Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Wszystko ok, a i tak nie rosna :(  (Przeczytany 10574 razy)
thomaschicago
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #45 : Grudzień 27, 2008, 21:46:15 »

witam,no tak wpadlem tu z pytaniami krotko mowiac z biegu nie czytajac regulaminu za co przepraszam ,a wiec tak
akwarium jest dokladnie 65 litrow oswietlenie to  dwie swietlowki po 20 watt i generalnie to swieca sie przez caly dzien wylaczajac tylko w nocy. co chodzi o jakie kolwiek nawozy to nie stosuje poniewasz  niektorzy stwierdzili ze byc moze zaduzo chemi i dlatego nie rosna.jesli chodzi o parametry wody to nigdy tego nie sprawdzalem wiec niewiem jakie sa.wody raczej nie podmieniam poniewaz jest ona bardzo czysta i nie wymaga jakich kolwiek podmian,ale dzisiaj dokupilem  zwir oraz bede zmienial wode i uzupelnie akwarium w polowie woda destylowana ale czy to pomoze?a jesli chodzi o problem roslin to z regoly sa to wszystkie rosliny jakie wloze one poprostu karlowacieja,duze liscie opadaja  i tyle .dzisiaj po zmianach wloze kilka roslin zobaczymy czy to cos da. w tej chwili mam dostepny preparat zawierajasy zestaw soli mineralnych z azotem i fosforem.myslicie ze powinienem stosowac jaka kolwiek chemie?
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #46 : Grudzień 27, 2008, 21:50:26 »

Podmieniaj wode przedewszystkim - rosliny Twoje nie maja dostepu do swieżych pierwiastków wykorzyustuja wszystko i...
Zapisane

owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #47 : Grudzień 27, 2008, 22:08:56 »

Przypuszczam ,ze akurat N to im nie brakuje a wrecz odwrotnie i tu jest problem
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #48 : Grudzień 27, 2008, 22:13:38 »

Czy ja pisze coś o N ? Nie samym N roslina żyje...
Zapisane

owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #49 : Grudzień 27, 2008, 22:15:55 »

Ala nie Ty . Tomaschicago pisze ,ze kupil sole z azotem i fosforem . Wściekły
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #50 : Grudzień 27, 2008, 22:17:12 »

o rany puźna pora nie doczytałam chyba ... azot i fosfor to to czego przy braku podmian musi być nadto..
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #51 : Grudzień 27, 2008, 22:27:14 »

witam,no tak wpadlem tu z pytaniami krotko mowiac z biegu nie czytajac regulaminu za co przepraszam

niestety jednak zeby uzyskac jakakolwiek odpowiedz musisz dokladnie podac :
Kilka wskazówek jakie informacje powinny być podane:

- rodzaj i moc oswietlenia     ( żarówki, świetlówki, hologeny itd, czas oświetlania )
- pojemność akwarium
- nawożenie     ( jaki nawóz: w płynie, tabletki, CO2 itd, częstotliwość podawania i ilość )
- parametry wody     ( pomocne będą wskazania NO3-azotany, PO4-fosforany, pH-odczyn, TWO-twardość ogólna, TWW-twardość węglanowa )
- ilość i częstotliwość podmian wody
- jakich roślin dotyczy problem

Posty, w których nie będzie podanych podstawowych danych o akwarium bedą blokowane, a następnie usuwane ( po 24 godzinach ).
Na prośbę użytkownika, wątek może zostać odblokowany, wystarczy wysłać wiadomość na forum (opcja PW) lub e-mail do moderatora tego działu.
 
Bez tego nikt Ci nie pomoze - niestety tu nie ma jeszce jasnowidzow
 
Zapisane

thomaschicago
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #52 : Grudzień 27, 2008, 23:16:59 »

jesli chodzi o te sole i fosfor to ja w zadnym wypadku juz tego nie stosuje poprostu napisalem to co mialem kiedys to stosowalem ale to tez nie dalo rezultatu,dzisiaj wymieniam wode i dodaje rosliny zobaczymy co z tego wyniknie,a powiedzcie mi jak dlugo musi stac woda zebym mogl wposcic do niej ryby?dzisiaj daje pol na pol tzn pol zwyklej wody a pol destylowanej i myslicie ze trzeba dawac jakies srodki jeszcze to zmiekczenia wody?
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #53 : Grudzień 27, 2008, 23:25:39 »

Thomaschicago . Jak mam Ci odpowiedziec na to pytanie , skoro nie znam twardosci Twojej kranowy Huh
Kranowa powinna odstac przez noc na przyklad ok.12-24 godziny . Jezeli chcesz szybciej to mozesz dodawac jakiegos uzdatniacza np. sera aquatan w malych ilosciach .Aby akwa dobrze funkcjonowalo nalezy podmieniac co tydzien lub dwa od 10 do 30 procent wody .Dobrze ,ze masz dostep do destylowanej .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2008, 23:28:34 wysłane przez owlman » Zapisane
thomaschicago
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #54 : Grudzień 28, 2008, 00:26:45 »

dzieki za podpowiedz szczerze powiedziawszy to sam niewiem jaka jest twardosc mojej kranowy ale jak znam zycie to pewnie jest az zaaaa.....teraz bede podmienial wode co jakis czas tak jak mowisz, moze to cos polepszy, a co chodzi o destylowana to wiesz jest ona ogolnie dostepna w tutejszych sklepach w cenie 1$za galon wzialem dzisiaj 10 galonow coz troche byli zdziwieni przy kasie ale czego sie nie robi dla  .....pozdrawiam i dzieki  raz jeszcze.
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #55 : Grudzień 28, 2008, 08:47:57 »

Znajac Amerykancow to posadza Cie o terroryzm /taka ilosc wody destylowanej/  Grin
Jezeli twoja kranowa jest twarda to 50/50 z destylowana .Choc z ekonomicznego punktu widzenia jak i potrzeby transportu lepiej zainwestowac w filtr RO .
No i wspominane testy parametrow wody - warto .Mozesz zaniesc troche wody z akwarium do sklepu , tam zrobia to za pare centow.Kranovit rowniez.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2008, 08:50:17 wysłane przez owlman » Zapisane
thomaschicago
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #56 : Grudzień 28, 2008, 17:00:59 »

moze nie bedzie tak zle ,a powiedz mi jeszcze jak jest z tym oswietleniem jak dlugo powinno sie swiecic,przypominam ze mam dwie swietlowki 20 watowe i swieca sie one caly dzien ,ale szybko pojawiaja sie glony.
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #57 : Grudzień 28, 2008, 17:33:42 »

Oswietlenie az za dobre . Swiec z przerwa na lunch : np. od 7 do 12 i od 15 do 22 .Ogolnie okolo 10 12 h/dzien . Glony tego nie lubia a roslinom to nie przeszkadza . Oczywiscie to nie rozwiaze problemow glonowych , bowiem jest wiele czynnikow , ktore im pomagaja ; i tu sie klaniaja wspominane juz parametry wody i nie tylko . Wszystko musi grac .Ph Kh Gh Po4 No3 itd. ruch wody , napowietrzanie , filtracja itp .
Zapisane
thomaschicago
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #58 : Grudzień 28, 2008, 17:38:22 »

glony az tak wielkiego problemu nie robia,jakos z tym daje rade,najwazniejsze to sa rosliny,poczekamy zobaczymy co dalej bedzie sie dzialo.dzieki za pomoc.i do uslyszenia
Zapisane
Lesiuuu
Zainteresowany
**
Wiadomości: 89


« Odpowiedz #59 : Grudzień 29, 2008, 22:01:00 »

Witam !
Przedstawiam aktualna sytuacje w akwarium
Akwarium strasznie pokryte okrzemkami powoli zaczynaja sie zadomawiac sinice
Jutro dokladam jeszcze jedna swietlowke CZyli bedzie teraz 4x18w
Kupilem 4 otoski mam nadzieje ze pomoga :]
No3 zbilem to 5mg/l
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
 
Skocz do: