Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: tarlo (?) brzanek  (Przeczytany 7979 razy)
Dorota_
Nowy
*
Wiadomości: 16



« : Czerwiec 30, 2004, 13:07:14 »

Kupiłam dzisiaj samicę brzanki różowej i wpuściłam ja wraz z dwoma zamcami do osobnego akwarium... i co tera? Samica wyraźnie ucieka od samców...
Zapisane
jog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 100



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 30, 2004, 17:53:19 »

lol lol lol i co mam powiedziac??:p
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 30, 2004, 19:31:12 »

Nie spodziewaj się że pierwszego dnia po wpuszczeniu do akwarium rybki zakochają sie w sobie w ułamku sekundy i niezwłocznie rozpoczną starania o przedłużenie swej populacji.
Rybka musi sie sowoić z nowym otoczeniem jak i jej organizm musi sie oswoić z nowymi parametrami wody (wyrownać ciśnienie osmotyczne i pewnie przeżyć mały szok termiczny). Aby rybki podesżły do tarła musza być takze odpowiednio karmione, no i musisz przygotować się na ewentualne maluchy kupując dla nich odpowiedni pokarm lub przygotowujac go samemu, bo płatków razem z dużymi napewno nie będą jadły. No i generalnie należy stworzyć odpowiednie warunki do złożenia ikry - jakaś roślinka drobnolistna, zapewnić małym kryjówke, zapewnić oddzielne akwarium aby rodzice nie zjedli ikry i bla bla bla a to jest tylko niewielka część a i opisana bardzo ogólnie.
Radzę poczytac troche o akwarystyce abyś wiedziała czym chcesz sie zająć, inaczej kończy się to tym że ludzie wsypują każdy lek do akwarium gdy zobaczą małe guwienko lub wlewają chemię na glony.
Nasza strona ma po lewej stronie menu, polecam lektórę tych zasobów, mam nadzieję że zaciekawi Cię ta teoria którą należy zastosować w praktyce, aby radość z posiadania akwarium była jeszcze większa, a co najważniejsze - aby akwarystykę zrozumieć.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Dorota_
Nowy
*
Wiadomości: 16



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 30, 2004, 19:41:28 »

Zrozumiałam to po kilku minutach od napisanie tego i wypuściłam wszystkie 3 rybki to dużego akwarium z inymi rybkami Smiley
Ja na pewno nie wylewam chemii do akwarium bo coś tam o akwarystyce wiem Wink Nie wiem tylko jak rozmnażać rybki, które składają ikrę bo nigdy tego nie robiłam. Mam jeszcze jedno pytanie: Jak już wszystko przygotuję itd, wpuszczę rybki do osobnego zbiornia to skąd one będą wiedziały że mają się rozmniażać? Wink A może mam to zaobserwować w akwarium w którym są i wtedy je przenieść? Tylko co one konkretnie będą robić? Tongue
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #4 : Lipiec 01, 2004, 08:59:39 »

Powinnaś poczekać aż samica będzie miała wyraźnie grubszy brzuszek od samców.
Pobudzić do tarła możesz podając im małe, posiekane dżdżownice.
Zauważysz pewnie, gdy samce będą w inny niż zwykle sposób uganiać się za samicą.

Najpierw jednak przygotuj się na wykarmienie narybku - który jest duużo mniejszy niż narybek gupików.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #5 : Lipiec 01, 2004, 18:00:41 »

Smiley

rozmnażanie ryb ikrowych to wyższy stopień wtajemniczenia niż hodowla gupików Smiley małe rybcie jak brzanki mogą sprawić więcej kłopotów w wytarci iniż np skalary czy glonojady ale to nie powód by rezygnować Smiley
Bez dodatkowego akwarium ani rusz - dla brzanek minimum 30l roślina pływająca (np rogatek dla spokoju ryb) i ruszt ikrowy to jest 1/4 sukcesu;Teraz trzeba umieć rozpoznać rybki gotowe do tarła , owszem samice będą grubsze ale to troche mało , teraz spojżenie na samce będą wyraźnie bardziej ubarwione niż zwykle i będą się kręcić wokół samic - takie ryby umieścić w małym akwa gdzie w momencie przystąpienia do tarła będą mocno ganiać za samicą wręcze będą dla niej nie do zniesienia aż te poszczą ikre to kolejna 1/4 sukcesu mamju już 50% do powodzenia , po tarke należy odłowić dorosłych do akwa ogólnego; Woda bakterie i światło : woda musi mieć odpowiednie parametry czyli nie może być za twarda choć u brzanek ma to mniejsze znaczenie niż u kąsaczy, Bakterie - żadna rybka się z ikry nie wykluje jeśli woda nie będzie zabezpieczona - użyj Abioseptyny/ichtiosan/MFC z Tropicala. Światło - ikra nie może być wytawion do momentu wylengu na działąnie promieni słonecznych bo nawet chemia nie pomoże - zaciemnij akwa. jak się wyklują po tych zmaganiach z wodą to już 75% do sukcesu ...
Wszystko już prawie cacy ... prawie bo teraz najtrudniejsze - Wykarmienie narybku: najpierw będzie on samowystarczalny kożystał z woreczka ale kiedy zacznie pływać musi jeść na początku będą to pantofelki które możesz narybkowi dostarczać z włąsnej hodowli jednak to nie takie proste bo pantofelki padną szybko w wodie z chemią. Pozostają: artemia (larwa solowca i hodowla) a z suchych pokarmów najlepszy będzie "micron" firmy SERA, jest już pięknie jeśli masz hodowle nicieni mikro tzw. Węgorków(nie spotkałem nigdzie w sklepie ale u hodowców już tak) karmić też można żółtkiem ale to sztuka bo łatwo przedawkowa i można wodę z narybkiem zatruć. jak już narybek przeżyje tydzien - dwa tzn że osiągnięto sukces, Owszerm można jeszcze coś spie....ale to już msi być pech . No mam nadzieje że to troszke pomoże Ci w rozmnożeniu Brzanek (opis pasuje do wielu gatunków ryb karpiowatych jak brzanki, danio czy też złote rybki (te ostatnie potrzebują naprawde dużego akwa a jeszcze lepiej oczka wodnego)) Życzę powodzenia , wiem groźnie wygląda ale warto próbować !!! dla satysfakcji Smiley Pozdrawiam i czekam na dobre wieści z udanego tarła Smiley
Zapisane

112,25
Dorota_
Nowy
*
Wiadomości: 16



« Odpowiedz #6 : Lipiec 01, 2004, 18:46:41 »

Dzięki wielkie! Smiley Mam jeszcze ostatnie pytanie: co to są te Abioseptyny/ichtiosan/MFC i ile mniej więcej kosztują? Smiley
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #7 : Lipiec 01, 2004, 18:51:19 »

Są to środki odkażające. MFC przykładowo kosztuje jakieś 4-5 PLN. Dostaniesz je bez problemu w niemal każdym zoologicznym.
Zapisane
Dorota_
Nowy
*
Wiadomości: 16



« Odpowiedz #8 : Lipiec 01, 2004, 19:40:50 »

oo dzieki wielkie Smiley))
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #9 : Lipiec 01, 2004, 23:41:36 »

ejj nie rób 2 takich samych tematów jedne z nich zostaje zablokowany albo usunięty
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
kafarski
Gość
« Odpowiedz #10 : Lipiec 02, 2004, 19:25:54 »

a ja ci dam inna rade.
ja zrobilem tak:kupilem sobie w sklepie zlota rybke bo taka ladna i sama chudzinka jedyna zostala Sad .brzanka rozowa miala gdzies wyrownywanie cisnienia osmotycznego i zabrala sie do pochlaniania pokarmu od pierwszej sekundy,jadla wszystko-gryzla nawet amazonke a inne rybki nauczyla jesc sucha dafnie,bo takie fuj ze nie chcialy sprubowac nawet.po karmieniu jej rurecznikami,dafniami,artemiami i innym pokarmem przez trzy tyg urosla z 1 cm i zrobila sie jeszcze ladniejsza z grzbietem zielonkawym.urusl jej tez brzuszek przy okazji Smiley .kupilem jej trzy samce na wszelki wypadek choc ponoc wystarcza i dwa zeby mogla sobie pochedorzyc :oops: .od razu skumala o co chodzi bo zaczela tak dziwnie trzepotac pletwami kolo nich,a najbardziej tego najrozowego.odlowilem male gupiki z akwa 17.5 ltr i wsadzilem tam ja z dwoma samcami ale jednego odlowilem bo zamiast niej to ganialy sie same obgryzajac co nie co z obsady.bo tez byly glodne strasznie(czy w sklepach nie karmi sie rybek?)no i teraz po 3 dniach zaciemnienia wyplywaja male przecinki Smiley i co dzien jest ich coraz wiecej,i tez sa glodne Tongue pozdrawiam i troche cierpliwosci,nie zapomnij o temperaturze
Zapisane
Chica
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #11 : Lipiec 24, 2004, 09:12:04 »

Czy mikrovit Tropicala nie będzie za duży dla narybku brzanek różowych.
Nie jestem w stanie wychodować żadnych robali a nie znam nic mniejszego od cyklopu na rynku. Poradźcie czy jest coś mniejszego z gotowców.
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #12 : Lipiec 24, 2004, 19:28:44 »

Chyba płynny pokarm JBL'a dla narybku ryb jajorodnych jest najdrobniejszy ze wszystkich dostępnych na rynku. Chyba że zna ktoś coś drobniejszego?
Zapisane

kafarski
Gość
« Odpowiedz #13 : Sierpień 08, 2004, 20:27:05 »

ja znalazlem w sklepie pokarm Liquifry No1 dla ikrzakow,zawiera proteiny,jajka,drozdze i konserwanty oczywiscie.tubke trzeba dokladnie wymieszac i napewno nie ma nic drobniejszego,chyba ze woda.produkuje to Interpet w anglii.brzanki zjadaja to az milo ale lubia kazdy zmielony pokarm i bardzo ladnie czyszcza liscie z glonow
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: