Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
  Drukuj  
Autor Wątek: Mutari28 - 375 l towarzyskie  (Przeczytany 36549 razy)
Mutari28
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 341



« Odpowiedz #15 : Grudzień 21, 2008, 15:19:14 »

Popieram, czym człowiek więcej czyta, tym więcej wie. Tylko czytanie ze zrozumieniem  Grin Grin. Niektórzy przeczytają kilka zdań i uważają, że już wszystko wiedzą. Przeczytawszy parę wypowiedzi na forum odnoszę takie wrażenie.
Zapisane

Moje 375 litrów http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=19435.0

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Pozdro
Marcin
Neonek23
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 139


« Odpowiedz #16 : Grudzień 21, 2008, 16:03:51 »

Weś.... Te kosiarki zaraz ci wszystkie rosliny zjedzą.... Tyle ich to nie przesada.
Zapisane
Mutari28
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 341



« Odpowiedz #17 : Grudzień 21, 2008, 16:13:24 »

Weś.... Te kosiarki zaraz ci wszystkie rosliny zjedzą.... Tyle ich to nie przesada.

Hehe, przesada  Grin, na taki litraż jaki mam, weź przestań. One przeważnie czyhają na żywy lub suchy pokarm, niż grasowanie na roślinach  Cheesy Cheesy
Zapisane

Moje 375 litrów http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=19435.0

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Pozdro
Marcin
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #18 : Grudzień 21, 2008, 16:38:54 »

Nie byla bym taka pewna co do tych kosiarek, kiedys mialam molki w swoim og, karmilam je dobrze roznymi roslinnymi (nie tylko) ale i tak pozjadaly mi caly mech (za kare dostaly eksmisje)
Zapisane

KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« Odpowiedz #19 : Grudzień 21, 2008, 17:48:01 »

Akwarium stanowi ogromne pole do popisu i na pewno będzie super jak wszystkie roślinki urosną.
Tylko coś masz dużo tych rybek przydennych: zbrojniki, giętkoząb, mułojad. Taki mały mix koktajlowy Wink
Co do kosiarek, nie obawiaj się, tylko kup nieco twardsze rośliny, albo takie z szerokimi liśćmi - wtedy kosiarki raczej będą je musiały objadać  z glonów niż wcinać je same. Co do mchu to się zgadzam, wykoszą wszystkie listki i zostaną puste gałązki jak u mnie. Ale i tak dobrze to wygląda.

Ten mułojad może stanowić problem dla roślin z małą bryłą korzeniową, lubi się czasem cały zagrzebywać w dnie i wykopywać rośliny a czasem uszkadza korzenie!

Nie czepiajcie się, że chce skalary skarmiać świeżym narybkiem. Niby to takie ciut brutalne ale na pewno naturalne.
Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
Mutari28
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 341



« Odpowiedz #20 : Grudzień 21, 2008, 17:57:06 »

Akwarium stanowi ogromne pole do popisu i na pewno będzie super jak wszystkie roślinki urosną.
Tylko coś masz dużo tych rybek przydennych: zbrojniki, giętkoząb, mułojad. Taki mały mix koktajlowy Wink
Co do kosiarek, nie obawiaj się, tylko kup nieco twardsze rośliny, albo takie z szerokimi liśćmi - wtedy kosiarki raczej będą je musiały objadać  z glonów niż wcinać je same. Co do mchu to się zgadzam, wykoszą wszystkie listki i zostaną puste gałązki jak u mnie. Ale i tak dobrze to wygląda.

Ten mułojad może stanowić problem dla roślin z małą bryłą korzeniową, lubi się czasem cały zagrzebywać w dnie i wykopywać rośliny a czasem uszkadza korzenie!

Nie czepiajcie się, że chce skalary skarmiać świeżym narybkiem. Niby to takie ciut brutalne ale na pewno naturalne.

Przydennych może i mam sporo, ale kiryski bardzo mi się podobają, mułojady mam tylko trzy i żeby się zakopywały, to widziałem tylko raz, jak robiłem restart akwa. Giętkoząb cały czas jest  w ukryciu, wychodzi tylko na karmienie. Co do roślin, to mam zamiar kupić u Kasandry, tylko chyba po Nowym Roku. Teraz jest za późno, święta i takie tam.
Co sądzisz o tym KSnake, czy mogę dokupić jeszcze ze 3 skalary czy tylko 2. Czy dać sobie spokój.
Jeśli chodzi o mech, to mam problem, bo właśnie chciałem go kupić, aby obłożyć korzenie. Skoro go zeżrą, to co mi polecacie?? Pozbyć sie kosiarek, czy przytwierdzić do korzeni jakieś inne rośliny??
Zapisane

Moje 375 litrów http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=19435.0

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Pozdro
Marcin
KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« Odpowiedz #21 : Grudzień 21, 2008, 18:43:44 »

No cóż, na skalarach się nie znam, więc nie wiem czy Ci dobrze podpowiem, ale na taki litraż wydaje mi się, że mogą być 4-5 dobranych par.
Żaglowiec skalary to jest gatunek sam w sobie i występuje w różnych odmianach barwnych, jego naturalne zabarwienie, niemal już nie spotykane (przynajmniej przeze mnie) to srebrny w czarne pionowe pasy w liczbie sztuk bodaj 2-3. Więc nie musisz się jak widać martwić o gatunek i wybierasz ryby które Ci się spodobają.

Co do mułojadów, może się nie zakopują bo masz zbyt gruby dla nich żwirek - nie piszesz jaki masz. A one WYMAGAJĄ piasku lub żwiru coś około 0,3-1,5mm, i to potrzebują to akurat nie tak, że może ale nie musi. Lubią się w nim chować kiedy są zestresowane i żerować kiedy na wierzchu jest zbyt mało pożywienia.

http://www.superakwarium.pl/mulojad-id571.html


Zamiast mchu, do obsadzenia korzeni, to może jakieś anubiasy - są liściaste i szczelnie nie pokryją całej powierzchni ale mimo tego też prezentują się bardzo ciekawie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2008, 18:47:30 wysłane przez KSnake » Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
Mutari28
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 341



« Odpowiedz #22 : Grudzień 21, 2008, 21:10:54 »

No w końcu jestem w domu "po pracy" Cheesy
Chciałem zrobić fotkę mojego giętkoząba...., i tak czekałem i czekałem, aż tu zauważyłem, że coś się dzieję w kokosie pod korzeniem. A tu proszę, para zbrojników razem. Może w końcu doczekam się młodych, ponieważ jeszcze nigdy nie doczekałem się młodych, ani żadnych zalotów. Jednak samica "póściła" się nie z tym samcem, z którym chciałem. Myślałem, że będą po albinosie, a tu jednak, z najstarszym samcem, ale czarnym Sad.

Ale wkleję fotki mojego smoka z wąsami.


A tu samieć zbrojnika albinos, który nie zaiponował pani  Cheesy


Co do skalarów, to dokupię jeszcze ze 3, tylko innego odcienia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2008, 21:12:53 wysłane przez Mutari28 » Zapisane

Moje 375 litrów http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=19435.0

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Pozdro
Marcin
zegarsky91
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 325



« Odpowiedz #23 : Grudzień 21, 2008, 23:19:16 »

mhh aqua ogólnie jest niezłe nawet tylko roslin dokoptuj i będzie zajebiaszczo ;]
Zapisane

Mutari28
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 341



« Odpowiedz #24 : Grudzień 22, 2008, 17:59:03 »

Przed roślinami chce przerobić oświetlenie. Jest za słabe. Później zajmę się dokupywaniem  roślin. Jak się uporam to zapodam fotki.

No w końcu udało mi się zrobić fotke giętkoząbom. Oto one.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 09:31:38 wysłane przez Mutari28 » Zapisane

Moje 375 litrów http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=19435.0

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Pozdro
Marcin
Mutari28
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 341



« Odpowiedz #25 : Grudzień 23, 2008, 21:56:46 »

Siemanko ludziska, dodałem dwie fotki w pierszym poście i w ostatnim. W pierwszym są to foty akwa przy zmienionym oświetlenu, jest chyba różnica. Natomiast w poście ostatnim fotki dla Giny2006, giętkoząba, które jej obiecałem. Teraz skoro już się uporałem z oświetleniem, mogę się zabierać za rośliny i jakis nawóz.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 22:04:09 wysłane przez Mutari28 » Zapisane

Moje 375 litrów http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=19435.0

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Pozdro
Marcin
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #26 : Grudzień 24, 2008, 08:36:33 »

DZIEKI
Zapisane

Mutari28
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 341



« Odpowiedz #27 : Grudzień 24, 2008, 16:31:05 »

Siamanko, zrobiłem małe przmeblowanie w pierwszym poście (chodzi o fotki). Wymieniłem oświetlenie i dokupiłem trochę roślin. Zamówiełem też sporo innych, więc powinno być "ok".
Zapisane

Moje 375 litrów http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=19435.0

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Pozdro
Marcin
speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #28 : Grudzień 24, 2008, 22:02:11 »

Bardzo fajne akwarium widzę że prowadzisz je w dobrym kierunku ja bym nic w nim nie zmieniał - no może tylko posadziłbym kilka zwartek za tym dużym korzeniem po lewej. Po tym jak nurzaniec po prawej rozrośnie Ci się układaj jego liście w kierunku lewej ściany akwarium da to skalarom zaciemnienie w którym lubią przebywać.
Przy takiej ilości skalarów po osiągnięciu przez nie dojrzałości będziesz obserwował częste walki ale nie martw się tym to normalka. Raczej nie licz na to że bez odławiania ikry rodzice odchowają młode bo inne ryby skutecznie im w tym przeszkodzą ale za to nic się nie zmarnuje bo ikra skalarów jest też doskonałym naturalnym pokarmem. Co do mieczyków, gupików czy molinezji to super że je masz - ich narybek to najlepszy pokarm dla skalarów i nie zapomnij karmić ich ochotką Wink Przyrost skalarów w ciągu 6 miesięcy jest naprawdę spory. Raczej nie polecam karmić ich pokarmem w płatkach bo będą go wypluwały i rozdrabniały na pył brudzący wodę. Najlepiej podawaj supervit granulat na przemian z spiruliną granulatem. Używając tych pokarmów nie będziesz zasyfiał wody bo ten pokarm nie rozpuszcza się. Pamiętaj że ryba walcząca z pokarmem czyli taka co musi go rozrywać czy zgniatać będzie w lepszej kondycji niż taka która tylko po prostu połyka płatki a i żerowanie będzie się odbywało w ciekawszy sposób bo będziesz mógł np. zaobserwować spryt i szybkość molinezji, bezwzględność i zarazem obojętność u zbrojników a skalary będą zdecydowanie bardziej zadowolone połykając kęsy w postaci prążków niż papki płatkowanej. No to tyle o karmieniu z tego co sam mogłem zaobserwować może skorzystasz albo i nie – Twoja sprawa Wink
Proponuję nic nie grzebać i czekać na rozrost roślin a będzie super baniaczek Wink
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2008, 22:33:27 wysłane przez speedeecat » Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #29 : Grudzień 25, 2008, 11:28:33 »

speedeecat - fajny wywod o karmieniu  Good !
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
  Drukuj  
 
Skocz do: