Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Księżniczki z Burundi  (Przeczytany 7420 razy)
kuba66554443322
Zainteresowany
**
Wiadomości: 188


« : Listopad 24, 2008, 11:25:09 »

Witam! Chciałbym się dowiedziec  coś o kiseżniczkach kiedys jak zaczynałem  w akwa 40 l miałem parke i udało mi się je rozmnożyc gdy miały 2 tygonie znikneły , Dlaczego? prosze o porady  jaki  błąd popełniłem?
mam zamiar je hodowac w akwa 120l parke .proszę o porade z góry dziekuje Wink







Poprawiłam pisownię słowa "księżniczka". Proszę o dbanie o ortografię na forum.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2008, 15:11:56 wysłane przez Emi » Zapisane
kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #1 : Listopad 24, 2008, 19:28:49 »

Dlaczego znikneły? Nie karmiłeś ich pokarmem specjalnie dla nich np. napulisami artemii,nicieniami mikro lub innym drobnym pokarmem , nie wymieniałeś często wody gdzie zebrało się dużo szkodliwych substancji dla życia narybku ,za małe akwarium, albo po prostu zjadły je rodzice (choć raczej księżniczki to jedne z najbardziej opiekujących się narybkiem ryby).
Co do akwarium 120l. będzie dla parki idealne Wink
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
kuba66554443322
Zainteresowany
**
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #2 : Listopad 25, 2008, 18:02:55 »

mogłbys pszesłac mi pare linków, z akwariami dobrze urządzonymi dla nich bo nigdzie znależ nie moge Cry
Zapisane
kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #3 : Listopad 25, 2008, 19:25:10 »

Szukać za ciebie akwarii nie będę podam ci za to linki do forów o rybach żyjących w jeziorze Tanganika może tam coś znajdziesz :
http://klub-tanganika.pl/forum/index.php?sid=0d446af04f169c1dc6436198395c8148

http://www.forum.tropheus.com.pl/
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
kuba66554443322
Zainteresowany
**
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #4 : Listopad 25, 2008, 21:17:39 »

Dzieki
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #5 : Listopad 26, 2008, 22:40:32 »

Witam! Chciałbym się dowiedziec  coś o kiseżniczkach kiedys jak zaczynałem  w akwa 40 l miałem parke i udało mi się je rozmnożyc gdy miały 2 tygonie znikneły , Dlaczego? prosze o porady  jaki  błąd popełniłem?
mam zamiar je hodowac w akwa 120l parke .proszę o porade z góry dziekuje Wink

Przede wszystkim błąd to te 40 litrów - wg mnie nie ma szans na udaną hodowlę tych ryb w tak małym akwarium. Nawet w 120l może być problem.
Do takiego akwarium polecam tylko muszlowce jeśli chodzi o tanganikę.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
couek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52

http://zg.wroclaw.pl


WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 19, 2009, 23:16:29 »

Dochowałęm się już setek księżniczek. Generalnie nie radze karmić nicieniami mikro - za dużo Ci narybku przeżyje, ale za to rośnie mega szybko.

Jeśli przeżyje dużo narybku, to w przyszłości będziesz miał rzeźnię Smiley Chyba, że odłowisz za młodu co wiąże się często z wyjęciem wszystkiego z akwa (narybek powyżej 1,5-2 cm długości jest już bardzo szybki i trudny do złapania).

Jak chcesz rozmnażać, to najlepiej piasek i doniczki z dziurą lub kokosy. Księżniczki wyławiać najlepiej po kilku tygodniach. Są łatwe do złapania i wolne. Za to na tyle silne, że można je przenieść do innego akwa. Gdy przeniosłem 1cm narybek do 3-4 cm to większe zjadły mniejsze. Za to w matecznym akwarium zachowania takie nie występują.

Ja teraz karmię narybek zwykłym rozdrobnionym tropicalem Smiley Pamiętaj o podmiance wody.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: