Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: PH wody  (Przeczytany 1808 razy)
frik
Nowy
*
Wiadomości: 5


« : Grudzień 05, 2008, 16:58:07 »

Witam.
Mam akwarium 120 l . Każdy kto do mnie przychodzi się nim zachwyca , więc jest ok. mam tylko jeden wątek korzenie wydzieliły za dużo garbników przy czym moje ph wody wynosi 8,5 co zrobić by zmiejszyć ph ?  I jeżeli bym chciał utrzymywać takie ph jakie ryby najlepiej się w takiej wodzie czują?
Zapisane
bartekw
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #1 : Grudzień 05, 2008, 17:19:11 »

z tego co mnie wiadomo to korzenie (jesli to debowe) to niewytwarzaja garbnikow , garbniki pozyskuje sie dla celow medycznych z kory debu, tak wiec korzn ktory posiadasz moze byc niedostatecznie oczyszczony z kory
Zapisane

andrzejkowac
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 746


« Odpowiedz #2 : Grudzień 05, 2008, 18:24:00 »

A co mają garbniki do wysokiego PH ? Przy takim PH jeśli naprawdę takie jest to chyba coś z malawi lub tanganiki ale to nie moja specjalność
Zapisane

Młode ampularie oddam
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #3 : Grudzień 05, 2008, 19:02:41 »

Garbniki mają właściwości obniżające Ph a nie podnoszące - więc to 8,5 to napewno nie wina korzeni... A korzenie uwalniaja garbniki Bartku -  tylko nie aż w takich ilościach jak kora. I jak pisze jaś w takiej wodzie to tylko malawi . Ale możesz zmieniać parametry wody o tym w dziale woda jest przyklejony temat - tylko jest z tym troche zachodu zastanów się czy warto
Zapisane

Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #4 : Grudzień 05, 2008, 21:01:50 »

Ale możesz zmieniać parametry wody o tym w dziale woda jest przyklejony temat

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=6947.0 Wink
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
frik
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #5 : Grudzień 05, 2008, 22:53:12 »

Dzięki za odpowiedzi.  chciałbym zaznaczyć,ze posiadam również drugie akwarium gdzie mam miejszy korzeń i tam PH wynosi 7.0 więc myślałem że woda o PH 8.5 ponosi odpowiedzialność za większą ilość korzeni tym bardziej że kolorystyka wody pomiędzy dwoma akwariami się bardzo różni. co pewien czas wymieniam 20% wody na świeżą, ale to nic nie daje. Co wtakim razie narzuca PH wody skoro w jednym i w drugim zbiorniku mam wode z tego samego źródła? Pewnie korzenie? Czy może to być też wina sbstratu_
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #6 : Grudzień 06, 2008, 11:38:14 »

jeśli czerpiesz wodę z tego samego żrudła to przyczyna musi być a akwarium ...poszukaj np. żwir , kamienie , ozdoby ceramiczne , wkład do filtra ... substrat raczej z tego co wiem może obniżać ph lub być obojętny ale podwyższać?-raczej nie da rady , a może źle zrobiłeś test? No nie wiem opisz wszystko może razem znajdziemy przyczynę takiego Ph - ale to nie korzenie.
Ps: tak myslę może w drugim akwarium coś to Ph obniża? nie nawozisz czasem tam Co2 z butli lub bimbrowni?
Ps2: a jakie Ph jest w kranówce?
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: