Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarium dla narybku  (Przeczytany 17406 razy)
Adi
Nowy
*
Wiadomości: 21



« : Sierpień 10, 2004, 10:41:39 »

Nieweiem jak przygotować akwarium dla narybku, dawać jakieś roślinki? Bedą to tylko małe mieczyki. Kamyczki oczywiście tak ale reszta to co?
Zapisane
szkamil
Nowy
*
Wiadomości: 23



« Odpowiedz #1 : Sierpień 10, 2004, 10:48:10 »

pewnie ze roslinki trzeba dawac,  wode ze starego akwarium
Zapisane
Silver
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #2 : Sierpień 11, 2004, 21:04:42 »

1.nie dawaj żadnych kamyczków (łatwiej utrzymasz czystość w akwarium,radzę podmieniać wodę i oczyszczać dno np.20 % wody codziennie lub co dwa dni,daje rezultaty-widać po rozmiarach rybek hodowanych w świeżej wodzie i w starej),najwyżej podłóż pod dno akwarium ciemny papier (rybki będą mniej zestresowane)
2.wodę zastosuj najlepiej z akwarium,w którym przebywały dotychczas rybki lub kotna samica
3.roślinki możesz wrzucić po uprzednim odkażeniu np.przez około 2 h w roztworze MFC 10 kropli na litr najlepiej zastosuj mech jawajski lub wywłócznik
Zapisane
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #3 : Sierpień 12, 2004, 09:26:56 »

Jeśli w tym akwarium co ma być przygotowane dla młodego narybku będzie się odbywał poród, to moim zdaniem troszke żwirku by się przydało, ponieważ gdy ryby się urodzą to schowają sie na dnie i samica ich nie zje. Ja tak zrobiłem i całe szczęście, bo Molinezja rodziła nocą. I tak pewnie pare zjadła, ale 11 się uchowało.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Silver
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #4 : Sierpień 12, 2004, 09:57:00 »

ja nigdy nie stosowałem żwirku,gdyż łatwiej później utrzymać czystość w kotniku (jest ta bardzo ważne) gdybyś zastosował mech jawajski też byłoby dobrze,sadząc po liczbie narybku to :

1.samica zjadła więszkość narybku

2.był to jej pierwszy poród i większość urodziła się martwa i spoczywa gdzieś w kamykach zatruwając wodę  Sad

3.była słabo karmiona przed porodem (częste podawanie ochotki podczas ciąży piękniczkowatych jest dobrym sposobem na zwiększenie liczby potomstwa) nie radziłbym podawać w nadmiarze samcom i samicom poza okresem ciąży,gupikom nie podawałem wogóle potrafią zjeść tego tyle,że zdechną z powodu wzdęcia - mają przez kilka dni duży brzuch po czym padają (nie zaobserwowałem tego efektu u samic gupika-w okresie ciąży można podawać samicom gupika ochotkę)
  - stosując tę metodę,obfite karmienie samicy w ciąży,przebywała ona w szklanym kotniku (takim trójkącie z szczeliną na dole) uzyskałem 70 młodych od molinezji i 30 od gupika (nie sa to wyniki rekordowe,ale na hodowlę amatorską dość zadowalające  :wink: )

najważniejsze to dużo polarmów roślinnych słata,zmielone liście roślin,żółtko jajka i częste podmiany wody (oczywiście o temperaturze takiej jak w akwarium,gdyż narybek łatwo przeziębić) codziennie podmienianie np.10 % nie będzie przesadą,ja najlepsze wyniki z gupikami uzyskiwałem w temperaturze 26*C a z molinezjami w 27*C z dodatkiem soli
Zapisane
Adi
Nowy
*
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #5 : Sierpień 12, 2004, 20:44:31 »

To żwirku nie dawać? jak umieszcze wtedy roślinki? Nie może być go troche? A tak w ogule to chodzi o mieczyki z tamtego mojego tematu (zaszła  :lol: )
Zapisane
Silver
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #6 : Sierpień 12, 2004, 21:08:00 »

rób jak uważasz  :wink:  ,każdy ma swoje metody,ja najlepsze rezultaty uzyskiwałem w warunkach takich j.w.,jeżeli nie będzie dna to nic nie szkodzi w rozłożeniu na szklanym dnie akwarium kępy mchu jawajskiego,ale najlepiej jeśli umieścisz samicę w kotniku zawieszonym na ściance itp. ja stosowałem kotnik w kształcie \  / samica była w środku a małe opadały na dno  :wink:
Zapisane
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #7 : Sierpień 12, 2004, 21:59:27 »

roślinki można w doniczkach ( na allegro najtaniej Smiley )
Zapisane
Adi
Nowy
*
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #8 : Sierpień 13, 2004, 08:48:20 »

Dam dno i roślinki aby akwarium nie szpeciło mojego pokoju Tongue, a kotnik mam ale podłużny Cheesy
Zapisane
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #9 : Sierpień 13, 2004, 09:49:31 »

Cytat: Adi
Dam dno i roślinki aby akwarium nie szpeciło mojego pokoju Tongue, a kotnik mam ale podłużny Cheesy


w kamyczki się narybki wciskają i czasem nie mogą "wycisnąć" Smiley
Zapisane
Silver
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #10 : Sierpień 13, 2004, 11:13:00 »

człowiek uczy się na błędach  :wink: swoją drogą kotnik,czy akwarium kwarantannowe nie ma ładnie wyglądać,ale spełniać swoje zadanie,dodawanie do niego kamyczków to tylko stwarzanie dodatkowych problemów (rośliny mogą być-jako kryjówka-np.mech jawajski)  Smiley
Zapisane
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #11 : Sierpień 13, 2004, 11:33:11 »

Cytat: sir Michael
Cytat: Adi
Dam dno i roślinki aby akwarium nie szpeciło mojego pokoju Tongue, a kotnik mam ale podłużny Cheesy


w kamyczki się narybki wciskają i czasem nie mogą "wycisnąć" Smiley

Dokładnie jest tak, jak mówisz.
 
Do Adi'ego : jeśli dajesz żwirek, to radzę położyć cienką warstwę, żeby rybki nie miały możliwości w niego "wejść" :wink:  Miałam przypadki, że maluszki zaklinowały się w żwirku i już niestety nie wypłynęły Sad Ale jak położysz odpowiedną warstwę, powinno być ok. U mnie również jest troszkę żwirku i rybcie są zadowolone :wink:   Cheesy
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
Adi
Nowy
*
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #12 : Sierpień 13, 2004, 14:07:17 »

to jakom warstwe mam dać?
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #13 : Sierpień 13, 2004, 15:02:39 »

Rybka wlazła w zwirwk i nie mogła wyjść, hm, dziwne Smiley .W takim razie jeśli chcesz być spokojny to kup drobniuteńki zwirek lub wręcz piasek, granulacja 1-3mm, a warstwa? Powyżej 5cm jeśli mają tam rosnąć roślinki.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #14 : Sierpień 13, 2004, 15:38:36 »

No i jak mają rosnąć roślinki to najlepiej wpuścić trochę świderków, ale jak to ma być tarliskowe to nie wiem czy nie zjadałyby ikry Sad

PS. Mój trzysetny post Smiley
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: