Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Chora bocja wspaniała, robią się jej dziury, POMOCY!!!
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Chora bocja wspaniała, robią się jej dziury, POMOCY!!!  (Przeczytany 2036 razy)
5zymon
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Grudzień 09, 2008, 00:57:40 »

Witam

Mam gigantyczny problem z moją bocją. Od paru dni , zauważyłem u niej dziwne rany. Bocje cięzko wypatrzeć, bo przez wiekszośc czasu się chowają. Ta jednak zwrócila moja uwage. Lacznie mam 4 bocje, dwie mniejszei,  dwie duze. Problem jest z jedna z tyhc wiekszych.

Z bliska wyglada to jakby miala "dziury" w ciele. Szczerze mowiac, dosyc bolesnie. Na pewno nie jest to ospa, bo to juz raz przerabialem, z tymi samymi rybami. W akwarium jest tez okolo 50 malych rybek, zadnej z nich nic nie jest, pozostale bocje jak juz wspominalem, takze wygladaja na zdrowe.

Bocja ta zrobila sie znacznie bardizej osowiala, np. nigdy nie bylbym w stanie zrobic jej takiego zdjecia, a teraz dopiero jak podszedlem bardzo blisko akwarium to uciekla. Dzieki bogu, bo moze ktos znajdzie lekarstwo na tego typu objawy. Ponizej zdjecia mojego zwierzaka. Jak ktos potrzebuje w wiekszej rozdzielczosci aby sie temu przyjzec, moge wyslac na maila. Mam wrazenie też ze bocje, ale to wszystkie tym razem, stracily apetyt. Jakis czas temu kupilem im takie tabletki specjalne "hikari" i poczatkowo zazeraly sie tym, praktycznie bily sie o nie,a teraz mam wrazenie nic nie jedza.

Bardzo prosze o pomoc,  mimo ze zadko te rybki widuje bo sie chowaja, to bardzo je lubie. Szkoda byloby mi stracic jakas.

Akwarium ma 200L , osczyszczane jest przez dwa filtry, duzy zewnetrzny i jeden wewnetrzny. Wode sprawdzalem testem JBL 5 in 1 dzisiaj, wynik we wszystkich kategoriach na zielonym - czyli dobrze.




Zapisane
Xiphophorus
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73



« Odpowiedz #1 : Grudzień 11, 2008, 00:19:11 »

witaj! rzeczywiście nie ciekawy przypadek :/ ja osobiście myślę, że to dziurawica, spójrz tu i porównaj:
http://www.sera.de/index.php?id=701&L=12 wejdź w dział "zdrowe ryby ale jak" i tam poszukaj tematu o dziurawicy, powodzenia
Zapisane

moje małe zoo Smiley

- pies,
- chomik dżungarski
- szynszyla x2,
- akwa 126l (gupiki: 7 samców +12 samic + ponad 100 narybku)
- akwa 126l (żółw żółtolicy x2, żółw czerwonolicy x2)

w razie pytań o zwierzaki chętnie pomogę, gg 8810704

Pozdrawiam
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2 : Grudzień 12, 2008, 21:15:14 »

pasożyty wewnętrzne moim zdaniem, choć przyznam że ciężko jednoznacznie je zidentyfikować. spróbuj pokazać te zdjęcia na forum PKMD - niech wypowiedzą się paleciaże, oni mają duże doświadczenie w pasożytach.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: