Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
  Drukuj  
Autor Wątek: Nestoor 240 L - relacja z zakładania  (Przeczytany 38677 razy)
andrzejkowac
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 746


« Odpowiedz #15 : Grudzień 12, 2008, 13:15:38 »

Odnośnie wody to sprawdź najpierw jej poziom NO3 i PO4 może być rożnie
Zapisane

Młode ampularie oddam
nestoor
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 413



« Odpowiedz #16 : Grudzień 20, 2008, 15:42:13 »

Dziś montuje wszystko co kupiłem ( przyjedzie moja pokrywa która robiłem ze znajomym), zalewam ... wiec może dziś wieczorem pierwsze fotki Smiley

Szczegóły na temat pokrywy i startu akwarium podam już wkrótce.
Zapisane

Zapraszam do mojego akwarium:
112L
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #17 : Grudzień 20, 2008, 16:19:28 »

No ...byczo . To juz prawie miesiac  Roll Eyes  . Czekam na relacje bo mam 240-tke od 7-miu miesiecy i planuje restart na przelomie grudnia i stycznia . Moze tez pokaze jak to bylo 7 miesiecy temu i aktualnie .
Zapisane
nestoor
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 413



« Odpowiedz #18 : Grudzień 20, 2008, 18:33:35 »


Pokrywa z płyty wiórowej okleinowanej, opiera sie na rogach oraz na listwach wzdłuż ścian przedniej i tylnej. Oprawki kupione 120 cm przerobione na 90 cm. Każda jarzeniówka zapalana osobno.

Koszt : płyty (cięcie , okleina) 100 zł
Oprawy do jarzeniówek : 100 zł
Jarzeniówki : 100 zł



Pierwsze przymiarki



Wiercenie otworów na odpływ do filtra oraz deszczownice



Musze kupić jakąś podpórkę Smiley



100 l wody destylowanej



Podmontowany wężyk do kranu w prysznicu ( zaciśnięte objemką)



No i ja sobie siedze i pisze a woda się leje Smiley
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2009, 17:09:03 wysłane przez nestoor » Zapisane

Zapraszam do mojego akwarium:
112L
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #19 : Grudzień 20, 2008, 18:47:17 »

Czy ten zwir nie za gruby i nie za niska warstwa ?
Zapisane
nestoor
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 413



« Odpowiedz #20 : Grudzień 20, 2008, 19:01:27 »

Cytuj
Czy ten zwir nie za gruby i nie za niska warstwa ?

Kupiłem różne gramatury od bardzo drobnego do bardzo grubego. Nie wiedziałem dokładnie ile potrzebuje wiec kupiłem za mało ... ale dokupię i dosypię Smiley
Zapisane

Zapraszam do mojego akwarium:
112L
andrzejkowac
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 746


« Odpowiedz #21 : Grudzień 21, 2008, 18:15:55 »

Wiele nie widać ale coś ten żwirek kiepsko wygląda .Natomiast w kwestii oświetlenia muszę jako elektryk z zawodu wtrącić swoje trzy grosze .Zapewne wiesz że powinny być oprawki bryzgoszczelne i przy zwykłych istnieje możliwość zawilgocenia i spięcia .Jaki jest poziom wilgoci łatwo sprawdzić podnosząc rano pokrywę .  Na lawinę głosów że wielu tak ma i nic się nie dzieje odpowiem że wiem o tym doskonale i przypominam  dla zasady że wszystko się udaje do czasu a z prądem żartów nie ma    .Koszt oprawek nie jest aż tak duży żeby ryzykować a tak wystarczy przypadkowe dotkniecie mokrymi łapkami co przy grzebaniu w akwa trudne nie jest i mamy dodatkowe podładowanie się energią .Zabić może nie zabije ( choć szansa jest spora ) ale przyjemne też nie będzie to akurat sprawdzałem na sobie i kolegach .
Zapisane

Młode ampularie oddam
nestoor
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 413



« Odpowiedz #22 : Grudzień 21, 2008, 21:15:22 »

Oprawy były kupione gotowe , wiec nie ma tam mozliwosci zamontowania oprawek bryzgoszczelnych. Miedzy tafla wody a oswietleniem bedzie szyba leżała ( polozona na wzmocnieniach wzdłużnych). Ale dziekuje za uwagi Smiley ... kazde cenne.

Najnowsze zdjęcie :

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2009, 17:11:24 wysłane przez nestoor » Zapisane

Zapraszam do mojego akwarium:
112L
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #23 : Grudzień 22, 2008, 09:12:08 »

Jezeli mozesz to zapodaj wieksza fote podloza . Cos kiepsko ono wyglada . Nie wiem co tam bedzie plywalo , ale roslin powinienes dosadzic juz na starcie .
Zapisane
bartekw
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #24 : Grudzień 22, 2008, 09:21:38 »

jesli to zwykla folia spozywcza pod tymi swietlowkami to wielkiej kariery nieprzewiduje wypalisie dosc szybko , lepiej wydac kase na poprawne odbysniki (taniej wyjdzie) sa o niebo lepsze i trwalsze od foli  papa
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #25 : Grudzień 22, 2008, 09:58:39 »

Zwir masz bardzo zly (stanowczo za gruby ! taki mozesz uzyc na samo dno lub jako ozdobe ale wtedy nieduzo) i bardzo malo tego zwiru ! Przed zalaniem powinienes ustalic jakie ma byc podloze (na bazie ziemi,czy biogrunty, czy jedno i drugie, moze jakas plaza) i zrobic kompletnie. Ustawic duze ozdoby typu korzenie, duze kamienie. Zalac woda ok 30% i posadzic rosliny, dopiero po zrobieniu tego wszystkiego zalewamy calosc. POWODZENIA !!!
Relacja super !!! Good !
Zapisane

andrzejkowac
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 746


« Odpowiedz #26 : Grudzień 22, 2008, 12:38:50 »

Z szybą sporo światła stracisz i jeszcze problem z jej czyszczeniem ale skoro tak chcesz to twoja wola .W temacie żwiru zarówno ilość jak i grubość tragiczna .Jak chcesz tam rośliny a patrząc na światło to widać że chcesz musisz dać drobniejszy i min 5 cm żeby rośliny miały się gdzie ukorzenić .Zmień to lepiej teraz niż potem będzie mniej roboty
Zapisane

Młode ampularie oddam
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #27 : Grudzień 22, 2008, 13:02:25 »

min 5 cm żeby rośliny miały się gdzie ukorzenić 

HuhHuhHuhHuh chyba do 0,5 mm
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2008, 13:38:53 wysłane przez gina2006 » Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #28 : Grudzień 22, 2008, 13:08:02 »

w warstwie żwiru 5 mm gina to raczej nic by sie nie ukorzeniło - a te 5 cm o których  pisze andrzejkowac to naprawdę minimum - przydałoby sie więcej...
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #29 : Grudzień 22, 2008, 13:23:15 »

Fakt moje przeoczenie  Embarrassed , mialam na mysli granulacje
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
  Drukuj  
 
Skocz do: