Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Brzanki różowe  (Przeczytany 10050 razy)
Evrath
Nowy
*
Wiadomości: 46



« : Listopad 06, 2008, 19:37:25 »

Witam wszystkich serdecznie  Afro
Jakieś 2 miesiące temu postawiłem moje akwa 160 litrów (za założeniem na ogólno-towarzyskie). Po przycięciu roślin, sprawdzeniu parametrów wody postanowiłem jako pierwsze wpuścić Brzanki Różowe. Niestety nie miałem pojęcia, że brzanki potrafią być tak agresywne i bez przyczyny wyskubać moje obie ampularie z czułek. I teraz kieruję do was moje pytania :

- Czy rybki te nic nie zrobią moim roślinom, które uprawiałem przez te 2 miesiące (nie zniósłbym, gdyby je też obskubały : <)
- Czy czułki ampularii posiadają właściwości regeneracyjne?  Shocked
- Co mógłbym ewentualnie dalej począć? Ze ślimakami bądź brzankami ^^

Pozdrawiam
Zapisane
Angler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 233


« Odpowiedz #1 : Listopad 06, 2008, 19:55:15 »

Ile jest Brzanek? Jakie jedzenie dostają i ile?
Zapisane
Evrath
Nowy
*
Wiadomości: 46



« Odpowiedz #2 : Listopad 06, 2008, 20:01:39 »

Mhmm. 10 brzanek (żadnych innych ryb jeszcze nie mam).
Narazie kupiłem im dafnię z witaminami oraz tubifex. Ale bardzo chętnie przyjmę jakąś dietę od Ciebie, byleby nie tykały moich roślin : < Wiem tylko, że w przyszłości będę musiał dokarmiać je dodatkowo żywym pokarmem w postaci ochotki etc.
Ogólnie to brzanki są pierwszy dzień w moim baniaku ; ]
Zapisane
Angler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 233


« Odpowiedz #3 : Listopad 06, 2008, 20:09:30 »

Pierwszy dzień czyli prawdopodobnie w sklepie były słabo żywione. Ja karmię ryby od czasu założenia pierwszego akwarium (jakieś 10 lat temu) suszonymi rozwielitkami wymieszanymi z jakimś pokarmem w płatkch (tetra min, ichtio-vit lub ovo-vit) + jakiś pokarm roślinny (obecnie bio-vit), rośliny niestety brzanki będą obgryzać prawie zawsze, ponieważ to ważna część ich diety, jeżeli nie będą się żywiły odpowiednio (tzn. tylko pokarm zwierzęcy) może to doprowadzić do otyłości i powiązanych z tym chorób. Dlaczego ślimaki obgryzają to nie wiem, ale ja brzanki bezkonfliktowo trzymałem z Gupikami.

ps. Brzanki są bardzo żarłoczne i łatwo je przekarmić, lepiej ich nie zostawiać komuś pod opieką (jeżeli nie zna się na rybach) bo proszą cały czas o jedzenie i zjedzą wszystko co im do pyska się zmieści. Ryby denne trzeba dokarmiać bo po brzankach niewiele resztek zostanie, a i to co spadnie na dno dokładnie wybierają.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2008, 20:31:53 wysłane przez Angler » Zapisane
Evrath
Nowy
*
Wiadomości: 46



« Odpowiedz #4 : Listopad 08, 2008, 09:42:58 »

Czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jakie inne rybki nadają się do żywotu z brzankami?
Zapisane
Angler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 233


« Odpowiedz #5 : Listopad 08, 2008, 11:58:51 »

Inne brzanki, sumiki, bocje, cierniooczki, neonki i inne, w zasadzie prawie wszystkie ryby bez weloniastych płetw, a i te z weloniastymi są rzadko podgryzane/gonione.
Zapisane
Evrath
Nowy
*
Wiadomości: 46



« Odpowiedz #6 : Listopad 08, 2008, 12:03:30 »

Bardzo mi się podobają te brzanki pod takim względem, że nie zostawią nawet okrucha pokarmu, chociaż z drugiej strony nie chcą też się dzielić jedzeniem. Kupiłem im pokarm roślinny, mam nadzieję, że dzięki temu nie będą ganiać za roślinami  Marzyciel
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: