Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « pietach-110 l - Malawi (początkujący)-nowe foto -27 luty 2009
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: pietach-110 l - Malawi (początkujący)-nowe foto -27 luty 2009  (Przeczytany 7467 razy)
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #15 : Luty 11, 2009, 14:53:31 »

Fakt, proste to nie jest ale mega trudne też nie.
No nie uda mi się zrobić sumpa, który stoi w szafce pod spodem, nie mam wywierconych otworów w akwarium.
Raczej będzie to stało z boku na zasadzie naczyń połączonych.
U-rurka będzie zasysać wodę do filtra a po przepłynięciu przez media filtracyjne pompka będzie tłoczyć wode do akwarium.
W razie zatkania u-rurki nie zaleje mi mieszkania tylko w filtrze spadnie poziom wody tyle ile bedzie zanurzona pompa.

Będą 3-4 komory - czym je wypełnić ?
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #16 : Luty 11, 2009, 15:11:42 »

niech ci będzie. przeczytaj to:
http://www.dwuakwarium.eu/index.htm
Zapisane

mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #17 : Luty 11, 2009, 16:45:15 »



Cytuj
Sądząc jednak z wypowiedzi pietacha, to widzę iż to świadomy akwarysta, mimo iż twierdzi, że jest początkujący  Także jestem pewien, że stworzy odpowiednie warunki dla pyszczaków.
Początkujący w sensie bardziej profesjonalnego podejścia - kiedyś miałem mały zbiornik, coś tam rosło, pływało i nie padało a w tamtych czasam nie wielu słyszało co to cykl azotowy, RO.
Istniał tylko niebieski odkażalnik uniwersalny, pompki "brzęczyki" i filtry tylko gąbkowe ze szklaną rurką.
Teraz postaram się zrobić to bardziej profesjonalnie choć wiem że to długaaaaaaaaaa droga przedemną.

Ważne, że masz tę świadomość, a to naprawdę sporo...
Zapisane
rzymek1995
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 432



« Odpowiedz #18 : Luty 11, 2009, 20:12:04 »

wszystko co do pojemności, powierzchni dna zostało juz powiedziane.

a co do obsady - moja propozycja: labidochromis caeruleus 1+ 5. więcej nie wejdzie, to właśnie taki "kompromis"

To jest jedyna opsada pasujaca do tego litrazu sam taka posiadam, dołurz skałek. Wink
Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #19 : Luty 13, 2009, 20:08:07 »

Akwarium ładnie dojrzewa, woda już jest prawie idealnie przejrzysta, rośliny puszczają nowe liście.
Co do ryb to będą "yellowki" - w miare spokojne i nie duże - będzie 1+4.
Czy mogą razem z tymi pyszczakami mieszkać ze 2 zbrojniki niebieskie ??
Póki nie ma jeszcze ryb to chyba wskazane jest nawożenie roślin, żeby nie padły ??
Ryby będą gdzieś tak za 3-4 tygodnie
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #20 : Luty 13, 2009, 23:37:04 »

ta roślina o nazwie "nie nurzaniec" to chyba ophiogon. raczej na dluższą metę nie wydoli.

akurat zwartkom i żabienicom mozesz zaserwować nawóz do podłoża. ale to wtedy gdy nie uciągną i będziesz widział objawy niedoborow..

nawożenie do toni wody w baniakach tego typu jest uzasadnione tylko i wyłacznie wtedy gdy chcesz stymylowqac rozwój pewnych glonów w taki sposób by uniknąc inwazji innych. zwykle najbardziej pożądane są krasnorosty a najmniej cyjanobakterie. i tak na prawdę  "na zapas" nie ma co kombinowac bo można przedobrzyc. jak nie się nie będzie działo nie dodawaj nawozów. musisz utrzymywac fosfor na minimalnym możliwym poziomie. dopiero gdy zauważysz rozwój glonów dla ciebie niepożadanych  musisz podjąć decyzję czy walczyc z wswzytkimi mozliwymi glonami wszelkimi sposobami czy stymulowac wzrost tych bardziej "estetycznych" kosztem niepożądanych. ale to jest najwyższa szkoła jazdy. o wiele trudniejsza niż w akwarium roślinnym. 
Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #21 : Luty 14, 2009, 10:20:34 »

Cytuj
akurat zwartkom i żabienicom mozesz zaserwować nawóz do podłoża. ale to wtedy gdy nie uciągną i będziesz widział objawy niedoborow

Jak zalałem zbiornik i później sadziłem rośliny (9 luty) to kupiłem 2 tabletki (nawóż) i w okolice każdej rośliny wcisnąłem w podłoże po pół tabletki oraz w narozniku gdzie planowałem sadzić rosliny dałem na sam spód wworeczek biogruntu.
Efekt jest taki, że anubias już puszcza 3 liść a w środku między łodygami pojawia sie zalążek czwartego.
Tylko nie wiem czy to dobrze czy źle ale te nowe liście są bartdziej barwy brązowej niż pierwotne liscie zielone - ale normalnie rosną w oczach - wieczorek kawałek zalążka a rano rowiniety liść już !!
Cryptocoryna tez ruszyła ale dużo wolniej.

W pierwszym poście aktualizacja
17 luty 2009
 
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2009, 11:03:19 wysłane przez pietach » Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #22 : Luty 17, 2009, 19:53:40 »

Do moderatora:
Po usunięciu wpisy po środku prosze o scalenie wpisów lub usunięcie tego.


W pierwszym poście aktualizacja
17 luty 2009
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2009, 11:06:31 wysłane przez pietach » Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #23 : Luty 17, 2009, 20:29:24 »

Malutkie rybki są słodkie Smiley ..takie zbrojniczki to niby idealne kopie rodziców, a jednak coś dodatkowego, rozczulającego w sobie mają. Reszta obsady kiedy dołączy?
Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #24 : Luty 17, 2009, 20:41:53 »

Cytuj
Reszta obsady kiedy dołączy?
Mysle że za jakies 2 tygodnie.
W piątek sprzedawca ze sklepu będzie na giełdzie, ma sie zorientowac o dostepność i cenę więc jak wszystko będzie OK to w nastepny piatek pojedzie juz na giełde z moim zamówieniem.
W międzyczasie postaram sie dołozyc jeszcze troche kamieni.

« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2009, 22:21:49 wysłane przez pietach » Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #25 : Luty 27, 2009, 22:21:13 »

W pierwszym poście aktualizacja.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: