akwarium-narozne-juwel-trigon-190-z-szafka-i1287647207.html
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2010, 12:12:18 wysłane przez bloniu » Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
BIG GAME
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #719 : Październik 24, 2010, 12:22:48 »

Jeszcze w wakacje na pewno tej ryby tam nie było. Bywam tam dość regularnie.
Zapisane
Strony: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 86
  Drukuj  
 
Skocz do: