Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: JAK ZROBIĆ SAMEMU AKWARIUM?  (Przeczytany 48995 razy)
Wiesiek
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #15 : Czerwiec 12, 2005, 14:05:42 »

Witam.
Wiem że temat już delikatnie mówiąc zalatuje - bo taki nie świeży.
Jednak zaintrygował mnie ostatni post Jareckiego, który mówi o małej
różnicy kosztów przy własnoręcznym sklejeniu dużego zbiornika a jego zamówieniu.
Nie mając nic, to znaczy ani szyb ani kleju, można sobie zkleić bardzo duże akwa za bardzo niską cene.
W moim przypadku zrobienie akwa 450l kosztowało mnie 70zł.
Jedyny dodatkowy koszt to transport szyby do domu i zakup noża do cięcia szkła. Ja nóż już posiadałem a transport akurat miałem gratis.
Szyba 8mm. w hurtowni kosztuje 24zł/m.kw.
Pamiętać jednak należy by kupować tzw. wymiar ogrodowy, to znaczy nie typowy np 152*107.
Typowy wymiar to chyba 3*2m. i koszt takiej szyby po przeliczeniu na metry jest wyższy.
Na dno akwa by zwiękrzyć jego wytrzymałość dałem płytki ceramiczne podłogowe, które z kolej kupiłem w M1 w promocji po 16zł/m
Dwa ciękie paski szyby które dostałem od szklerza dosłownie za piwo, posłóżyły mi jako wzmocnienia.
Przy innych akwa zastosowałem wzmocnienie z kątownika.(dwa 60cm. dane w poprzek dzieląc jak gdyby akwa na trzy części.)
Może ktoś powie że szyba ósemka to za cienka. Więc ja odpowiem tak:
tych akwa tak właśnie sklejonych mam chyba 20szt. i jak do tej pory żadne nie pękło.
Jeszcze a pro po co do kleju.
Musi to być tylko i wyłącznie klej o przeznaczeniu akwarystycznym.
Inne kleje posiadają środki grzybobujcze.
Pozdr...
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #16 : Czerwiec 12, 2005, 17:49:27 »

trzeba miec rzeczywiscie troche doswiadczenia ale polacy to zlote raczki.przewaznie.ja osobiscie boje sie przycinac szyby dluzsze bo boje sie ze mi reka poleci na bok.dobrze ze sa hurtownie albo szklarze.powiedz Wiesku jak utrzymywales te szyby w katach prostych-jakis stelarz ?aha no i gdzie trzymasz te 20 szt?(chetnie bym zamienil zone na 20 akwa) :wink:
Zapisane
Wiesiek
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #17 : Czerwiec 12, 2005, 18:41:01 »

Ja akuratnie z kątami nie miałem problemów dlatego że te płyty szkła które kupiłem, miały prawie półtora metra długości, więc ciąłem je dzieląc na trzy równe części. Dwie szyby to przód i tył a trzecia przecięta na połowe to dwa boki. Jeżeli chodzi o samo cięcie to potrzebny jest dobry nóż. Za 20zł jest taki niemiecki do kupienia w więkrzości sklepów(nazwy nie pamiętam ale jak by komuś zależało to poszukam go w domu i podam nazwę firmy.)
Z tych wszystkich szyb które pociołem pękła mi albo jedna albo wcale. Dobrze nie pamiętam. Ale wiem że jak ciąłem szyby trójeczki ze starych okien na kotniki, to udawało mi się uciąć chyba co trzecią. Poprostu jak jest szyba nowa to tnie się jak "masło" ale stara na którą oddziaływały promienie słoneczne nie nadaje się do cięcia. Mi na nich nie zależało więc próbowałem, bo reszta i tak poszła na hasiok.(okiennych)
Ciołem na drzwiach na których rozciągłem koc.
Wszystkie akwa są w piwnicy(byłym garażu)
Co do tych kątów to myśle że błąd 1-2mm na małym akwa to sporo, ale na szybie o najmniejszym wymiarze pół metra ten błąd jest niewidoczny.
Zresztą można sobie zafundować piękne narożniki na takie akwa (gdyby takie niedociągnięcia kogoś drażniły).
Pozdr...
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #18 : Czerwiec 12, 2005, 19:11:55 »

takie ozdobne katowniki powracaja chyba nawet do lask dodawane jako ozdoby do sklejonych akwa.co do niedociagniec to mam akwarium aquaela 150cm dlugosci i po tygodniu mniej wiecej zobaczylem ze tyl i przod sa przyklejone do bokow z roznymi grubosciami -u gory 2mm u dolu z 6mm i gra muzyka...no chyba ze tak trzeba teraz kleic akwarium.jaka masz podloge w tym garazu?
Zapisane
Wiesiek
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #19 : Czerwiec 13, 2005, 17:28:34 »

Normalna wylewka. Te akwa stoją po trzy na wysokość.
Pierwsze na wylewce, następne dwa na stojaku.
Stojak o wymiarach jakieś 7mdł*1,2mwys*1,6mszer. Zrobiony z prętów
sześciokątnych. Niestety patrzeć na ryby można tylko przez boczne szyby.
Było to robione pod chodowle i na walory wizualne nie zwracałem takiej uwagi jak na ekonomiczne.
Wiesz - nim mniejsze pomieszczenie tym łatwiejsze do ogrzania.
Pozdr...
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #20 : Czerwiec 13, 2005, 18:17:58 »

czy masz jakies zdjecia tych baniaczkow?tak mnie tylko ciekawi.wiec hodujesz rybki czy tylko dla sportu je tam trzymasz?
Zapisane
Wiesiek
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #21 : Czerwiec 14, 2005, 10:37:45 »

Hodowałem.
Interes zamkłem rok temu. Za sam prąd płaciłem 800zł/m
Baniaczki i sprzęt mi się został i tylko piwnice mi zagraca.
Ale ciągle kusi do złego i dlatego zaglądam na takie fora. :lol:
Myśle w tym roku przede wszystkim ocieplić garaż od środka styropianem, i pomyśleć nad jakąś leprzą technologią grzewczą.
Zdięc nie mam bo ich nigdy nie robiłem a i teraz niema co fotografować.
Ale za to morze wczesną wiosną przyszłego roku. Kto wie.
Pozdr...
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #22 : Czerwiec 14, 2005, 17:50:50 »

no faktycznie trzeba miec zbyt na rybeczki zeby zarobily na siebie.steropian od srodka to nie za bardzo bo bedzie sie skraplac duzo wody na scianach szczegolnie zima jak sa chlodne.moze pomogloby troche pookladanie steropianem samych akwa tak z kilku stron.no ale co ja bede cie pouczal-jak dales rade skleic tyle szkla to i z tym se poradzisz.zycze powodzenia na wiosne.
Zapisane
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #23 : Czerwiec 15, 2005, 15:12:39 »

Mam pytanko: a ile moze w takim zakładzie tak przeciętnie kosztować akwarium 200 l, czy jest tansze niz w sklepie zoologicznym ? Podajcie proszę tak na oko jak wiecie. Pozdro
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
AqBazyl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 88



« Odpowiedz #24 : Październik 26, 2005, 00:41:34 »

To ja tyż siem zapytam ;o)

Mam akwa 150 litrów panoramiczne. Przednia szyba jest porysowana i gdzieniegdzie są poważne ubytki silikonu (akwa ma już 8 lat i odpoczywa na strychu). Czy szklarz doprowadziłby je do dawnej świetności technicznej i za jaką kwotę przede wszystkim...
Zapisane

Akwarium- oaza spokoju....


NIENAWIDZĘ SPAM`u
maryl16
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #25 : Grudzień 26, 2005, 21:49:23 »

:!: Wiem że temat jest stary tylko nie chciał bym zaczynać nowego :!:

Jakiego kleju używać do klejenia AQUA ( proszę o jakąś nazwe albo skład ) :?:  Cheesy
Zapisane

Akwarium 52l; Filtr FZN-2 w tym biologiczny; Grzałka z termostatem; Oświetlenie Świetlówka 25W
Obsada: 3 dorosłe Molinezje Żaglopłetwe, 3 małe, jedna Molinezja ostrousta black molly, 2 tetry cesarskie; 5 neonków Innessa.
kafarski
Gość
« Odpowiedz #26 : Grudzień 29, 2005, 12:54:40 »

najlepszy jest czarny silikon do akwariów (ew. transparent). nie jest drogi i jest go wszedzie pełno. akwa sklepy- chemiczne.
Zapisane
Erem
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241


« Odpowiedz #27 : Styczeń 08, 2006, 19:03:52 »

WItam

Mam pytanko czy może ktoś z Opola zna dobrego szklarza? Nie długo zamierzam nabyć akwa o kosmicznych wymiarach 85x50x35(dłxszxwys) i w sklepie zrobią mi ale wiadomo że będzie to majątek kosztowało.
Pozdrawiam
Zapisane

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"-kłucił bym się.
shrek1818
Zainteresowany
**
Wiadomości: 74



« Odpowiedz #28 : Styczeń 09, 2006, 17:12:07 »

Co o tym sądzicie.
Mam zamiar zrobić akwarium o wymiarach 60cm na 30cm na 30cm z szyby zwykłej 4mm i klejić to sylikonem białbym lub przezroczystym zwykłym sylikonem w tupce (wytrzymałość 1,7N/mm2 tak pisze na tupce) wytrzyma to? Pozdrawiam wszystkich
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #29 : Styczeń 09, 2006, 19:05:22 »

moim zdaniem wytrzyma , tylko żeby szyba była czysta odtłuszczona i równo rozprowadzony silikon.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: