Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Zdjęcia ciężarnych "mam" żyworódek
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zdjęcia ciężarnych "mam" żyworódek  (Przeczytany 5146 razy)
lotusmar
Nowy
*
Wiadomości: 10


« : Czerwiec 19, 2008, 12:49:01 »

Mam propozycję.
Zauważyłem, że dużo ludzi dopytuje się "Kiedy moja samica urodzi?"
Z odpowiedzi tekstowej nie wiele można wywnioskować, więc pomyślałem, żeby może każdy kto się dochował małych żyworódek i miał szczęście zrobić w ostatnich dniach ciąży zdjęcie przyszłej "mamie" niech zamieści w tym temacie to zdjęcie/link, z opisem po ilu dniach od zdjęcia nastąpił poród.
Myślę, że temat się przyjmie i pomoże nie jednemu młodemu akwaryście.
Ja ze swojej strony powiem, że do tej pory takich zdjęć nie robiłem, ale jak tylko mi wyjdzie coś ładnego to chętnie umieszczę.

Aha dla mnie zaawansowanych internautów, pod linkiem macie pomoc jak wklejać zdjęcia na forum.
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,12040.0.html

No dobrze to może ja zacznę dla lepszego startu tematu.
Więc nie mam zdjęcia zrobionego zaraz przed rozwiązaniem gdyż troszkę mnie oszukała/pośpieszyła się rybia mamusia.
Poniżej link do zdjęcia samicy mieczyka (z lewej) 7 dni przed:

A tu już maluszki w kotniku:

Urodziła ok. 50 wszystkie jak na razie zdrowiutkie Smiley
Mierzą ok. 5-6 mm.



No i już mam możliwość pokazania mamy gupik, szkoda tylko, że nie złapałem jej bardziej bokiem, ale za to jest to zdjęcie zrobione wieczorem dzień przed rozwiązaniem.



A na zdjęciu poniżej zdjęcie z malutkimi gupiczkami (zaznaczone). Pływają na razie w kotniku razem z wcześniej urodzonymi mieczykami.
Gupiki są mniejsze od mieczyków w momencie urodzenia i mają ok. 4-5 mm.



Małych się urodziło ok. 25 i na razie bez strat.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2008, 08:32:25 wysłane przez lotusmar » Zapisane

Pozdrawiam Wszystkich
lotusmar
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #1 : Sierpień 11, 2008, 20:28:30 »

Pozwoliłem sobie odpowiedzieć, żeby podnieść temat, żeby nie został zapomniany, ale od razu dodaje nową mamę Black Molly.
Tak wygląda przyszła mama na dosłownie sekundy przed urodzeniem pierwszego malucha.
Jak widać nad odbytem (mała biała plamka) widać dużą białą plamkę (wypukła) to jest wyjście dróg rodnych i to jest oznaka przyszłego porodu.

A poniżej już maluszki bez mamusi, a urodziło ich się 53 szt. i wszystkie zdrowiutkie.

Aha dla informacji te 2 białe plamki na tle ciała samiczki to nie są na jej ciele, więc molinezja niema żadnych plam na ciele przed porodem jak to gdzieś widziałem na jakimś forum.
Jeszcze jednym wyznacznikiem mogą być "rozstępy" między łuskami jak widać na pierwszym zdjęciu.
Myślę, że pomogłem tym co chcą wiedzieć kiedy ich Molka urodzi.
Powodzenia
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2008, 20:31:49 wysłane przez lotusmar » Zapisane

Pozdrawiam Wszystkich
jabu1995
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6

Ryby to moja pasja której poświęcam zawsze czas


« Odpowiedz #2 : Sierpień 31, 2008, 21:47:39 »

Fajne te młode.
Zapisane

Moje Aqwa

63l-wielogatunkowe

1x:Zbrojik Niebieski
5x:Gupik(1 samiec,4 samice)
3x:Kardynałek Chiński(1 samica,2 samce)
1x:Danio(drugi zdechł)

10l-tarliskowe

12x małe gupiki
Baniak123
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 88

Akawrystyka to moje hobby...


« Odpowiedz #3 : Listopad 02, 2008, 14:50:27 »

Brawo Grin
Zapisane

Ogólne 112l, tarliskowe 18l i dla narybku 45l i 55l...
3x75l dla podrostków...
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: