Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 86
  Drukuj  
Autor Wątek: O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych  (Przeczytany 298068 razy)
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #375 : Czerwiec 10, 2010, 10:50:53 »

ducze wpisz sobie w google kąsacza dwuplamego Exodon paradoxus Smiley

Poza tym to tak naprawdę jest pirania.

Zdecydowanie przypomina zachowaniem piranie.

http://www.angelfire.com/biz/piranha038/exodon.html  looknij.
Sprawdź też na youtube, jest filmik, który pokazuje jak koleżka wrzuca kawałek wołowiny do akwarium, gdzie pływa z 50 młodych kąsaczy.

Inna sprawa, że piraniowate generalnie nie są majestatyczne, ale o tym pisałem wyżej.
Poza tym są agresywne, a mi zależy na rybie drapieżnej a nie agresywnej.

Polypterus w sensie na dno? W ogóle nie znam się na tych rybach...
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #376 : Czerwiec 10, 2010, 11:53:45 »

bloniu, przed szczupakami byłem zdecydowany na stado exodonów (już nawet z coleslawem się umawiałem co do nich - niestety cena stada 100 sztuk mnie przerosła) i wiem kto to są Wink większość piranii przecież jest majestatyczna, do tego płochliwa i raczej mało ruchliwa. A exodony pływają non stop, jak typowe ławicowe drobne kąsaczowate (tyle, że zęby mają ponadnormatywne Wink

Polypterus (bichir u angoli) właśnie na dno. Drago pisał o jakichś mniejszych odmianach chyba nawet w tym wątku.
Zapisane

bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #377 : Czerwiec 10, 2010, 12:31:22 »

No ale piranie mi zjedzą wszystko, poza tym 300l to mało jak na piranie, musiałbym trzymać osobnika pojedynczego - zostaje mi coś żyjącego w pojedynką, np. serrasalmus sanchezi (ciężko dostać) albo rhombeus (choć też nie wiem czy bańka nie za mała).
Ale to to pozjada mi resztę na sto procent.

Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #378 : Czerwiec 10, 2010, 13:53:50 »

Patrzac na swojego wilka spekulowałbym co do obszaru jaki zajmuje w akwarium, bo plywa po calym akwarium bez zadnego widocznego zawstydzenia Smiley
I słuchajcie, zeżarł gupika jak bylem na zajęciach Smiley (Chyba, ze cwany pokarm schował sie gdzies, gdzie go nie moge zobaczyć, a wilk ma okrągły brzuch teraz wiec raczej mam racje)
Co do swiatla, to rzeczywiście woli przyćmione światło, tak przynajmniej wynika z dotychczasowych obserwacji Smiley Zastanawiam sie, czy by nie przybrudzić świetlówek farba aby zaciemnić trochę zbiornik, a jednocześnie dać szanse rozwoju roślinom.

Z reszta... podchodźcie z dystansem do tego co pisze bo pisze wszystko na ''zajawce'' gdyż mam go od niedawna, pewnie dopiero za jakiś czas będę patrzyl na niego obiektywnym okiem Smiley

bloniu, rhom do 300 litrow to zdecydowanie za duza ryba, i nie pisze tego z zawiści(jak to ma czesto miejsce na forach akwarystycznych) po prostu troche sie nimi interesuje i polecaja dla niego zbiorniki o dlugosci 2 metrow :| Wiec masz racje Smiley

btw. myslicie, ze konieczne jest napowietrzanie dla erythrinusa ? Bo nie wiem nawet czy on oddycha powietrzem rozpuszczonym w wodzie czy atmosferycznym, bo jak uruchamiam pompke natleniajaca to basior strasznie sie denerwuje, juz nawet z 3 razy uderzył w pokrywe...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2010, 14:59:10 wysłane przez 4tog » Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #379 : Czerwiec 10, 2010, 16:22:21 »

Jak ma bebzon większy to wciągnął Cheesy
Dlatego najlepiej przegłodzić, a potem wpuszczać.
Drapieżnik w ogóle lepiej się rozwija jak dostaje szamanie co 2-3 dni ale do syta. Tak jak w naturze. Poluje, napakuje się pod korek i potem spokój Smiley

To ja wezmę dwa wilki, jakiegoś małego polypterusa i harem szczupaczków.

Jaki ten polypterus mógłby być z tego co jest w zasięgu ręki (ecoleslawa) Cheesy

PS. Mój wilk już jedzie. Będzie u mnie 21:24 Cheesy
Ojciec dziecku, mąż żonie, ale zajaffke sam czuję Cheesy
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2010, 17:02:29 wysłane przez bloniu » Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #380 : Czerwiec 10, 2010, 19:11:18 »

Ja chcę takiego suma Grin



Drago  i inne mistrzunie, zapodajcie jakieś info..
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #381 : Czerwiec 10, 2010, 19:18:41 »


A jak Ci się trafi taki egzemplarz?  Cheesy
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #382 : Czerwiec 10, 2010, 21:18:08 »

To tak jak ja karmię córkę.
No zjedz, AAAM!

Hehe...
Właśnie odebrałem z Dworca Erythrinusa.
Wprowadzam go na początek do 70l.
We wrześniu robi wbitkę do 300l (a może i ciut więcej).

Jutro dam fotki.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #383 : Czerwiec 10, 2010, 22:34:09 »

Gratuluje bloniu Smiley

Moj pierwszy raz zobaczyl jak sie zapala swiatlo w pokrywie, bo przez przypadek w automacie zle ustawilem i uslyszalem tylko ''BUM'' o pokrywe jak sie przestraszył Smiley
Czekam na zdjecia, bede wiedzial czy dostales ladniejszego Smiley


Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #384 : Czerwiec 11, 2010, 07:51:17 »

Moj pierwszy raz zobaczyl jak sie zapala swiatlo w pokrywie, bo przez przypadek w automacie zle ustawilem i uslyszalem tylko ''BUM'' o pokrywe jak sie przestraszył Smiley
Moje szczupaki czasem dostają taką fazę żeby polować na narybek, który ostał się po gupolach i molkach, że siatka nad baniakiem fruwa (dobre 10-15cm nad lustrem wody) a ściana albo podłoga potrafią być naprawdę solidnie mokre Smiley

Tak na marginesie to mikrusy mają gdzieś szczupole Wink pływają wszędzie nie przejmując się niczym Wink i na oko ich w ogóle nie ubywa Smiley dla hepsetusów to chyba bardziej rozrywka niż poważny cel.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 07:54:20 wysłane przez ducze » Zapisane

4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #385 : Czerwiec 11, 2010, 16:18:41 »

Czy ktos z was sie orientuje co ile karmic 12 cm Erythrinusa ? Pokarm to zywe rybki dlugosci od 1.5 do 3 cm.
W czwartek dostal 3 gupiki dlugosci 2-3 cm, kiedy powinienem go znowu nakarmic ? (brzuch w czwartek mial wypchany jak balonem, ale juz dzisiaj wyglada bardziej plasko)


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 16:27:44 wysłane przez 4tog » Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #386 : Czerwiec 11, 2010, 17:38:50 »

Ja mam prawie całą taflę pokrytą roślinami wodnymi, więc u mnie nie świruje przy zapalaniu światła.

Ja na Twoim miejsc dał bym kolejną porcję gupoli w nocy w niedzielę.

Ja swojemy wrzuciłem 3 brzanki różowe i po nocy jednej już nie ma Cheesy
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #387 : Czerwiec 11, 2010, 23:19:14 »

Ciekawi mnie to, ze w nocy trzyma sie zaraz pod powierzchnia wody (zaraz pod nawodnym zielskiem) i wypatruje czegos do zarcia, musza miec bardzo dobry wzrok  Wink
Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #388 : Czerwiec 12, 2010, 08:24:11 »

No gdzieś był filmik jak erythrinusy napierały padlinę w nocy Smiley

Mój się nareszczcie zaktywizował, pływa po całym akwarium, ale martwi mnie jedna sprawa - strasznie ciepło jest. Woda w akwrium ma 29-30stopni. Grzałkę wyłączyłem ale to nic nie daje w taki upał. Woda również paruje. Dolałem dzisiaj zimniejszej z aquasafe. Ale to w taką pogodą nic nie daje.
Co mogę zrobić? Może wrzucę basiorowi puszkę piwa z lodówki Cheesy? Śmieszne, ale w gruncie rzeczy poważnie pytam.

Basior ma wymagania temperaturowe 22-26 i u mnie dzisiaj skacze i uderza w pokrywę. Może dlatego, że zwiększyłem przepustowość filtra i ustawiłem go tak, aby poruszał większą częścią tafli wody (natlenianie), a może jest mu za gorąco.

Poradźcie cuś...

Obawiam się też braku tlenu chociaż na stronie:
http://www.seriouslyfish.com/profile.php?genus=Erythrinus&species=erythrinus&id=997
Napisano:
All the variants have a modified swim bladder that acts as an accessory breathing organ, allowing the fish to survive in oxygen-deficient and stagnant waters. It's also been known to travel over land for short distances to new habitats when seasonal waters begin to dry up.

Czyli, że i wilczur potrafi śmignąć od kałuży do kałuży, bo ma zmodyfikowany pęcherz pławny by przetrwać w środowisku deficytu w tlen - tak w skrócie.


U mnie zaczął też pływać poniżej krztoli powierzchniowych.
Poza tym ma postrzępioną płetwę ogonową- na zdjęciach jedne mają a inne nie...
4tog jak jest u Ciebie?

Sorki Drago, że nasz temat ostatnio tu króluje, ale też mam poczucie, że jest to rzadki gatunek, a nasze realacje z początków hodowli, które wrzucamy "na gorąco" w jakiś sposób są wartościowe dla tego tematu Wink

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2010, 08:32:10 wysłane przez bloniu » Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #389 : Czerwiec 12, 2010, 10:27:20 »

U mnie również ma postrzępioną pletwę ogonowa (a nawet po nocy pojawiło się uszkodzenie na grzbietowej).
Co do temperatury, to u mnie to samo... 29-30 :| Ale ryba się dobrze czuje, już przestała nawet w pokrywę uderzać bo się przyzwyczaiła do sprzętu w akwarium Smiley Martwi mnie tylko, uszkodzenie pyska po ostatnim polowaniu, ale to pewnie nic strasznego Smiley

Ja na swoje akwarium ustawiłem wczoraj wiatrak, zobaczymy, może to coś da. A co myślicie o wentylatorze z komputera ? Aby wbudować taki w pokrywę ?

Drago, miales kiedys Hoplias malabaricusa/Hoplias aimara albo cos z rodziny hoplierythrinidae ?
Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 86
  Drukuj  
 
Skocz do: